Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
15.11.2024
Studia na kierunku filologia romańska na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku filologia romańska w UKEN KRAKÓW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej
Filologia romańska główne przedmioty:
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to wyraźny punkt na edukacyjnej mapie kraju. W gronie proponowanych kandydatom kierunków kształcenia, pod literą „F” odnajdą kierunek Filologia romańska, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Najważniejszym założeniem jest pozyskanie szerokiej wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka francuskiego. Studenci zdobywają interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Filologia romańska na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to nauka rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania informacji, a także uczestniczenia w pracy zespołowej.
Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: gramatyka języka francuskiego, historia i kultura francuskiego obszaru językowego, antropologia kultury, praktyczna nauka języka francuskiego, wstęp do analizy literackiej, fonetyka, gatunki tekstów specjalistycznych, odmiany i rejestry języka, język francuski w turystyce, podstawy redakcji tekstów naukowych, gramatyka kontrastywna. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Filologii romańskiej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie będą mogli wykorzystać w roli tłumacza, nauczyciela, dziennikarza, konsultanta, edytora.
Studia to temat, którzy bardzo często wywołuje zagubienie. Który kierunek będzie najlepszy? Która uczelnia będzie odpowiadać wymaganiom? Takich pytań jest bardzo, bardzo wiele. Jeśli ostatecznie, zdecydowaliście się na kierunek Filologia romańska, warto zadać pytanie: Jakie ma Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie opinie? Monika, studentka Filologii romańskiej mówi:
„Wybór studiów to oczywiście efekt zainteresowania Francją i wszystkim, co się z nią łączy. Marzy mi się podróż do tego kraju, do każdego zakątka i odkrywanie go kawałek po kawałku. Studia na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to duży krok do spełnienia tych marzeń.”
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
FILOLOGIA ROMAŃSKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Filologia romańska na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Filologia romańska na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie może znaleźć zatrudnienie jako:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku filologia romańska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Konkurs dyplomów - w przypadku takiej samej oceny na dyplomie, średnia ocen ze studiów I stopnia.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Filologia romańska - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Krakowie