Orkiestra Politechniki Opolskiej

Orkiestra Politechniki Opolskiej

Orkiestra Politechniki Opolskiej

Orkiestra Politechniki Opolskiej

Orkiestra Politechniki Opolskiej powstała w 2006 roku, a jej pomysłodawcą i założycielem jest Przemysław Ślusarczyk- pochodzący z Opola kompozytor, dyrygent i animator kultury. Pierwszy koncert zespołu odbył się 4 maja 2006 roku i, co oczywiste, miał miejsce na terenie jednego z kampusów uczelni.

Od samego początku działalności orkiestra występuje z autorskimi programami, takimi jak „Muzyczne impresje”, „Z orkiestrą po zamkach i pałacach”, „Opolski Ekspres Dęty”, czy „Z orkiestrą po Odrze”. Te trzy ostatnie wydarzenia zostały nagrodzone wyróżnieniem – Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego, a „Opolski Ekspres Dęty” może poszczycić się tytułem „Opolska Marka 2019”.

W 2010 roku, na fundamencie orkiestry powstała nowa muzyczna formacja – el12 Opole Politechnic Band. Grupa prowadzona jest również przez Przemysława Ślusarczyka, a w gronie instrumentalistów można odnaleźć także i tych, którzy reprezentują orkiestrę.

A co robią zespoły muzyczne, kiedy nie koncertują? Na przykład nagrywają płyty. W 2010 roku ukazała się płyta z wykonaniem Akademickiego Koncertu Noworocznego, zarejestrowanego w Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, a w 2015 roku powstał „Pozytywny przepływ energii”, zawierający między innymi kompozycje Przemysława Ślusarczyka.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Opolska

Komentarze (0)