Technologie komputerowe - Poznań

Technologie komputerowe - Poznań

Studia na kierunku technologie komputerowe w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Technologie komputerowe stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

09.11.2023

Technologie komputerowe studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku technologie komputerowe to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Technologie komputerowe - Poznań
Studia na kierunku technologie komputerowe w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu technologie komputerowe możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Fizyki UAM).
 
Opis kierunku
Studenci kierunku technologie komputerowe zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, informatycznych i technicznych. Poznają się również z zagadnieniami z obszaru cyfrowego przetwarzania danych, elektroniki, telekomunikacji, i automatyki. Uczą się tworzenia i zarządzania systemami informatycznymi oraz aplikacjami. Poznają także tajniki różnorodnych rozwiązań wirtualizacyjnych, a także chmurowych. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: architektura komputerów, fizyka i przetwarzanie emach danych w systemach wbudowanych czy analityka i optymalizacja serwisów handlu elektronicznego e-e­commerce.
 
Praca po studiach 

Absolwenci tego kierunku zdobędą wszechstronną wiedzę i umiejętności, które umożliwią im pracę we własnym przedsiębiorstwie, gdzie będą mogli zarządzać technologią, informatyką i teleinformatyką, tworząc innowacyjne rozwiązania. Mogą również znaleźć zatrudnienie w różnorodnych korporacjach, zajmując stanowiska techniczne bądź informatyczne i wspierając rozwój i efektywność operacyjną.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek technologie komputerowe?

Kierunek technologie komputerowe w Poznaniu przykuwa uwagę wielu kandydatów na studia. Właśnie dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Technologie komputerowe w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIE KOMPUTEROWE W POZNANIU?

Technologie komputerowe to propozycja studiów inżynierskich, które w interdyscyplinarny sposób łączą nauki ścisłe i techniczne.

Wiedza i praktyczne umiejętności, które możesz zdobyć w zakresie tego typu kształcenia informatycznego, sprowadza się do umiejętnego stosowania i rozwijania technologii komputerowych, mających znaczenie także dla współczesnej gospodarki.

Studenci mają okazję zapoznać się z cyfrowym przetwarzaniem danych, elektroniką analogową i cyfrową, telekomunikacją i automatyką. Poznasz metody tworzenia i zarządzania systemami informatycznymi, aplikacjami, aplikacjami mobilnymi, usługami sieciowymi/internetowymi.

Poszczególne zajęcia prowadzone są w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach laboratoryjnych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Technologie komputerowe możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Technologię komputerową w Poznaniu możesz realizować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.

Studia tego typu realizowane są w trybie dziennym. Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Technologie komputerowe to kompleksowo opracowana propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zdobycie rzetelnego wykształcenia w zakresie różnych dziedzin informatyki. Studenci mają okazję rozwinąć umiejętności inżynierskie odnoszące się do nowoczesnych technik teleinformatycznych.

W programie studiów znajdziesz takie przedmioty jak: analityka i optymalizacja serwisów WWW, technologie aplikacji Internetu przyszłości, elektronika cyfrowa, zaawansowane języki programowania, technologie handlu elektronicznego e-commerce, inżynieria oprogramowania/UML i wzorce projektowe.

Na studentów czekają także fascynujące specjalizacje, które ułatwią sprecyzowanie ścieżki kariery, dzięki dodatkowym kompetencjom.

Zdobędziesz potrzebne umiejętności do tworzenia i zarządzania systemami informatycznymi, aplikacjami oraz usługami sieciowymi/internetowymi.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIE KOMPUTEROWE W POZNANIU?

Studia na kierunku Technologie komputerowe trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Technologie komputerowe w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNOLOGIE KOMPUTEROWE W POZNANIU?

Technologie komputerowe przygotowują absolwentów do podjęcia pracy nie tylko w charakterze programistów, ale także projektantów stron, aplikacji i usług internetowych, specjalistów handlu elektronicznego i reklamy internetowej, administratorów i architektów systemów oraz sieci, elektroników, specjalistów do cyberzagrożeń.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku technologie komputerowe:

  • administracja sieci komputerowych
  • architektura i administracja baz danych
  • programowanie i projektowanie witryn internetowych
  • agencje marketingowe, agencje reklamowe

Absolwenci są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w dziedzinie technologii komputowych i informatycznych. Zawodowo zajmują się także projektowaniem i programowaniem gier komputerowych, które wykorzystują animacje i wizualizacji.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Technologie komputerowe w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Technologie komputerowe Poznań studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Technologie komputerowe Poznań studia stacjonarne

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia