Logistyka

Logistyka

Logistyka

22.06.2022

Logistyka – Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej 2022

Logistyka jest procesem systemowego i zintegrowanego planowania i zarządzania całym łańcuchem dostaw, przepływem jakichś produktów i informacji. To dziedzina istotna zarówno dla dużych korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Co jest najważniejsze w logistyce? Przede wszystkim podejmowanie odpowiednich decyzji, które przy zachowaniu zasad ergonomii i ekonomii, przyniosą jak największe korzyści i jak najmniejsze straty. Gdzie można poznać zasady logistyki? Na studiach w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Studia na kierunku logistyka w AWSB W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Logistyka w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej umożliwia pozyskanie wiedzy na temat funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych i transportowych. Studenci rozwijają umiejętności w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, rozwiązywania praktycznych zadań i problemów inżynierskich, zarządzania jakością, badań operacyjnych, zarządzania finansami, posługiwania się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego. Kierunek oferuje liczne ścieżki specjalizacyjne. Są to: Inżynier optymalizacji i symulacji, Logistyka w biznesie – studia dualne, Transport i spedycja, Zarządzanie jakością w produkcji i usługach, Zarządzanie zakupami, magazynami i centrami logistycznymi, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

 

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 1940 zł

studia niestacjonarne: 4440 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Logistyka w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

 • metody ilościowe w biznesie,
 • statystyka z elementami ekonometrii,
 • fizyka,
 • nauka o materiałach,
 • infrastruktura transportu,
 • CSR w logistyce,
 • informatyczne wspomaganie w logistyce,
 • koszty i controlling logistyczny

 

Nabywane umiejętności

Studenci Logistyki w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie modelowania procesów produkcyjnych, zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw, zarządzania informacją w procesach logistycznych, stosowania systemów informatycznych, zawierania umów spedycji i przewozu, zarządzania zakupami i zapasami, stosowania nowoczesnych technologii w systemach magazynowych, organizowania i koordynowania czynności magazynowych w centrach logistycznych i magazynach.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Logistyki w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych, jednostkach projektowych, jednostkach doradczych.

 

Opinie

Logistyka jest kierunkiem, który od lat cieszy się sporą popularnością. Duże zainteresowanie sprawia, że można ją odnaleźć w bardzo wielu ofertach dydaktycznych. Ale na którą się zdecydować? Należy spojrzeć na edukacyjną mapę i wybrać miasto, w którym chcielibyśmy studiować. Jeśli wybierzemy Dąbrowę Górniczą, warto zapoznać się z tym, co proponuje omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Akademia WSB opinie? Ewelina, studentka Logistyki mówi:

„Akademia WSB oferuje mnóstwo ciekawych specjalności, dzięki którym można zdobyć kwalifikacje do pracy. To uczelnia, która kształci praktycznie, przygotowuje do wejścia na rynek, uczy tego, co rzeczywiście potrzebne jest do osiągnięcia sukcesu.”

 

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

LOGISTYKA - ważne informacje

Logistyka studia Katowice

Logistyka studia

Logistyka studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Logistykę w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej:

Absolwent kierunku Logistyka w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • modelowania procesów produkcyjnych,
 • zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw,
 • zarządzania informacją w procesach logistycznych,
 • stosowania systemów informatycznych,
 • zawierania umów spedycji i przewozu,
 • zarządzania zakupami i zapasami,
 • stosowania nowoczesnych technologii w systemach magazynowych,
 • organizowania i koordynowania czynności magazynowych w centrach logistycznych i magazynach.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Logistyka:

Absolwent kierunku Logistyka w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • przedsiębiorstwach logistycznych,
 • jednostkach projektowych,
 • jednostkach doradczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Komentarze (0)