Logistyka - Katowice i woj. śląskie
Dodaj do ulubionych

21.07.2022

Logistyka studia Katowice 2022 | woj. śląskie

Studia na kierunku logistyka w Katowicach to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku logistyka w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w Katowicach i woj. śląskim rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | Logistyka Katowice i woj. śląskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Katowicach i woj. śląskim logistykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Politechncie Śląskiej (Wydział Organizacji i Zarządzani PŚ), Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (UE) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Logistyka to bardzo chętnie wybierany kierunek studiów, który daje także wiele perspektyw na zatrudnienie. Studenci w trakcie zdobywanego wykształcenia mają okazję poznać trendy, które występują na rynku transportowym. Dowiedzą się, jak organizować transporty na skalę międzynarodową przez optymalizację działań w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, a także jak zarządzać ośrodkami miejskimi.
Logistyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia wybrana była przez ponad 9,5 tys. kandydatów. 
 
Specjalności
Współczesne studia z logistyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku logistyka w Katowicach i woj. śląskim: menedżer logistyki, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, e-commerce, zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw ... specjalności na logistyce w Katowicach >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Katowicach i woj. śląskim na kierunku logistyka w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku logistyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 1940 zł do 5200 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku logistyka w Katowicach >
 
Praca po studiach
Absolwenci zajmują się planowaniem, organizacją, realizacją działań logistycznych. Zatrudniani są w krajowych i zagranicznych przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych, które zajmują się logistyką, jednostkach gospodarczych i administracyjnych, które wymagają wiedzy logistycznej, technicznej, ekonomicznej i informatycznej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka - Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej
Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Aeronautics and aerospace engineering stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku aeronautics and aerospace engineering

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, online, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka w Katowicach i Gliwicach?

Kierunek logistyka w Katowicach i woj. śląskim jest kierunkiem cieszącym się nieustannym zainteresowaniem ze strony przyszłych studentów. Z tego powodu na jedno miejsce jest zawsze wielu chętnych, dlatego warto jak najlepiej przygotować się do egzaminów maturalnych.
 
W procesie rekrutacji na studia na kierunku logistyka w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
 • matematyka, 
 • fizyka,
 • informatyka
 
Szczególnie cenione są pomyślne wyniki z egzaminów zdawanych na poziomie rozszerzonym. W procesie rekrutacyjnym uwzględnia się takie przedmioty jak na przykład: fizyka, informatyka, matematyka. Nie zwlekaj! Już teraz rozpocznij przygotowania i zawalcz o swoją przyszłość.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Katowicach i woj. śląskim

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować logistykę w Katowicach

Kierunek logistyka w Katowicach można studiować na dwóch uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Politechnice Śląskiej w Gliwicach, a także na trzech niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie oraz Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. 

Każda z wyżej wymienionych uczelni dba o przekazanie studentom rzetelnej wiedzy i umiejętności praktycznych, poprzez doświadczoną kadrę pedagogiczną. 

Gdzie studiować logistykę bezpłatnie w Katowicach

Logistykę w Katowicach można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Politechnice Śląskiej w Gliwicach. 

Gdzie studiować logistykę niestacjonarnie w Katowicach

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku logistyka w Katowicach można podjąć na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie oraz Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.  

Ile kosztują studia niestacjonarne na logistyce w Katowicach

Studia niestacjonarne na kierunku Logistyka w Katowicach niezależnie czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna – są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku logistyka w Katowicach wahają się od 1440 zł do 4600 zł za pierwszy rok studiów.  

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Wszystkie studia w trybie niestacjonarnym oferowane przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątek stanowią jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych bowiem są one bezpłatne. 

POKAŻ WSZYSTKIE

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Katowicach?

Studia logistyczne w Katowicach można realizować zarówno dziennie, jak i zaocznie. Tryb stacjonarny to idealne rozwiązanie dla osób, które nastawione są na regularne spotkania i systematyczną naukę. Jeśli jednak myślisz o pracy i obawiasz się, że na studia zabraknie Ci czasu, warto rozważyć tryb niestacjonarny, podczas którego zajęcia odbywają się w weekend. Spotkania weekendowe uniemożliwiają zrealizowanie całego program kształcenia, dlatego wiąże się on z dodatkową pracą własną. Studia niestacjonarne są także odpłatne.
 
 

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Jeśli myślałeś o zawodzie logistyka, powinieneś mieć rozwinięte umiejętności dobrego planowania, ponieważ jest to główne zadanie, które prowadzi do poprawnego procesu związanego z realizacją i kontrolowaniem przepływu surowców, produktów czy materiałów z punktu A do punktu B. Logistyk zajmuje się głównie planowaniem transportu i dba o to, by cały proces przebiegł bez zakłóceń. Niejednokrotnie jego obowiązki związane są także z obsługą klienta, przepływem informacji, kontrolowaniem zapasów, realizacją zamówień czy prognozowaniem popytu.
Osoby, które chciałyby w przyszłości zajmować się logistyką, powinny cechować się doskonałym zorganizowaniem, a także posiadać rozwinięte zdolności komunikacyjne również w zakresie języków obcych. Niezbędne będą także umiejętności kierownicze i kreatywne myślenie. Jeśli posiadasz te cechy, jest to kierunek idealny dla Ciebie!
 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku logistyka w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Studia logistyczne w erze narastającej globalizacji są niezwykle popularną i atrakcyjną ofertą dla przyszłych kandydatów na studia. Bardzo interesująca jest także kwestia zarobków, które dla zawodu logistyka są niezwykle korzystne. Ze względu na to, że kierunek logistyka uchodzi na renomowany, wiele uczelni śląskich przewiduje go w swojej ofercie. Logistykę studiować można na na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej
Ze względu na różnorodną specyfikę uczelni program kształcenia mogą się nieco różnić. Wśród najważniejszych przedmiotów z pewnością odnaleźć można prawo transportowe, ekonomię, marketing, zarządzanie, języki obce, statystykę, podstawy finansów czy podstawy logistyki i wiele innych. Studia logistyczne w Katowicach i woj. śląskim kształcą najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.
 

4. Praca po studiach

Kierunek logistyka zapewnia stabilną pozycję na rynku pracy w różnych sektorach usług. Eksperci nieustannie są potrzebni, dlatego tak duże zapotrzebowanie na logistyków w dzisiejszych czasach.
Absolwenci studiów logistycznych znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką czy instytucjach administracji, w których wiedza logistyczna jest niezbędna.
Gruntowna wiedza z zakresu działalności logistycznej, związanej na przykład ze środkami finansowymi, zasobami ludzkimi i materialnymi, organizacją operacyjną działalności, a także podstawy nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania uatrakcyjnią pozycję kandydata w oczach przyszłych pracodawców. Możliwości jest bardzo wiele, ponieważ umiejętności logistyczne w XXI wieku są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zwłaszcza różnych gałęzi przemysłu i administracji.
 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia może być zróżnicowany, ponieważ zróżnicowana jest także specyfika, którą wypracowują uczelnie w Katowicach. Różnice dotyczą nie tylko przedmiotów, ale i oferowanych specjalności. Studenci mogą wykwalifikować się w różnych dziedzinach, na przykład w:
 • logistyce transport,
 • logistyce procesów magazynowych, 
 • usługach logistycznych.

 

Utworzenie konkretnej specjalizacji zależy od zainteresowania studentów, dlatego oferta ta może się zmieniać. Warto śledzić aktualności na stronach poszczególnych uczelni.
Wśród najważniejszych przedmiotów znajdują się na przykład: matematyka, geografia społeczna i ekonomiczna, statystyka, podstawy logistyki, podstawy finansów, magazynowanie, kształtowanie relacji z klientami, marketing zakupów i wiele innych. Studia logistyczne kładą nacisk przede wszystkim na zajęcia praktyczne, ale gruntowna wiedza przekazywana jest także podczas wykładów.
Wiedza z zakresu optymalizacji systemów logistycznych i systemów podejmowania decyzji, funkcjonowania rynków i podmiotów gospodarczych, koncepcji zarządzania, a także teorii negocjacji, komunikacji i kierowania zespołami ludzkimi okazuje się dla przyszłych pracodawców bardzo cenna, a dla absolwentów jest niezbędna, by jak najlepiej odnaleźć się w zawodzie logistyka. Studenci zdobywają bądź rozwijają także umiejętności w zakresie projektowania i optymalizacji systemów i procesów logistycznych, zarządzania zespołem ludzi, a także zdolność rozwiązywania konfliktów. 
Ile trwają studia na kierunku logistyka w Katowicach?

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Katowicach?

Studia na kierunku logistyka w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia w Katowicach na kierunku logistyka można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwszy stopień, zależnie od uczelni, może trwać sześć semestrów i kończyć się tytułem licencjata lub można go także realizować w trakcie siedmiu semestrów, które kończą się tytułem inżyniera. Stopień drugi trwa cztery semestry, a jego zwieńczeniem jest egzamin magisterski.
Podział na dwa komplementarne cykle kształcenia umożliwia podjęcie pracy w zawodzie już po pierwszym etapie studiów. Etap drugi stanowi dopełnienie podstawowej wiedzy zdobytej na stopniu pierwszym. Rozwinięcie umiejętności i uzupełnienie wiadomości w stopniu zaawansowanym zwiększa zakres wyspecjalizowania przyszłych studentów i umacnia ich pozycję na rynku pracy.

Logistyka w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister / magister inżynier

Jaka praca po kierunku logistyka w Katowicach?

Możliwości pracy po studiach logistycznych w Katowicach i Gliwicach jest bardzo wiele. Absolwenci znajdują zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, transportowych i spedycyjno-transportowych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką, przedsiębiorstwach komunalnych i instytucjach administracji, w przypadku zapotrzebowania na wiedzę logistyczną. Absolwenci pełnią bardzo różne stanowiska. 
Pracują na przykład jako specjaliści ds. spedycji, specjaliści ds. transport, specjaliści ds. procesów magazynowych, specjaliści ds. logistyki magazynowej, specjaliści ds. zakupów, a także jako koordynatorzy kierowców, kierownicy magazynów czy inżynierowie procesu.
Wyspecjalizowani absolwenci odpowiadają za proces planowania, realizowania i kontrolowania poprawnego i efektywnego pod względem ekonomicznym przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych. Do ich zadań należy także odpowiednia komunikacja z klientem. Studenci po ukończeniu kierunku logistyka w Katowicach i Gliwicach zrządzają magazynami, zajmują się zaopatrzeniem, planowaniem produkcji i transportem. Zakres obowiązków uzależniony jest od specyfiki przedsiębiorstwa.
Rynek pracy nieustannie czuje zapotrzebowanie na ekspertów w dziedzinie logistyki, stąd przedstawia korzystne propozycje zatrudnienia w sektorze przemysłu i usług w firmach, przedsiębiorstwach czy korporacjach w kraju lub za granicą. Jeśli myślisz o karierze logistyka, rozpocznij przygotowania do egzaminu dojrzałości już dziś.
 
 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Logistyka?

Jako absolwent kierunku studiów Logistyka możesz kontynuować naukę na studiach kolejnego stopnia lub zacząć poszukiwania swojego często pierwszego miejsca pracy w zawodzie. Możesz jej szukać w wielu branżach związanych m.in. z usługami lub transportem np. w firmach logistycznych, firmach spedycyjnych i transportowych lub w administracji. Absolwenci Logistyki mogą zająć takie stanowiska jak np. logistyk, planista lub spedytor. Co należy do ich codziennych obowiązków oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne wynagrodzenia?

 

Logistyk

Absolwenci kierunku Logistyka mogą oczywiście podjąć zatrudnienie na stanowisku logistyka. Za co odpowiada logistyk? Zajmuje się on organizacją oraz planowaniem pracy danej firmy, co w praktyce oznacza, że odpowiada on za m.in. zamawianie dostaw, wysyłanie transportu oraz za organizowanie pracy kierowców. Praca logistyka jest niezwykle ważna dla funkcjonowania całego zakładu. Mediana zarobków logistyka wynosi około 5000 zł brutto miesięcznie.

 

Spedytor

Po ukończeniu Logistyki absolwenci mogą również pracować na stanowisku spedytora. Spedytor odpowiada głównie za organizowanie środków transportu dla eksportowanych towarów lub przewożonych między oddziałami danej firmy. Zajmuje się również organizacją pracy kierowców oraz tras, jakie muszą przemierzyć. Mediana zarobków spedytora wynosi 5150 zł brutto miesięcznie.

 

Planista

Do zawodów podejmowanych przez absolwentów Logistyki możemy również planistę. Może on znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach logistycznych, spedycyjnych, a także w zakładach przemysłowych. Czym się zajmuje? Planista odpowiada za organizację i zaplanowanie pracy na produkcji, a także stara się, aby wszystkie terminy zostały dopatrzone. Mediana zarobków planisty wynosi około 5360 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (marzec 2022)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

 

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Katowicach?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie oraz Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, jako specjalność w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oferuje 125 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Bezpłatne nauczanie oferuje również Politechnika Śląska w Gliwicach. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UE w Katowicach, PŚ oraz na uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 1940 zł do 5200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka w Katowicach:

 

czytaj dalej uczelnie w Katowicach
 

Limity miejsc

Jak zostać studentem logistyki w Katowicach? Katowickie uczelnie ustalają odgórnie limit miejsc na każdy z kierunków studiów, dlatego na wybrany kierunek dostaną się tylko najlepsi.   

Jak wybierani są przyszli studenci? Rekrutacja na uczelnie wyższe opiera się na konkursie świadectw, na podstawie, którego powstaje lista rankingowa osób, które spełniły wymagania rekrutacyjne, a także złożyły niezbędne dokumenty w terminie. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na logistykę, to: fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka, a także wiedza o społeczeństwie.

Limity miejsc na kierunku logistyka w Katowicach

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: 125
 • Politechnika Śląska w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania):

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Logistyka w Katowicach w trybie stacjonarnym, podobnie jak inne kierunki, w uczelniach publicznych jest bezpłatna. Z racji braku czesnego studenci najczęściej decydują się właśnie na taką formę studiów.   

Części przyszłych studentów zależy jednak, aby móc połączyć pracę zawodową w tygodniu razem ze studiami. Taką możliwość dają studia niestacjonarne, które jednak niezależnie czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna –są płatne.

Stawki za pierwszy roks studiów mogą się różnic na poszczególnych uczelniach. Przyszli studenci mają również możliwość rozłożenia czesnego na raty. Więcej informacji na temat czesnego można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni.

Ceny studiów na kierunku logistyka w Katowicach

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: 5200 zł
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach: od 3400 zł
 • Politechnika Śląska w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania): 4300 zł
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie: od 4700 zł
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej: od 1940 zł
 • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach:

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po złożeniu swojej aplikacji kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych katowickich uczelniach?

Termin opublikowania list osób zakwalifikowanych ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelni. Gdzie można znaleźć wynik? Kandydaci informację o przyjęciu na studia będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK lub ERK. Poza tym w systemie można znaleźć takie informacje jak, ilość punktów oraz zajęte miejsce.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Katowicach:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: do 07.07.2022
 • Politechnika Śląska w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania): do 13.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników nadchodzi etap składania dokumentów rekrutacyjnych przez studentów. Jak to zrobić?

Sposób składania dokumentów uzależniony jest od decyzji poszczególnych uczelni. Szkoły wyższe najczęściej decydują się, aby kandydaci osobiści dostarczyli dokumenty do siedziby wydziału. Często istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną.  

Kandydaci na studia muszą pamiętać, aby dokumenty były kompletne oraz w odpowiedniej formie. 

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji nadchodzi etap składania dokumentów przez kandydatów. Jest to potwierdzenie dla uczelni, że kandydat decyduje się na konkretny kierunek, a student rozpocznie zajęcia w nadchodzącym roku akademickim.

Kiedy należy złożyć dokumenty? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni. Co, w przypadku niedopilnowania terminu?

W takim przypadku istnieje ryzyko skreślenia kandydata z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie.

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Katowicach:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: od 14.07.2022 do 18.07.2022
 • Politechnika Śląska w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania): do 18.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Śląska w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania PŚ) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach niestacjonarne, stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Katowicach?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Katowicach?

Zawód logistyka to bardzo odpowiedzialna, ale i interesująca praca. Nie każdy jednak ma predyspozycje do tego, by w tym kierunku się rozwijać. Nim zdecydujesz, że studia logistyczne w Katowicach są właśnie dla 
 
Proces rekrutacji i przedmioty
Jeśli odpowiadasz twierdząco, być może to dobra ścieżka kariery, na której odnajdziesz się bez problemu. Pamiętaj jednak, że kierunki studiów takie jak logistyka są niezwykle prestiżowe, dlatego wzbudzają duże zainteresowanie wśród przyszłych kandydatów. By zapewnić sobie miejsce na liście osób zakwalifikowanych, przygotuj się jak najlepiej do egzaminów maturalnych, najlepiej z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Pod uwagę weź zwłaszcza:
 • matematykę,
 • geografię,
 • język obcy,
 • wiedzę o społeczeństwie,
 • informatykę,
 • fizykę,
 • chemię.

 

Warto rozważyć także udział w olimpiadach i konkursach. Finaliści i laureaci niejednokrotnie są zwolnieni ze zdawania konkretnych przedmiotów na maturze, zapewniając sobie tym samym najwyższe wyniki. Pod uwagę weź na przykład Olimpiadę Matematyczną, Olimpiadę Geograficzną bądź Olimpiadę z języka obcego.
Postępowanie rekrutacyjne przebiega podobnie na każdej uczelni.
Po internetowej rejestracji i uzupełnieniu wymaganych danych osobowych oraz wyników maturalnych oraz dokonaniu opłaty rekrutacyjnej, pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Najważniejsze są: podanie i oświadczenie, świadectwo dojrzałości, zdjęcia do legitymacji, zaświadczenia o osiągnięciach w konkursach lub olimpiadach, jeśli takowe posiadasz. Szczegóły rekrutacyjne znajdują się na stronie poszczególnych uczelni.
 
STUDIA W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

studia w Katowicach i woj. śląskim

 

LOGISTYKA - ważne informacje

logistyka studia

logistyka studia online

studia logistyka i transport w Katowicach i woj. śląskim

studia logistyka i transport w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka w Katowicach?

Kierunek logistyka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Dawid, student trzeciego roku studiów inżynierskich, wyznaje:

Jest bardzo ciekawie. Mamy wiele zajęć praktycznych, które pomagają zrozumieć specyfikę zawodu logistyka. Dużo planujemy, uczymy się o transporcie i finansach. Mnie się bardzo podoba!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Katowice i woj. śląskie studia i stopnia

Logistyka Katowice i woj. śląskie studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Katowice i woj. śląskie studia stacjonarne

Logistyka Katowice i woj. śląskie studia niestacjonarne

Kierunki logistyka i transport w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 
 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia