Media kreatywne

Media kreatywne

Media kreatywne – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu 2021

Studia na kierunku media kreatywne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku media kreatywne znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • historia mediów wizualnych i animacji
  • metody zarządzania projektem
  • podstawy języka filmowego i pracy z kamerą
  • podstawy projektowania graficznego
  • silniki i technologie gier
  • podstawy projektowania postaci

 

Kreatywność to zdecydowanie jedna z naszych najbardziej wyrazistych cech narodowych. Polska pomysłowość podbija kinematografię, świat gier komputerowych, przestrzeń efektów specjalnych. Naturalnie, aby móc wykazać się oryginalnością należy posiadać odpowiedni warsztat, który przeprowadzi drogę od pomysłu do jego realizacji. Dlatego we wrocławskiej uczelni funkcjonuje kierunek kształcenia poświęcony rozwijaniu zarówno wyobraźni, jak i umiejętności jej wykorzystywania. Ten kierunek to Media kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Media kreatywne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to unikalny w skali kraju, całościowy kierunek kształcenia dedykowany branży gier, animacji i cyfrowej postprodukcji. Obszar nauki skupia w sobie liczne zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne, związane zarówno z przygotowaniem technologicznym i informatycznym, jak również z zakresu designu i przemysłów kreatywnych. Niezwykle istotnym elementem kształcenia są odbywane w trakcie studiów praktyki zawodowe, a na aktywniejszych studentów czeka możliwość spędzenia jednego semestru w Centre for Digital Media w Vancouver.

W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: historia mediów wizualnych i animacji, metody zarządzania projektem, podstawy języka filmowego i pracy z kamerą, podstawy projektowania graficznego, silniki i technologie gier, podstawy projektowania postaci, historia sztuki, organizacja produkcji i tworzenie dokumentacji gry, logika i mechanika gry, organizacja produkcji animacji, efekty specjalne w filmie, stereoskopia i wirtualna scenografia.

Media kreatywne to kierunek, który stanowi odpowiedź na zainteresowania współczesnego świata. Twórcy programu kształcenia czerpią wzorce z instytucji, które dzierżą palmę pierwszeństwa w umiejętności wykorzystywania wyobraźni, czyli amerykańskich i kanadyjskich Center for Games and Playable Media, University of Southern California Santa Cruz, Centre for Digital Media, School of Interactive Games and Media, Rochester Institute of Technology oraz Georgia Institute of Technology. Absolwenci omawianego przez nas kierunku będą mogli pochwalić się solidnym bagażem wiedzy i umiejętności, które będą mogli wykorzystać jako projektanci gier, testerzy gier, specjaliści od efektów specjalnych, czy projektanci użyteczności.

Wielu kandydatów na studia oczekuje możliwości pozyskania nowoczesnej wiedzy, w praktycznym wydaniu. Szuka szansy na zdobycie innowacyjnego wykształcenia, które pomoże w realizacji wielu pomysłów. Na edukacyjnej mapie stolicy Dolnego Śląska widnieje miejsce, które oferuje pozyskanie takiej wiedzy.

 

Jakie ma Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu opinie?

Marcin, student Mediów kreatywnych mówi:

„Studiuję w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, ponieważ to wyjątkowa uczelnia; uczelnia na miarę XXI wieku. To miejsce dla ludzi pomysłowych, kreatywnych, ambitnych, którzy wiedzą, co chcą osiągnąć w życiu.”

 

 



# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzania wybrać

Studia zarządzania we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki zarządzania we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)