Filologia japońska

Filologia japońska

Filologia japońska

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Filologia japońska – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Studia na kierunku filologia japońska na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi to studia licencjackie magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia japońska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • literatura japońska
 • historia Japonii
 • Japonia w świecie współczesnym
 • wstęp do językoznawstwa
 • tłumaczenia pisemne i konsekutywne
 • warsztat pracy tłumacza
 • przekład specjalistyczny

 

Japonia jest krajem, który przyciąga niemałą rzeszę ludzi. Jest popularnym kierunkiem wycieczek turystycznych, a poprzez swoją kulturę, architekturę i sztukę stanowi bardzo ciekawy przedmiot badań. Wiedza na temat Kraju Kwitnącej Wiśni może być nie tylko satysfakcjonującym uzupełnieniem zainteresowań, lecz także fundamentem rozwoju i przyszłej drogi zawodowej. Co oczywiste, poszerzając swoją znajomość tego kraju, należy zwrócić uwagę na język. Sami Japończycy uważają, że nie należy on do najłatwiejszych, dlatego bywają pełni podziwu dla kogoś, kto podjął choć najmniejszą próbę nauczenia się go w stopniu podstawowym. Język japoński jest jednym z dziesięciu języków o największej liczbie użytkowników pochodzących głównie z obszaru Japonii, Wysp Marshalla, Palau, Tajwanu oraz wśród japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach globu. Ponadto, jest to język kraju wysoko rozwiniętego technologicznie, dlatego wydaje się perspektywiczny. Chcąc poznać zarówno język, jak i kulturę i obyczaje Kraju Kwitnącej Wiśni, warto zwrócić uwagę na kierunek filologia japońska, w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek filologia japońska w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi przeznaczony jest dla osób, które chciałyby poznać język, historię, religię, literaturę oraz cywilizację Kraju Kwitnącej Wiśni i kładą szczególny nacisk na praktyczną naukę języka japońskiego. Program kształcenia wzbogacony jest o elementy ekonomii, polityki, geografii, sztuki oraz poszerza zakres wiedzy teoretycznej, umiejętności praktycznych i kompetencji związanych z tłumaczeniem tekstów specjalistycznych.

Jakie przedmioty zawarte są w programie nauczania? Między innymi: gramatyka opisowa, gramatyka praktyczna, nauka pisma, kompozycja tekstu, konwersacje, interpretacja tekstu pisanego, literatura japońska, historia i sztuka Japonii, japońska popkultura, geografia, polityka zagraniczna Japonii, ekonomia Japonii.

Japonia jest czołową gospodarką świata, a wytwory jej kultury są powszechnie obecne i popularne nie od dzisiaj. Ponadto, wzrasta poziom japońskich inwestycji w naszym kraju, dlatego znajomość wszystkiego, co związane jest z Krajem Kwitnącej Wiśni może być trafną inwestycją. A czym można zająć się po ukończeniu nauk na omawianym przez nas kierunku? Absolwenci Japonistyki w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi znajdą zatrudnienie w urzędach administracji państwowej, ambasadach, mediach, wydawnictwach, liniach lotniczych, biurach podróży, firmach międzynarodowych.

Studia w Łodzi to olbrzymia przestrzeń edukacyjnych możliwości, w której każdy zainteresowany pozyskaniem wysokiej jakości wykształcenia znajdzie propozycję dla siebie. Czy na temat Japonii także? Oczywiście, że tak.

 

Jakie ma Społeczna Akademia Nauk w Łodzi opinie?

Gabrysia, studentka filologii japońskiej mówi:

„Interesuję się kulturą Japonii od dawna i na studiach chciałam rozwijać swoje zainteresowania. Taką możliwość dała mi nauka w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Japonistykę w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi:

Absolwent kierunku Japonistyka w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad tłumaczeń pisemnych,
 • zasad tłumaczeń ustnych,
 • kultury i sztuki Japonii,
 • języka japońskiego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Japonistyka:

Absolwent kierunku Japonistyka w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • urzędach administracji państwowej,
 • ambasadach,
 • mediach,
 • wydawnictwach,
 • liniach lotniczych,
 • biurach podróży,
 • firmach międzynarodowych.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Komentarze (0)