Informatyka

Informatyka

Informatyka

22.06.2022

Informatyka – Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu 2022

Studia na kierunku informatyka w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w AWL
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Niektórym wydaje się, że świat bez informatyki oraz jej owoców przestałby istnieć. Być może jest to przesadzona teoria, ale jednak jest w niej sporo racji. Z dobrodziejstw tej dziedziny korzystamy każdego dnia, a rozwiązania w jej zakresie znacznie ułatwiają życie. Mogłoby się wydawać, że specjalistów z obszaru informatyki spotykamy codziennie, a rynek jest nimi przesycony. Nic z tych rzeczy. Wiedza i umiejętności z zakresu informatyki to kompetencje, na które zapotrzebowanie prawdopodobnie nigdy nie spadnie. Dlatego warto ją studiować. A w której uczelni? W Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Kształcenie na kierunku Informatyka w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu umożliwia pozyskanie obszernej wiedzy i licznych umiejętności, stanowiących podstawę do pracy na stanowiskach administratorów sieci i systemów teleinformatycznych oraz inżynierów w zakresie cyberbezpieczeństwa w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach publicznych czy zakładach przemysłowych. Studenci mogą rozwijać indywidualne zainteresowania dzięki dwóm ścieżkom kształcenia, a są to: Systemy i sieci informatyczne oraz Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oparte są na bogatym programie kształcenia. Można w nim odnaleźć między innymi takie przedmioty jak:

 • algorytmy i struktury danych,
 • podstawy sieci komputerowych,
 • programowanie obiektowe,
 • bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych,
 • inżynieria internetu rzeczy,
 • systemy operacyjne,
 • systemy monitorowania sieci,
 • inżynieria oprogramowania

 

Oprócz zajęć w sztandarowej formie ćwiczeń i laboratoriów, studenci uczestniczą w warsztatach, treningowych formach zajęć, a także realizowanych indywidualnie lub zespołowo formach pracy przez metodę analizy przypadków, opracowywanie i publiczne prezentowanie projektów w ramach warsztatów diagnostyczno- projektowych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Informatyki w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach publicznych czy zakładach przemysłowych.

 

Opinie

Informatyka należy do grona najpopularniejszych kierunków, zatem oferowana jest przez wiele uczelni. Którą z nich wybrać? Planując podjąć kształcenie we Wrocławiu warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu opinie? Szymon, student Informatyki mówi:

„Akademia Wojsk Lądowych oferuje praktyczne kształcenie, czyli nastawione na zdobycie umiejętności. To właśnie dzięki nim można dostać ciekawą i dobrze płatną pracę.”

 

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Wrocław

Informatyka studia

Informatyka studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • posługiwania się aparatem analizy matematycznej,
 • konstruowania algorytmów z wykorzystaniem podstawowych technik algorytmicznych,
 • architektury systemów komputerowych,
 • systemów operacyjnych,
 • programowania strukturalnego i obiektowego,
 • zarządzania sieciami i systemami teleinformatycznymi.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przedsiębiorstwach,
 • organizacjach,
 • instytucjach publicznych,
 • zakładach przemysłowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Komentarze (0)