Międzynarodowe możliwości

Międzynarodowe możliwości

Międzynarodowe możliwości

Międzynarodowe studia. Międzynarodowe możliwości

Uniwersytet Śląski w Katowicach poszerza ofertę edukacyjną o nowe kierunki prowadzone w języku angielskim. Studiowanie w języku obcym daje możliwość nie tylko rozwijania umiejętności językowych i komunikacji, ale przede wszystkim daje szansę znalezienia wymarzonej pracy poza granicami kraju. Czym charakteryzuje się ta oferta? Proponowane kierunki należą do różnych dziedzin i dyscyplin, zatem bez problemu każdy odnajdzie w niej coś dla siebie.

Kierunki kształcenia realizowane na Uniwersytecie Śląskim w języku angielskim to szeroka przestrzeń wyboru. Odnajdziemy w niej kierunki ścisłe, techniczne, a nawet prawnicze i związane z branżą kreatywną. Kształcą specjalistów IT, filologów, specjalistów do spraw social mediów. A jaki jest wspólny mianownik wszystkich kierunków prowadzonych po angielsku? Fakt, iż studia umożliwiają napisanie pracy magisterskiej w tym języku.

 

WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I TECHNICZNYCH

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego proponuje kandydatom podjęcie nauki na takich kierunkach fizycznych jak: Theoretical Physics oraz Physics: Nanophysicsand Mesoscopic Materials, Modelling and Applications. Drugi z kierunków prowadzony jest we współpracy z Uniwersytetem w Le Mans, na podstawie Umowy o Międzynarodowej Współpracy Akademickiej. Dzięki niej studenci otrzymują szansę zdobycia podwójnego dyplomu: magistra fizyki i nanomateriałów francuskiej uczelni oraz magistra fizyki o specjalności nanofizyki i materiałów mezoskopowych Uniwersytetu Śląskiego.

Na osoby, którym bliższe są nowoczesne technologie czeka kierunek Computer Science, przygotowujący do pracy w branży IT, zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym, a dla tych, którzy chcieliby zgłębić zagadnienie inżynierii materiałowej przygotowano kierunek o nazwie Materials Science and Engineering, dający okazję do badań nad wpływem struktury chemicznej i fizycznej materiałów na ich właściwości elektryczne, mechaniczne, termiczne, czy magnetyczne.

 

WYDZIAŁ NAUK PRZYRODNICZYCH

Wydział Nauk Przyrodniczych zaprasza na dwa anglojęzyczne kierunki: Biotechnology oraz Geography: Geographic Information Systems. Pierwszy z nich umożliwia pozyskanie umiejętności zaawansowanej i niezależnej interpretacji zjawisk biologicznych oraz uzyskanie kwalifikacji do pracy w laboratoriach, a drugi pozwala nabyć wiedzę i umiejętności w zakresie analizy i pracy z danymi przestrzennymi, wykorzystując do tego nowoczesne oprogramowanie.

 

WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego proponuje kierunek o nazwie English Studies: American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy. Oferuje on szeroki wybór specjalności: nauczycielską, tłumaczeniową, projektowania rozrywki interaktywnej oraz lokalizacji gier i oprogramowania, biznesu, kultury i literatury oraz kultury mediów i translacji. Każda ze ścieżek kształcenia charakteryzuje się własnym zestawem przedmiotów, ale każda z nich zapewni sukces w międzynarodowym środowisku.

 

WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI

Na Wydziale Prawa i Administracji można podjąć kształcenie na kierunku International Business Law and Arbitration, kształcącym specjalistów z zakresu międzynarodowego prawa gospodarczego. Studia poruszają problematykę prawa handlowego, zasad prowadzenia działalności gospodarczej w Unii Europejskiej, czy standardów obrony praw człowieka w biznesie. Atutem kierunku jest bogata oferta wykładów monograficznych i konserwatoriów.

 

SZKOŁA FILMOWA IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego proponuje kierunek o nazwie Creative Management in New Media. To propozycja dla tych, którzy pragną wzmocnić swoje kompetencje w obszarze komunikacji w mediach społecznościowych, a także poszerzyć, uporządkować i ugruntować wiedzę o nowych narzędziach i technikach wykorzystania mediów społecznościowych. Studia kształcą specjalistów, analityków, a wszystko w przestrzeni komunikacji wizualnej i mediów cyfrowych.

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Komentarze (0)