Studia informatyczne Szczecin

Studia informatyczne Szczecin

Studia informatyczne Szczecin

Największy wybór studiów

informatycznych w Szczecinie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia informatyczne w Szczecinie to lata pozbawione nudy! Dzisiejszy świat niemal w całości opiera się na rozwiązaniach informatycznych, technologicznych i cyfrowych, niezależnie od branży. Informatyka istnieje w muzyce, filmie, sporcie, po prostu wszędzie.

Studia informatyczne to obecnie najpopularniejszy kierunek nauki oraz kierunek dający ogromne możliwości i szerokie perspektywy działania. A skoro informatyka występuje wszędzie, w różnych swoich odmianach, to będąc absolwentem studiów informatycznych możesz być kim chcesz. Ponadto, zostając absolwentem studiów informatycznych w Szczecinie możesz zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać na miejscu, w branżach, które nie istnieją w innych rejonach Polski (chociażby w branży morskiej).

Wszyscy wiedzą, że warto mieć w gronie rodzinnym, bądź gronie przyjaciół informatyka; chociażby w przypadku awarii naszego komputera. Albo lepiej samemu zostać informatykiem! A jak? Zobacz gdzie znajdziesz najlepsze wykształcenie w tym kierunku. Sprawdź ofertę kształcenia na studiach informatycznych w Szczecinie, a otworzy się przed Tobą morze możliwości!

KIERUNKI INFORMATYCZNE W SZCZECINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SZCZECINIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia informatyczne w Szczecinie

Studia informatyczne należą do najpopularniejszych, zatem należy się przyłożyć do egzaminów maturalnych, aby mieć jak największe szanse w konkursie świadectw; zwłaszcza w przypadku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego.  Poza tym, jeśli braliście udział w różnego rodzaju konkursach, bądź olimpiadach, to warto pochwalić się  tym faktem podczas procesu rekrutacji. Wykaz konkursów stopnia centralnego oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym znajdziecie na stronach internetowych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach informatycznych w Szczecinie

Pracy dla zdolnych informatyków nie brakuje! I obecnie nikt nie przewiduje, aby kiedykolwiek zabrakło; a zawdzięczamy to wszystko postępowi technicznemu, który nie zwalnia tempa. Absolwenci studiów informatycznych pracują w różnych dziedzinach, w zależności od obranej specjalizacji zawodowej, oraz w różnych branżach, do których również dotarł cyfrowy rozwój.

Informatycy mogą pracować jako projektanci systemów informatycznych i systemów komputerowych, kierownicy przedsiębiorstw branży IT, pracownicy zarządzający bazami danych, w służbach pracujących nad cyberbezpieczeństwem, pracownicy firm tworzących gry komputerowe i oprogramowania. Oczywiście, oprócz tego informatycy mogą pracować jako tzw. wolni strzelcy, świadcząc usługi informatyczne. Inną opcją kariery zawodowej jest pozostanie na uczelni, aby prowadzić liczne projekty badawcze i zgłębiać kolejne tajniki tej, wciąż rozwijającej się, dziedziny.

STUDIA INFORMATYCZNE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

A
C
L
P
S
T
Z

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNICZNY W SZCZECINIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki:

  • Informatyka- studia I i Ii- stopnia. Specjalności: Systemy komputerowe, Oprogramowanie, Inżynieria oprogramowania, Internet w zarządzaniu, Projektowanie i zarządzanie projektami informatycznymi, Grafika komputerowa i systemy multimedialne, Systemy komputerowe i technologie mobilne, Inteligentne aplikacje komputerowe.  
  • Inżynieria cyfryzacji – studia I- stopnia. Specjalności: Cyfryzacja w biznesie i administracji, Media cyfrowe i poligrafia, Technologie informatyczne w produkcji, Technologie informatyczne w medycynie, Analiza i eksploracja danych przestrzennych, Inżynieria kreatywności.

dowiedz się więcej 

Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie oferuje także studia podyplomowe: Programowanie z elementami systemów wbudowanych, Programowanie komputerów, Programowanie w szkole, Poligrafia i media cyfrowe, Analiza i fuzja danych przestrzennych.

 


AKADEMIA MORSKA W SZCZECINIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nawigacji:

  • Informatyka- studia I- stopnia. Specjalności: Informatyka morska, Systemy informatyczne.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania:

  • Informatyka i ekonometria- studia I i II- stopnia. Specjalność: Informatyka gospodarcza.

dowiedz się więcej 

 


SZCZECIŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka – studia I- stopnia. Specjalności: Technologie internetowe, Programista systemów wbudowanych, Tester oprogramowania, Cloud administrator.

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I UMIEJĘTNOŚCI STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka- studia I i II- stopnia. Specjalności: Sieciowe systemy operacyjne, Programowanie, Zarządzanie infrastrukturą sieciową, Inżynieria oprogramowania.

ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA BIZNESU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka- studia I- stopnia. Specjalności: Game design, Grafika komputerowa, Inżynier aplikacji i systemów mobilnych, Inżynier systemów informatycznych.
  • Zarządzanie projektami IT- studia II- stopnia.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)