1. Typ i tryb studiów
Kierunek elektronika jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku elektronika możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych czy gospodarczych.
2. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nuak fizycznych, matematycznych czy ekonomicznych. Jako student będziesz miał okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu elektrotechniki czy automatyki przemysłowej.
W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów o różnorodnej tematyce. Oto wybrane z nich:
-
algebra i teoria mnogości
-
fizyka ogólna
-
podstawy pomiarów
Studenci będą również zobowiązani do wyboru specjalizacji, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studenci, którzy aplikują na kierunek elektronika będą mieli okazję wykształcić wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się projektowania i eksploatacji systemów elektronicznych.
Ponadto dowiesz się w jaki sposób wykonywać i planować pomiary systemów elektronicznych. Jako student rozwiniesz także kompetencje z obszaru programowania.
4. Dla kogo ten kierunek
Współczesny świat, dzięki niesamowitemu rozwojowi technicznemu, cały jest podłączony do prądu. To metaforyczne stwierdzenie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem nikt nie wyobraża sobie pracy ani codziennego życia bez urządzeń korzystających z energii elektrycznej.
Życie wielu chorych nie byłoby możliwe bez maszyn podtrzymujących funkcjonowanie organizmu po wypadkach. Gdyby nie urządzenia laboratoryjne do analizy próbek dowodowych z miejsc zbrodni, wielu przestępców wciąż siałoby zagrożenie na wolności.
Droga do pracy wydłużałaby się kilkukrotnie, jeśli nie istniałyby samochody i komunikacja miejska - bez akumulatorów będących urządzeniami elektronicznymi żaden pojazd nie miałby prawa bytu.
Ten technologiczny proces unowocześniania świata oraz ułatwiania ludziom życia nie byłby możliwy, gdyby nie twórcy wszelkich elektronicznych podzespołów, urządzeń i maszyn.
Jako że cywilizacja chciałaby nieustannie iść naprzód, zapotrzebowanie na specjalistów w obszarze elektroniki nie maleje. Naprzeciw tym zapotrzebowaniom wychodzą studia na kierunku elektronika. Jeśli chciałbyś mieć czynny udział w udoskonalaniu życia ludzkości, aplikuj!
5. Gdzie studiować elektronikę
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek elektronika: