Technologie komputerowe

Technologie komputerowe

Technologie komputerowe

27.01.2022

Technologie komputerowe – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2022

Studia na kierunku technologie komputerowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku technologie komputerowe w UAM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Różnego rodzaju technologie komputerowe stanowią niemal nierozerwalną część naszego życia. Gdy jeszcze kilkanaście lat temu obsługa komputera traktowana była jako zdecydowany atut, tak teraz jest zwyczajnym standardem, a nawet obowiązkowym elementem wykształcenia. Gwałtowny rozwój technologiczny sprawia jednak, że z każdym dniem powstają na świecie i są wdrażane w życie nowe technologie. Aby być na bieżąco i zostać specjalistą w ich zakresie należy udać się na studia. Jakie i dokąd? Na Kierunek Technologie komputerowe, realizowany na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kształcenie na kierunku Technologie komputerowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu różnych dziedzin informatyki, cyfrowego przetwarzania danych, elektroniki analogowej i cyfrowej, telekomunikacji i automatyki, jak i tworzenia i zarządzania systemami informatycznymi, aplikacjami oraz usługami sieciowymi i internetowymi.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Technologie komputerowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiadają bogaty program nauczania, a studenci realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • bazy danych,
 • analityka i optymalizacja serwisów www,
 • inżynieria oprogramowania,
 • programowanie urządzeń mobilnych,
 • technologie handlu elektronicznego e- commerce,
 • bezpieczeństwo informacji,
 • technologie aplikacji internetu przyszłości,
 • zaawansowane języki programowania,
 • elektronika cyfrowa,
 • telekomunikacja

 

Nabywane umiejętności

Studenci Technologii komputerowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie stosowania technik analizy sygnałów, konfigurowania urządzeń komunikacyjnych w lokalnych przewodowych i bezprzewodowych sieciach komputerowych, formułowania o kodowania algorytmów, programowania korzystając z pakietów programistycznych oraz języków programowania. Ponadto, studenci pozyskują wiedzę w zakresie architektury systemów komputerowych oraz rozwiązań elektronicznych, fizyki nośników informacji, czy projektowania układów elektronicznych, analogowych i cyfrowych.

 

Praca po studiach

Z pokaźnym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Technologii komputerowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako programiści, projektanci stron internetowych, projektanci aplikacji i usług internetowych, specjaliści handlu elektronicznego, specjaliści do spraw reklamy internetowej, administratorzy i architekci systemów i sieci, specjaliści do spraw cyberzagrożeń.

 

Opinie

Zdana matura i co dalej? Dokąd na studia? Podobnych pytań, osoby które poważnie zastanawiają się nad wyższą edukacją, zadają sobie setki. Oferty dydaktyczne rodzimych uczelni powiększają się, stają się coraz ciekawsze i niektórym niełatwo jest wybrać jedną, ostateczną przestrzeń kształcenia.  Jeśli chcemy poznać świat technologii komputerowych, to warto dowiedzieć się czegoś o uczelni, która oferuje taką dyscyplinę. Jakie ma Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opinie? Tomek, student Technologii komputerowych mówi:

„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje studia konkretne, czyli nastawione na zdobycie wiedzy praktycznej i różnych umiejętności. Dzięki studiom każdy ma szansę zostać specjalistą, fachowcem w danej dziedzinie. Wystarczy tylko chcieć i włożyć w naukę trochę wysiłku.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

TECHNOLOGIE KOMPUTEROWE - ważne informacje

Technologie komputerowe studia Poznań

Technologie komputerowe studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Technologie komputerowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza:

Absolwent kierunku Technologie komputerowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • podstawowych koncepcji, zasad i teorii fizycznych,
 • fizycznych podstaw działania systemów zapisu i przetwarzania informacji,
 • metodyki projektowania układów elektronicznych, analogowych i cyfrowych,
 • zasad inżynierii oprogramowania,
 • telekomunikacji oraz systemów i sieci telekomunikacyjnych,
 • technik analizy sygnałów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Technologie komputerowe:

Absolwent kierunku Technologie komputerowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • programista,
 • projektant stron internetowych,
 • projektant aplikacji i usług internetowych,
 • specjalista handlu elektronicznego,
 • specjalista do spraw reklamy internetowej,
 • administrator i architekt systemów i sieci,
 • specjalista do spraw cyberzagrożeń.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Komentarze (0)