Elektronika

Elektronika

Elektronika – Politechnika Wrocławska 2021

Studia na kierunku elektronika na Politechnice Wrocławskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku elektronika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • algebra liniowa z geometrią analityczną
 • analiza matematyczna
 • miernictwo
 • elektromagnetyzm
 • technika analogowa
 • układy elektroniczne
 • odnawialne źródła energii

 

Politechnika Wrocławska oferuje kształcenie wykraczające poza tradycyjne dziedziny inżynierii, łącząc w sobie nauki techniczne z naukami matematycznymi, przyrodniczymi, ekonomicznymi i humanistycznymi. Kierunkiem, który powinien zainteresować kandydatów jest Elektronika, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat wielu zagadnień decydujących o postępie technicznym i mających wpływ na kierunki rozwoju współczesnej cywilizacji. Studenci kształcą się w kierunku specjalistów w zakresie testowania, projektowania, realizacji, eksploatacji i serwisowania urządzeń elektronicznych.
Program nauczania składa się z takich przedmiotów jak: algebra liniowa z geometrią analityczną, analiza matematyczna, miernictwo, elektromagnetyzm, technika analogowa, układy elektroniczne, odnawialne źródła energii, elektroakustyka, przetwarzanie sygnałów akustycznych, technika ultradźwiękowa, systemy dynamiczne. Jaką pracę mogą znaleźć absolwenci Elektroniki? Osoby, które ukończyły studia mogą procować jako projektanci i programiści urządzeń i systemów elektronicznych oraz optoelektronicznych, projektanci systemów sterowania i systemów pomiarowych, realizatorzy i reżyserzy dźwięku, projektanci systemów nagłośnienia. 
Wybór studiów, składający się z podjęcia decyzji odnośnie kształcenia na konkretnym kierunku i konkretnej uczelni, nierzadko sprawia kandydatom problemy. Która uczelnia zapewni dobre wykształcenie? Która szkoła wyższa spełni edukacyjne oczekiwania? Takie i tym podobne pytania stawiane są niemal bez przerwy. Jakie ma Politechnika Wrocławska opinie? Krzysiek, student Elektroniki mówi:
„Politechnika Wrocławska to miejsce, w którym spotykają się ludzie pozytywnie zakręceni. Wszyscy traktują naukę nie tylko jako obowiązek, ale największe hobby. Wtedy studiowanie sprawia prawdziwą przyjemność.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Elektronikę na Politechnice Wrocławskiej:

Absolwent kierunku Elektronika na Politechnice Wrocławskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • inżynierii i metodologii programowania obiektowego,
 • teorii cyfrowego przetwarzania sygnałów deterministycznych i losowych jako nośników informacji,
 • percepcji obrazu i dźwięku,
 • kodowania mowy, muzyki i obrazów,
 • projektowania, realizowania i eksploatowania układów elektronicznych analogowych i cyfrowych z wykorzystaniem elementów elektronicznych,
 • wykonywania i analizowania symulacji oraz eksperymentów komputerowych,
 • posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w procesie przetwarzania sygnałów audio i wideo.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Elektronika:

Absolwent kierunku Elektronika na Politechnice Wrocławskiej może znaleźć zatrudnienie :
 • jako projektant i programista  urządzeń i systemów elektronicznych oraz optoelektronicznych,
 • jako projektant systemów sterowania i systemów pomiarowych,
 • jako realizator i reżyser dźwięku,
 • jako projektant systemów nagłośnienia,
 • w przemysłowych laboratoriach i instytucjach badawczych,
 • w laboratoriach kryminalistycznych policji,
 • w laboratoriach analitycznych i kryptograficznych. 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku elektronika - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej

 

 

Komentarze (1)

anonim odpowiedz

Dajcie sobie spokój z tą uczelnią, przereklamowana i to mocno. Niczego nie uczą a wymagają niemożliwego. Studiowanie polega na pracy samodzielnej i przerabiania niemożliwej ilości list zadań. Zaliczenia bardzo trudne dużo osób nie zdaje. Zawsze na pierwszym roku połowa to ludzie którzy powtarzają. Wykładowcy starszej daty, jak chcecie się czegoś nauczyć to musicie kuć sami. Połowa przedmiotów niepotrzebna, reszta to kosy takie jak ciągnąca się przez 2 semestry analiza lub fizyka. Ciekawe przedmioty zaczynają się na 3 roku ale mało kto do tego czasu dotrwa, a nawet jeśli to szybko zabiją w was ciekawość bo wszystko przedstawiane w formie przygotowania do pracy w przemyśle/korpo.