JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym stała się umiejętnością niezwykle cenioną przez pracodawców i wymaganą przy rekrutacji, niemal na każde stanowisko pracy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ język ten zdominował wiele aspektów życia, przede wszystkim zawodowego. Jeżeli ktoś chce prowadzić biznes i współpracować z zagranicznymi kontrahentami musi znać język angielski lub zatrudnić specjalistów w tej dziedziny.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane, przez współczesny rynek prac, powstały studia na kierunku język angielski w biznesie. Ich program zakłada kształcenie w zakresie języka i literatury angielskiej, a także w obszarze ekonomii, finansów i zarządzania. Jeżeli więc jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach, która chce się rozwijać w kilku kierunkach jednocześnie, a dodatkowo chcesz pracować w międzynarodowym środowisku, także poza granicami kraju, to studia na kierunku język angielski w biznesie powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na studiach język angielski w biznesie?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Przede wszystkim zajmiesz się doskonaleniem swoich zdolności językowych. Będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języka angielskiego, na których rozwiniesz umiejętności z zakresu: komunikacji, pisania, czytania i rozumienia ze słuchu.

Dodatkowo, nauczysz się więcej o kulturze, literaturze i historii krajów angielskojęzycznych oraz poznasz tajniki dokonywania przekładów specjalistycznych. Podczas zajęć z modułu biznesowego, pogłębisz swoją wiedzę ekonomiczną. Jako student, będziesz uczestniczył w ćwiczeniach i wykładach z marketingu, prawa i zarządzania. Zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w środowisku międzynarodowym. W trakcie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji w kierunku, której chcesz się dalej kształcić.

Zadecydujesz pomiędzy: angielskim biznesu z niemieckim lub hiszpańskim, tłumaczeniami biznesowymi, angielskim w projektowaniu gier a biznesem międzynarodowym. Tak szeroka oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najlepszej i najbardziej optymalnej opcji.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent studiów na kierunku angielski w biznesie będziesz miał wiedzę językoznawczą, kulturową oraz biznesową. Tak szerokie kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach. Doskonała znajomość języka angielskiego i w przypadku wybrania odpowiedniej specjalizacji, dodatkowego języka w stopniu podstawowym, pozwolą ci znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, a także na terenie całego świata. Z pewnością odnajdziesz się na stanowisku menadżera do spraw projektów międzynarodowych, konsultanta językowego czy specjalistycznego tłumacza.

Jeżeli zdecydujesz się na specjalizację: angielski w projektowaniu gier komputerowych, będziesz mógł znaleźć prace w zawodzie testera lub projektanta gier. Ponadto, będziesz mógł szukać zatrudnienia w mediach, wydawnictwach, agencjach reklamowych i wielu innych firmach, w których wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. Ponadto po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku angielski w biznesie powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, matematyka, WOS, historia, geografia, informatyka. Kandydaci powinni znać język angielski na poziomie zaawansowanym. Kompetencje językowe studentów zostaną ocenione podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska

Specjalności na kierunku filologia

Specjalności na kierunku filologia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE:

 • wiedza językoznawcza
 • znajomość kultury, historii i literatury krajów anglojęzycznych
 • wiedza z zakresu ekonomii, zarządzania i marketingu
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
 • kompetencje komunikacyjne
 • podstawowa znajomość drugiego języka obcego (w przypadku wyboru odpowiedniej specjalizacji)
 • umiejętności tłumaczeniowe

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE STUDIA NIESTACJONARNE

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE:

 • media
 • wydawnictwa
 • tłumacz
 • międzynarodowe korporacje
 • konsultant językowych
 • menedżer projektów międzynarodowych
 • specjalista w dziale księgowości, kadr i płac

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

Komentarze (0)