Język angielski w biznesie WSB w Chorzowie

Język angielski w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

W dzisiejszych czasach stwierdzenie, że znajomość języka angielskiego jest przydatna brzmi dość banalnie, ponieważ istnieją obszary, w których wiedza językowa jest po prostu niezbędna, fundamentalna i bez umiejętności językowych nie ma co liczyć na udaną karierę zawodową. Takim obszarem jest biznes, w którym język angielski stanowi język ojczysty i każdy, kto chce poruszać się po biznesowej przestrzeni musi władać językiem Beatlesów. Jak się tego nauczyć? Należy wybrać kierunek Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie przeznaczony jest dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w firmach międzynarodowych, czy też jako wysoko wykwalifikowany tłumacz. Studenci opanowują znajomość specjalistycznego języka z różnego rodzaju działalności biznesowych, pozyskują praktyczne umiejętności językowe na poziomie C1, poznają zagadnienia z ekonomii, negocjacji i zarządzania, uczą się zasad skutecznej komunikacji biznesowej, jak również poznają kluczowe zasady działania podmiotów gospodarczych, przedsiębiorstw i nowoczesnej gospodarki rynkowej.

Studia na kierunku Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie dzieli się na następujące specjalności:

 • Business English with German – angielski biznesu z niemieckim,
 • Business English with Spanish – angielski biznesu z hiszpańskim,
 • Business translation - tłumaczenia biznesowe,
 • English in Game Design – angielski w projektowaniu gier komputerowych,
 • International business – biznes międzynarodowy.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: komunikacja międzykulturowa, podstawy ekonomii, podstawy marketingu, podstawy zarządzania, wprowadzenie do kultury i historii krajów angielskojęzycznych, Doing Business in UK and US, historia mediów wizualnych i gier komputerowych, tłumaczenie wspomagane komputerowo, tłumaczenia poświadczone, tłumaczenie tekstów ekonomicznych, tłumaczenie tekstów prawnych i prawniczych, wprowadzenie do prawa anglosaskiego, wprowadzenie do tłumaczenia konsekutywnego i symultanicznego.

Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie to kierunek, dzięki któremu studenci zdobędą zasób wiedzy, który umożliwi kompetentne przekładanie tekstów ekonomicznych i prawnych, nauczą się analizy i edycji tekstu, poznają zasady funkcjonowania przedsiębiorstw i nowoczesnej gospodarki rynkowej, jak również nauczą się zarządzać korespondencją handlową. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w roli specjalistów do spraw kluczowych klientów, tłumaczy, konsultantów językowych, testerów gier komputerowych, redaktorów, menedżerów projektów międzynarodowych.

Kierunki studiów w Chorzowie tworzą razem coraz dłuższą i ciekawszą listę. Na niej zapisany jest także Język angielski w biznsie.

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie opinie?

Paulina, studentka Języka angielskiego w biznesie mówi:

„Wybrałam naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, aby zrobić poważny krok w kierunku kariery zawodowej. Dobre studia to podstawa. Dlatego studiuję w WSB.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie:

Absolwent kierunku Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad funkcjonowania przedsiębiorstw i nowoczesnej gospodarki rynkowej,
 • analizy i edycji tekstu,
 • indywidualnej i zespołowej działalności tłumaczeniowej,
 • zarządzania korespondencją handlową.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Język angielski w biznesie:

Absolwent kierunku Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie znajdzie zatrudnienie jako:

 • konsultant językowy,
 • menedżer projektów międzynarodowych,
 • tłumacz specjalistyczny,
 • story designer,
 • specjalista ds. kluczowych klientów.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie nie obowiązują przedmioty kwalifikacyjne.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Język angielski w biznesie - wszystko co musisz wiedzieć

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie kierunki

 

Co zdawać na maturze

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Komentarze (0)