Informatyka

Informatyka

Informatyka

04.02.2022

Informatyka – Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie 2022

Mogłoby się wydawać, że o informatyce napisano już wszystko. Nic bardziej mylnego, ponieważ należy ona do najprężniej rozwijających się dyscyplin i to, co wczoraj stanowiło spektakularną nowość, jutro stanie się pewnym przeżytkiem. Świat informatyki to przestrzeń, która przyciąga olbrzymią rzeszę kandydatów na studia. Chcąc poznać ją w Szczecinie, warto zwrócić uwagę na Zachodniopomorską Szkołę Biznesu, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

Studia na kierunku informatyka w ZPSB SZCZECIN
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kierunek Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie zakłada pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu zasad informatyki, na które składają się między innymi działanie współczesnych systemów komputerowych, systemów operacyjnych, baz danych, sieci komputerowych, czy też zagadnienia związane z inżynierią oprogramowania. Ponadto, studenci uczą się analitycznego podejścia do różnych projektów, dobrego organizowania własnego czasu, skrupulatności przy wykonywaniu powierzonych zadań, samodzielnego poszukiwania innowacyjnych pomysłów.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania kierunku Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu? Na przykład: matematyka dyskretna, analiza matematyczna i algebra liniowa, technologie hipertekstowe, algorytmy i struktury danych, testowanie oprogramowania, bazy danych, architektura systemów komputerowych, inżynieria oprogramowania, systemy wbudowane, sztuczna inteligencja, techniki multimedialne, projektowanie interfejsów, projektowanie aplikacji mobilnych, bezpieczeństwo systemów informatycznych, systemy operacyjne.

A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie jako programiści gier komputerowych, projektanci stron internetowych, projektanci interfejsów graficznych, twórcy wizualizacji naukowych, programiści aplikacji webowych, projektanci komponentów aplikacyjnych.

Studia w Szczecinie to temat, o którym można długo dyskutować, a miejsca pozyskiwania wiedzy wymieniać bez końca. Dlatego niektórzy kandydaci na studia mogą poczuć się zagubieni i zdezorientowani i podjęcie decyzji o wyborze uczelni stanie się twardym orzechem do zgryzienia. Co robić? Po pierwsze, zdecydować się na kierunek kształcenia. Jeśli takowy został wybrany i padło na Informatykę, to warto prześwietlić szkołę wyższą, która w swojej ofercie dydaktycznej przedstawia obraną przez nas dziedzinę.

 

Jakie ma Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie opinie?

Kamil, student Informatyki mówi:

„Wybrałem studia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie, ponieważ jest to uczelnia, która nie tylko uczy i przekazuje praktyczną wiedzę, ale przygotowuje do funkcjonowania na współczesnym rynku; uczy jak najlepiej zdobytą wiedzę wykorzystywać. To ogromny plus i olbrzymia przewagą nad innymi uczelniami.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie:

Absolwent kierunku Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • inżynierskiego zastosowania symulacji komputerowych,
 • projektowania aplikacji mobilnych,
 • technologii hipertekstowych,
 • rozpoznawania i przetwarzania obrazów,
 • technik multimedialnych,
 • animacji i wizualizacji komputerowej,
 • projektowania gier.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • programista gier komputerowych,
 • deweloper,
 • specjalista FX,
 • projektant systemów internetowych i stron www,
 • projektant grafiki na potrzeby wydawnicze,
 • programista aplikacji webowych,
 • programista Java i PHP.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie

Komentarze (1)

exstudent odpowiedz

Czemu nie jest oznaczone "artykuł promocyjny" albo coś w tym stylu?