Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej – Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to kierunek, którego istnienie wydaje się niezwykle ważne. Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale także rozwija wyobraźnię i pogłębia wrażliwość. Muzyka to także element scalający różnych ludzi, którzy tworzą grupy, zespoły, bądź po prostu grono osób o wspólnych zainteresowaniach. Gdzie można rozwijać muzyczne pasje? Na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, gdzie Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest nabycie umiejętności wykwalifikowanego muzyka lub nauczyciela w zakresie edukacji i animacji muzycznej, a także przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej do prowadzenia zajęć dydaktycznych i ogólno- muzycznych. Studenci pozyskują gruntowną wiedzę z obszaru zasad muzyki, harmonii, polskiego folkloru muzycznego, instrumentoznawstwa oraz historii, literatury, form muzycznych i instrumentacji. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie to kierunek prowadzony wyłącznie w trybie studiów stacjonarnych.

Jakie przedmioty wchodzą w skład programu kształcenia? Na przykład: emisja głosu, chór, edytory nutowe, instrumenty szkolne, fortepian, kształcenie słuchu, metodyka i teoria edukacji muzycznej, pedagogika z pedagogiką muzyczną, psychologia z psychologią muzyki, zajęcia muzyczno- ruchowe, zasady muzyki z instrumentoznawstwem, czytanie partytur, dyrygowanie, praca z akompaniatorem, emisja głosu z interpretacją piosenki, historia muzyki, metodyka audycji muzycznych, podstawy foniatrii i higiena głosu, harmonia, instrumentacja, zespół instrumentalny.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to kierunek, dzięki któremu studenci pozyskują umiejętności muzyka i nauczyciela. Uczą się prowadzenia amatorskich zespołów wokalnych, instrumentalnych oraz wokalno- instrumentalnych, prowadzenia zajęć muzyczno- teoretycznych, czy też kreowania działalności muzycznej. A co po studiach? Osoby, które ukończyły omawiany kierunek znajdą zatrudnienie w instytucjach kultury, amatorskim ruchu muzycznym, przedszkolach i placówkach pozaszkolnych, szkolnictwie muzycznym.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej być może nie należy do grona najpopularniejszych kierunków, ale i tak dosyć często widnieje w ofertach dydaktycznych. Ale która uczelnia będzie najlepsza i spełni nasze edukacyjne oczekiwania? Studia w Olsztynie to szeroki temat dlatego zawężając nasze poszukiwania, warto zadać pytanie: jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Sandra, studentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej mówi:

„Studia powinny rozwijać zainteresowania i pogłębiać pasję. Powinny być także najciekawszym okresem życia. Aby tak było należy uczyć się w najlepszym miejscu. Takim jest dla mnie Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej w UWM:

Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizowania konstrukcji harmonicznych w utworach muzycznych,
 • historii muzyki,
 • analizy dzieła muzycznego,
 • czytania nut głosem,
 • stosowania zasad techniki dyrygenckiej,
 • tworzenia instrumentacji na zespoły,
 • realizacji partii akompaniamentu oraz szybkiego odtwarzania tekstu nutowego,
 • improwizacji fortepianowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej:

Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:

 • instytucjach kultury,
 • amatorskim ruchu muzycznym,
 • przedszkolach i placówkach pozaszkolnych,
 • szkolnictwie muzycznym.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Z uwagi na ogłoszony stan epidemiczny egzamin praktyczny w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 został zastąpiony formą zdalną. Sprawdzenie predyspozycji kandydata nastąpi na podstawie przesłanego nagrania audio-wideo na nośniku elektronicznym (zalecana pamięć USB pendrive w formacie MPEG-4).

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Głównym kryterium ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - wszystko co musisz wiedzieć

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Olsztynie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Sztuki UWM Olsztyn

 

 

Komentarze (0)