Studia amerykanistyczne

Studia amerykanistyczne

Studia amerykanistyczne UW

Studia amerykanistyczne – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to uczelnia, której historia sięga 1816 roku. Na długiej liście oferowanych kierunków kształcenia, pod literą „S” kandydaci odnajdą Studia amerykanistyczne, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Studia amerykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim realizowany jest w Ośrodku Studiów Amerykańskich. Głównym założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy pozwalającej zrozumieć zjawiska kulturowe i społeczne w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Studenci zapoznają się z terminologią, teorią i metodologią interdyscyplinarnych studiów amerykanistycznych z zakresu Stanów Zjednoczonych.

Studia na kierunku Studia amerykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim nie posiadają specjalności, a w programie nauczania widnieją następujące przedmioty: polityka zagraniczna krajów obu Ameryk, Ameryka Łacińska w systemie światowym, analiza dyskursu medialnego w Ameryce, historia myśli amerykańskiej, historia polityczna i gospodarcza Ameryki Łacińskiej, oblicza współczesnej Kolumbii, społeczeństwa amerykańskie, historia filozofii Ameryk. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Studiów amerykanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać w biznesie, handlu, gospodarce, mediach, instytucjach kultury, szkolnictwie, administracji państwowej, służbie zagranicznej, turystyce.

Wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów to ważna decyzja, dlatego kandydaci zadają wiele pytań, które mają tę decyzję ułatwić. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Ola, studentka Studiów amerykanistycznych mówi:

„Ameryka to bardzo interesujący przedmiot badań, który nigdy nie przestanie mnie nudzić. Studia na Uniwersytecie Warszawskim są pierwszym krokiem do realizacji planów nie tylko zawodowych, ale także życiowych, prywatnych.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Studia amerykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Studia amerykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • kultury i literatury Ameryki,
 • zagadnień społeczno- kulturowych,
 • polityki zagranicznej,
 • historii Ameryki,
 • prawa.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Studia amerykanistyczne:

Absolwent kierunku Studia amerykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie w:

 • gospodarce,
 • handlu,
 • biznesie,
 • mediach,
 • szkolnictwie,
 • instytucjach kultury,
 • administracji państwowej,
 • służbie zagranicznej,
 • turystyce.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie rekrutacyjnym na kierunek Studia amerykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim są: język polski, matematyka, język angielski, oraz do wyboru: filozofia, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki, język hiszpański, język portugalski.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Studia na kierunku Studia amerykanistyczne - wszystko co musisz wiedzieć

Studia humanistyczne w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki humanistyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

*Wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)