Zarządzanie

Zarządzanie

Zarządzanie – Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jeśli chcielibyśmy opracować ranking umiejętności, które wydają się niezbędne do prawidłowego funkcjonowania na współczesnym rynku, to umiejętności związane z zarządzaniem zajęłyby bardzo wysoką pozycję. Dlaczego? Zarządzanie to obszar wiedzy, który niezbędny jest w prowadzeniu każdej działalności. Prawidłowe zarządzanie czasem, jakością, zasobami ludzkimi i finansami to dzisiaj podstawa sukcesu. Dlatego tak wielu chętnych pragnie się tego nauczyć. Wszyscy zainteresowani kształceniem w zakresie nowoczesnego zarządzania powinni skierować swoją uwagę na Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej.

Kształcenie na kierunku Zarządzanie w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej umożliwia pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości oraz nauk pokrewnych. Studenci zaznajamiają się między innymi z zasadami funkcjonowania organizacji biznesowych, publicznych i pozarządowych, identyfikacją, diagnozą i sposobami rozwiązywania problemów w zakresie gospodarowania wszelkimi zasobami: ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi oraz informacjami, jak również podejmowaniem decyzji, zarządzaniem projektami i procesami, efektywną komunikacją. Ponadto, studenci Zarządzania w Akademii WSB otrzymują szeroki wybór specjalności: Kadry i płace w praktyce, Digital marketing i zarządzanie sprzedażą, Psychologia w biznesie, Zarządzanie projektem, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie miastem, Kreowanie marki osobistej, Analityk danych biznesowych, Zarządzanie projektami biznesowymi, publicznymi i społecznymi, Zarządzanie menedżerskie, Rachunkowość i podatki w zarządzaniu przedsiębiorstwem, Psychologia menedżerska, Menedżer sprzedaży, Menedżer logistyki, Menedżer jakości, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zarządzanie zasobami ludzkim.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Zarządzanie w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oparte są na bogatym programie nauczania. Treści podstawowe obejmują między innymi grupy zajęć odnoszących się do przedmiotów ekonomicznych, prawnych, społeczno- humanistycznych oraz z zakresu metod ilościowych. Wybrane treści kierunkowe dotyczą z kolei organizacji i zarządzania, w tym do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, marketingu, negocjacji w biznesie czy aspektów finansowych.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Zarządzania w Akademii WSB nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie komunikowania i współpracy w zespole projektowym, prowadzenia dokumentacji projektowej, pozyskiwania kapitału, podejmowania decyzji, opracowywania strategii rozwoju firmy, tworzenia strategii marketingowych, tworzenia systemów motywacyjnych, prowadzenia negocjacji, prowadzenia analizy finansowej przedsiębiorstwa, rekrutowania i selekcji pracowników, tworzenia skutecznych kampanii reklamowych.

 

Praca po studiach

Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Zarządzania w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej będą mogli znaleźć zatrudnienie w jednostkach produkcyjnych, jednostkach badawczo- rozwojowych, instytucjach samorządu terytorialnego, agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, centrach logistycznych, firmach doradztwa personalnego, instytucjach pośrednictwa pracy.

 

Opinie

Zarządzanie należy do grona najpopularniejszych, a co się z tym wiąże do najczęściej oferowanych kierunków. Można studiować w wielu miastach, a jednym z nich jest Dąbrowa Górnicza. Która uczelnia oferuje studia z zakresu zarządzania? Akademia WSB. A jakie ma Akademia WSB opinie? Michał, student Zarządzania mówi:

„Każdy kto studiuje Zarządzanie w Akademii WSB otrzymuje szansę na rozwijanie zainteresowań i zdobywanie umiejętności, które pomogą w realizacji pomysłów. Każdy ma inny plan na życie i pracę, i studia w Akademii WSB dają wszystko, aby każdy plan udało się wykonać.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • komunikowania i współpracy w zespole projektowym,
 • prowadzenia dokumentacji projektowej,
 • pozyskiwania kapitału,
 • podejmowania decyzji,
 • opracowywania strategii rozwoju firmy,
 • tworzenia strategii marketingowych,
 • tworzenia systemów motywacyjnych,
 • prowadzenia negocjacji,
 • prowadzenia analizy finansowej przedsiębiorstwa,
 • rekrutowania i selekcji pracowników,
 • tworzenia skutecznych kampanii reklamowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • jednostkach produkcyjnych,
 • jednostkach badawczo- rozwojowych,
 • instytucjach samorządu terytorialnego,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach Public Relations,
 • centrach logistycznych,
 • firmach doradztwa personalnego,
 • instytucjach pośrednictwa pracy.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA
Zarządzanie

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA I STOPNIA
Wydział Zamiejscowy w Olkuszu

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA I STOPNIA
Wydział Zamiejscowy w Żywcu

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA
Zarządzanie

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA II STOPNIA
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA II STOPNIA
Wydział Zamiejscowy w Krakowie

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA II STOPNIA
Wydział Zamiejscowy w Żywcu

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Komentarze (0)