Budowa maszyn i pojazdów

Budowa maszyn i pojazdów

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

Budowa maszyn i pojazdów – Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska od początku istnienia zajmuje istotne miejsce na edukacyjnej mapie naszego kraju. W gronie kilkudziesięciu kierunków kształcenia, pod literą „B” kandydaci odnajdą kierunek Budowa maszyn i pojazdów, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.
Celem kształcenia jest pozyskanie konkretnych umiejętności, wśród których wyróżnić należy projektowanie i budowanie urządzeń wykorzystywanych w przemyśle maszynowym, projektowanie i budowanie pojazdów lądowych, czy posługiwania się wiedzą z obszaru projektowania, wytwarzania i wspomagania prac inżynierskich.
Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: podstawy hydromechaniki, maszynoznawstwo, termodynamika techniczna, diagnostyka maszyn i pojazdów, mechanika, metrologia wielkości geometrycznych, wytrzymałość materiałów, elektronika, analiza matematyczna. Gdzie będą mogli znaleźć zatrudnienie absolwenci kierunku? Czekają na nich przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego, jednostki projektowe, jednostki konstrukcyjne, jednostki akredytacyjne, stacje diagnostyczne, jednostki odbioru technicznego.
Dokąd udać się na studia? Takie pytanie bardzo często jest powtarzane przez kandydatów. Aby ułatwić podjęcie decyzji, należy postawić inne: Jakie ma Politechnika Wrocławska opinie? Ludwik, student Budowy maszyn i pojazdów mówi:
„Wybrałem studia na Politechnice Wrocławskiej przez ciekawy program nauczania, którego nie znalazłem na innych uczelniach technicznych. Co równie istotne, studiuję na Politechnice Wrocławskiej, ale w swoim rodzinnym mieście; nie muszę wyjeżdżać ze swojej ukochanej Legnicy.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Budowę maszyn i pojazdów na Politechnice Wrocławskiej:

Absolwent kierunku Budowa maszyn i pojazdów na Politechnice Wrocławskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • projektowania i budowania urządzeń wykorzystywanych w przemyśle maszynowym,
  • projektowania i budowania pojazdów lądowych, w tym silników spalinowych,
  • wytwarzania, eksploatacji i diagnostyki maszyn i pojazdów,
  • komputerowego projektowania, wytwarzania i wspomagania prac inżynierskich.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Budowa maszyn i pojazdów:

Absolwent kierunku Budowa maszyn i pojazdów na Politechnice Wrocławskiej może znaleźć zatrudnienie w:
  • przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego,
  • jednostkach projektowych,
  • jednostkach konstrukcyjnych,
  • stacjach diagnostycznych,
  • jednostkach akredytacyjnych,
  • jednostkach atestacyjnych,
  • jednostkach odbioru technicznego. 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

 

 



# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku budowa maszyn i pojazdów - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Techniczno-Przyrodniczym Politechniki Wrocławskiej

 

Komentarze (0)