Filologia angielska

Filologia angielska

Filologia angielska

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Krakowie

Filologia angielska – Społeczna Akademia Nauk w Krakowie

Nie od dzisiaj wiadomo, że znajomość języków obcych potrafi otworzyć wiele drzwi do kariery zawodowej, a także ułatwić codzienne funkcjonowanie we współczesnym świecie, w którym odniesień do języków i kultur jest bardzo wiele. Naturalnie, największe znaczenie ma język angielski, który króluje nie tylko w przestrzeni naukowej, lecz szeroko, niemal w każdym obszarze. Co ważne, zawodów w których umiejętności językowe są więcej niż użyteczne przybywa, zatem niezależnie od dokładnej ścieżki kariery warto biegle posługiwać się językiem pochodzącym z Wysp Brytyjskich. Taką umiejętność można nabyć studiując Filologię angielską w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Filologia angielska w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie zakłada pozyskanie wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka angielskiego, a także nabycie umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. Program kształcenia sformułowany został według nowoczesnych standardów i daje możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, wykraczających poza tradycyjne granice filologii.

Realizowane zajęcia podzielone są na trzy specjalne bloki. Są to: blok praktycznej znajomości języka angielskiego, blok znajomości szeroko rozumianej kultury krajów anglojęzycznych, blok przedmiotów językoznawczych. W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: wiedza o historii Wielkiej Brytanii i USA, sprawności zintegrowane, gramatyka praktyczna, tłumaczenia pisemne i konsekutywne, warsztat pracy tłumacza, przekład specjalistyczny, teoria przekładu, nauka emisji głosu, zagadnienia z zakresu kultury brytyjskiej i amerykańskiej, literaturoznawstwo, najnowsze technologie w dydaktyce języków obcych, metodyka nauczania języka angielskiego.

Język angielski jest językiem dominującym. Posługuje się nim świat nowych technologii, przestrzeń naukowa, media, a także coraz mocniej wchodzi do naszego języka potocznego. Wysokiej jakości wiedza na temat języka oraz szerokie umiejętności z nim związane torują drogę do ciekawej pracy, na dodatek w różnych sektorach. Absolwenci Filologii angielskiej w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeń, szkolnictwie, instytucjach biznesowych, organizacjach pozarządowych, instytucjach kulturalnych, administracji publicznej, branży turystycznej.

„Dokąd na studia?” – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród kandydatów, zwłaszcza gdy dotyczy tak popularnego kierunku jakim jest Filologia angielska. Która uczelnia będzie najlepsza? Która szkoła wyższa zapewni najlepsze wykształcenie i start w dorosłe życie? Podobnych pytań może być znacznie więcej.

 

Jakie ma Społeczna Akademia Nauk w Krakowie opinie?

Dorota, studentka Filologii angielskiej mówi:

„Wybrałam studia w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie, ponieważ zaznajamiając się z ofertą dydaktyczną po prostu poczułam, że daje pewność, daje gwarancję wysokiej jakości wykształcenia i szerokich umiejętności, które mogą stanowić podstawę mojej przyszłej kariery zawodowej.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię angielską w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wykorzystywania języka w zakresie różnych rodzajów komunikacji językowej,
 • komunikowania się w różnych sytuacjach społecznych,
 • interpretacji gramatycznej dowolnego tekstu,
 • zasad i reguł gramatycznych współczesnego języka,
 • redagowania przekazów medialnych,
 • reguł tłumaczeń,
 • zasad nauczania języka angielskiego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia angielska:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeń,
 • szkolnictwie,
 • instytucjach biznesowych,
 • organizacjach pozarządowych,
 • instytucjach kulturalnych,
 • administracji publicznej,
 • branży turystycznej.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Krakowie

Komentarze (0)