27.09.2024
Studia na kierunku nanotechnologia na Politechnice Łódzkiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku nanotechnologia w PŁ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek nanotechnologia - Politechnika Łódzka
Kandydaci na Politechnika Łódzka ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek nanotechnologia musieli uzyskać co najmniej 204 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Politechnika Łódzka
Nanotechnologia główne przedmioty:
Politechnika Łódzka to bogata oferta dydaktyczna, w której znajduje się ponad czterdzieści kierunków kształcenia. Wśród nich, na uwagę zasługuje Nanotechnologia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Najważniejszym założeniem nauki jest przygotowanie do podjęcia działań zawodowych w obszarze łączącym chemię, technologię chemiczną oraz inżynierię materiałową zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Studenci uczą się dobierać nanomateriały do różnych zastosowań oraz zdobywają szeroką wiedzę w zakresie metod kształtowania i badania ich struktury na poziomie nanoskopowym.
Sprawdź
Politechnika Łódzka kierunki studiów
Politechnika Łódzka rekrutacja
Jakie przedmioty występują w programie nauczania? Na przykład: nanomateriały metaliczne, chemia ogólna i nieorganiczna, projektowanie i grafika inżynierska, chemia analityczna, recykling materiałów, inżynieria procesowa, fizyka polimerów. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci kierunku Nanotechnologia na PŁ mogą wykorzystać w przemyśle chemicznym, przemyśle tworzyw sztucznych, przemysłowych ośrodkach badawczych, medycynie.
Po zdaniu matury, rzesza młodych ludzi zastanawia się, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację? Którą uczelnię wybrać? Jeśli planujemy studiować w Łodzi, warto zapytać: Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Patrycja, studentka Nanotechnologii mówi:
„Politechnika Łódzka jest idealnym miejscem do rozwijania swoich zainteresowań. Tak duża uczelnia ma, po prostu, warunki do tego, by w głowach studentów rozpalać chęć poszerzania wiedzy, badania, eksperymentowania.”
Studia na kierunku nanotechnologia prowadzone są przez Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej zlokalizowany przy ul. Żeromskiego 116 w Łodzi.
Kontakt:
tel. 42 631 31 00
STUDIA W ŁODZI - ważne informacje
NANOTECHNOLOGIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Nanotechnologia na Politechnice Łódzkiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Nanotechnologia na Politechnice Łódzkiej może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku nanotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, język obcy nowożytny, chemia, fizyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci na studia drugiego stopnia będą klasyfikowani na podstawie: 1. oceny wpisanej w dyplomie ukończenia studiów wyższych 2. oceny z rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Łódzka
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Nanotechnologia - wszystko co musisz wiedzieć