JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

Studia na kierunku język angielski w biznesie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito Chorzów

Uniwersytet WSB Merito Chorzów

Język angielski w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie język angielski w biznesie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim

Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim

Filologia angielska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska

Uniwersytet w Siedlcach

Uniwersytet w Siedlcach

Filologia angielska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Filologia w zakresie języka angielskiego stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Filologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Filologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE studia - kierunek studiów

Studia na kierunku język angielski w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku język angielski w biznesie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku język angielski w biznesie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 31 października 2024 r. | język angielski w biznesie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku język angielski w biznesie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | język angielski w biznesie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z języka angielskiego w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku język angielski w biznesie: business english with german – angielski biznesu z niemieckim, business english with spanish – angielski biznesu z hiszpańskim, business translation - tłumaczenia biznesowe, business translation / tłumaczenia biznesowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE:

Czego nauczysz się na studiach język angielski w biznesie?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Przede wszystkim zajmiesz się doskonaleniem swoich zdolności językowych. Będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języka angielskiego, na których rozwiniesz umiejętności z zakresu: komunikacji, pisania, czytania i rozumienia ze słuchu.

Dodatkowo, nauczysz się więcej o kulturze, literaturze i historii krajów angielskojęzycznych oraz poznasz tajniki dokonywania przekładów specjalistycznych. Podczas zajęć z modułu biznesowego, pogłębisz swoją wiedzę ekonomiczną.

Jako student, będziesz uczestniczył w ćwiczeniach i wykładach z marketingu, prawa i zarządzania. Zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w środowisku międzynarodowym. W trakcie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji w kierunku, której chcesz się dalej kształcić.

Zadecydujesz pomiędzy: angielskim biznesu z niemieckim lub hiszpańskim, tłumaczeniami biznesowymi, angielskim w projektowaniu gier a biznesem międzynarodowym. Tak szeroka oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najlepszej i najbardziej optymalnej opcji.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • wiedza językoznawcza
 • kompetencje komunikacyjne
 • znajomość kultury, historii i literatury krajów anglojęzycznych
 • wiedza z zakresu ekonomii, zarządzania i marketingu
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
 • podstawowa znajomość drugiego języka obcego (w przypadku wyboru odpowiedniej specjalizacji)
 • umiejętności tłumaczeniowe

Jak wyglądają studia na kierunku język angielski w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek język angielski w biznesie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie filologiczne.

 

Studia na kierunku język angielski w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku, zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk filologicznych, biznesowych, ekonomicznych czy nauk związanych z zarządzaniem i marketingiem. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Gramatyka kontrastywna angielsko-polska
 • Historia języka angielskiego i literatury angielskojęzycznej
 • Komunikacja międzykulturowa
 • Praktyczna nauka języka angielskiego

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku język angielski w biznesie zyskasz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych, a dodatkowo poznasz specjalistyczną terminologię biznesową.

Studenci nauczą się także podstaw zarządzania i marketingu. Podczas licznych warsztatów praktycznych będziesz miał dostęp do zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym stała się umiejętnością niezwykle cenioną przez pracodawców i wymaganą przy rekrutacji, niemal na każde stanowisko pracy.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ język ten zdominował wiele aspektów życia, przede wszystkim zawodowego. Jeżeli ktoś chce prowadzić biznes i współpracować z zagranicznymi kontrahentami musi znać język angielski lub zatrudnić specjalistów w tej dziedziny.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane, przez współczesny rynek prac, powstały studia na kierunku język angielski w biznesie. Ich program zakłada kształcenie w zakresie języka i literatury angielskiej, a także w obszarze ekonomii, finansów i zarządzania.

Jeżeli więc jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach, która chce się rozwijać w kilku kierunkach jednocześnie, a dodatkowo chcesz pracować w międzynarodowym środowisku, także poza granicami kraju, to studia na kierunku język angielski w biznesie powinny być twoim wyborem.

 

5. Gdzie studiować język angielski w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek język angielski w biznesie:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku język angielski w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku język angielski w biznesie można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent studiów na kierunku angielski w biznesie będziesz miał wiedzę językoznawczą, kulturową oraz biznesową. Tak szerokie kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach.

Doskonała znajomość języka angielskiego i w przypadku wybrania odpowiedniej specjalizacji, dodatkowego języka w stopniu podstawowym, pozwolą ci znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, a także na terenie całego świata.

Z pewnością odnajdziesz się na stanowisku menadżera do spraw projektów międzynarodowych, konsultanta językowego czy specjalistycznego tłumaczaJeżeli zdecydujesz się na specjalizację: angielski w projektowaniu gier komputerowych, będziesz mógł znaleźć prace w zawodzie testera lub projektanta gier.

Ponadto, będziesz mógł szukać zatrudnienia w mediach, wydawnictwach, agencjach reklamowych i wielu innych firmach, w których wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. Ponadto po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich.

 

Absolwent kierunku język angielski w biznesie znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • media
 • wydawnictwa 
 • konsultant językowych
 • tłumacz
 • międzynarodowe korporacje
 • menedżer projektów międzynarodowych
 • specjalista w dziale księgowości, kadr i płac

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Język angielski w biznesie studia niestacjonarne

Język angielski w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Język angielski w biznesie studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku język angielski w biznesie

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku język angielski w biznesie

Miasta, które oferują studia na kierunku JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (2)

Anna odpowiedz

Tak! Zdecydowanie można ten kierunek też robić podyplomowo. Skończyłam taki na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego końcem tamtego roku i jestem zadowolona ;)

Adam odpowiedz

Czy ktoś kończył kierunek ale podyplomowo? Bo jestem zaiteresowany i nie wiem na co sie zdecydować.