Prawo w biznesie

Prawo w biznesie

Prawo w biznesie

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Prawo w biznesie – Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Prawo w biznesie to kierunek skierowany do osób, które chciałyby podjąć pracę w obrocie gospodarczym, jak i tych przygotowujących się do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także funkcjonujących już na rynku przedsiębiorców, pracowników jednostek administracji publicznej, czy pracowników firm zainteresowanych rozwijaniem nowych umiejętności.

Kształcenie na kierunku Prawo w biznesie w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie umożliwia pozyskanie wiedzy na temat prawnych aspektów prowadzenia działalności biznesowej oraz licznych kompetencji menedżerskich. Studenci poznają podstawy prawa, ekonomii oraz organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem, jak również zagadnienia z zakresu prawa obrotu gospodarczego i funkcjonowania przedsiębiorstw. Dodatkowo, zaznajamiają się ze sztuką prowadzenia negocjacji, jak również uczą się stosowanego w biznesie języka angielskiego.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Prawo w biznesie w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie charakteryzują się bogatym programem kształcenia, dzięki któremu studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę między innymi z zakresu: prawa umów, marketingu i e-commerce, sytuacji podmiotu gospodarczego w stosunkach z organami administracji państwowej, finansowania tych podmiotów, prawa podatkowego i rachunkowości, prawa pracy, upadłości przedsiębiorstwa, ochrony danych osobowych czy prawa konkurencji.

Istotnym elementem programu są zajęcia warsztatowe, prowadzone przez specjalistów z zakresu obrotu gospodarczego, w tym doświadczonych menedżerów i coachów, radców prawnych oraz przedstawicieli innych prawniczych profesji. Praktyki odbywają się między innymi w działach prawnych i organizacyjnych przedsiębiorstw, kancelariach prawnych, instytucjach samorządowych oraz u partnerów biznesowych kierunku.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu kształcenia? Absolwenci Prawa w biznesie w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w organizacjach pozarządowych, jednostkach administracji publicznej, urzędach, wydziałach zamówień publicznych, jednostkach związanych z ewidencjonowaniem działalności gospodarczej, działach personalnych, działach prawnych.

 

Opinie

Podejmowanie decyzji związanej ze studiami bywa niełatwym zadaniem. Kandydaci przeglądają i porównują liczne oferty dydaktyczne, zastanawiając się nad tym, która z nich będzie dla nich najlepsza. Skupiając się na opisywanym kierunku warto przyjrzeć się propozycji kształcenia pochodzącej z ANS. Jakie ma Akademia Nauk Stosowanych w Gnieźnie opinie? Paweł, student Prawa w biznesie mówi:

„Wybrałem Prawo w biznesie w ANS Gniezno, aby nauczyć się jak poruszać się w przepisach prawa, jak założyć własną działalność, jak starać się o fundusze. To kierunek, który przyda się każdemu, kto marzy o własnej firmie.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Prawo w biznesie w ANS Gniezno:

Absolwent kierunku Prawo w biznesie w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • prawa umów,
 • marketingu i e-commerce,
 • sytuacji podmiotu gospodarczego w stosunkach z organami administracji państwowej,
 • prawa podatkowego i rachunkowości,
 • prawa pracy,
 • ochrony danych osobowych,
 • prawa konkurencji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Prawo w biznesie:

Absolwent kierunku Prawo w biznesie w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • organizacjach pozarządowych,
 • jednostkach administracji publicznej,
 • urzędach,
 • wydziałach zamówień publicznych,
 • jednostkach związanych z ewidencjonowaniem działalności gospodarczej,
 • działach personalnych,
 • działach prawnych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Komentarze (0)