Inżynieria systemów bezzałogowych

Inżynieria systemów bezzałogowych

Inżynieria systemów bezzałogowych

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - kierunki studiów

Inżynieria systemów bezzałogowych – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Inżynieria systemów bezzałogowych jest kierunkiem realizowanym w ramach studiów cywilnych. Skierowany jest on do osób zainteresowanych wykonywaniem zadań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii lotniczych, motoryzacyjnych, czy zrobotyzowanych maszyn roboczych.

Kształcenie na kierunku Inżynieria systemów bezzałogowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie stanowi przygotowanie do pracy w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy z zakresu: programowania systemów sterowania robotów, autonomicznych pojazdów i platform latających, projektowania i programowania interfejsów HMI, modelowania i prowadzenia symulacji komputerowych poprawności działania układów automatycznych i zrobotyzowanych. Kierunek oferuje studentom dwie specjalności: Projektowanie robotów i systemów autonomicznych pojazdów oraz Inżynieria bezzałogowych platform latających.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Inżynieria systemów bezzałogowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oparte są na bogatym programie nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • matematyka,
 • grafika inżynierska,
 • informatyka,
 • inżynieria wytwarzania,
 • metrologia,
 • nauka o materiałach,
 • elektrotechnika i elektronika,
 • maszyny i napędy elektryczne,
 • fizyka,
 • mechanika,
 • podstawy napędów płynowych

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Inżynieria systemów bezzałogowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie nabywają umiejętności między innymi w zakresie projektowania, budowy oraz programowania systemów sterowania robotów oraz pojazdów autonomicznych, obsługi systemów nawigacji i odometrii, wykorzystywania nowoczesnych narzędzi komputerowych w procesie projektowania robotów i systemów sterowania pojazdów autonomicznych, projektowania i kształtowania wytrzymałościowego struktur nośnych robotów i ich osprzętu roboczego, projektowania układów napędowych robotów, programowania specjalizowanych systemów pokładowych autonomicznych platform latających, projektowania, obsługiwania systemów nawigacji i sterowania dronów oraz organizowania i zarządzania systemami obsługowymi bezzałogowych platform latających.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Inżynierii systemów bezzałogowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach zajmujących się programowaniem maszyn i urządzeń, w firmach rozwijających systemy nawigacji, pozycjonowania robotów i elementów wykonawczych, w przedsiębiorstwach związanych z projektowaniem, budową robotów i dronów oraz specjalizowanych systemów autonomicznych.

 

Opinie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie kształci na studiach wojskowych i studiach cywilnych. W obszarze tych drugich odnaleźć można wiele kierunków, przede wszystkim o charakterze politechnicznym. Jakie ma Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie opinie? Mateusz, student Inżynierii systemów bezzałogowych mówi:

„Na studiach rozwijam zainteresowania i to jest dla mnie najważniejsze. W Wojskowej Akademii Technicznej studiują osoby, które mają pasje, plany i wiele pomysłów. Każdy, kto tutaj przychodzi od razu wie, że wybrał idealne miejsce do nauki.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

INŻYNIERIA SYSTEMÓW BEZZAŁOGOWYCH - ważne informacje

Inżynieria systemów bezzałogowych studia Warszawa

Inżynieria systemów bezzałogowych studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Inżynierię systemów bezzałogowych w WAT:

Absolwent kierunku Inżynieria systemów bezzałogowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • projektowania, budowy oraz programowania systemów sterowania robotów oraz pojazdów autonomicznych,
 • obsługi systemów nawigacji i odometrii,
 • wykorzystywania nowoczesnych narzędzi komputerowych w procesie projektowania robotów i systemów sterowania pojazdów autonomicznych,
 • projektowania i kształtowania wytrzymałościowego struktur nośnych robotów i ich osprzętu roboczego,
 • projektowania układów napędowych robotów,
 • programowania specjalizowanych systemów pokładowych autonomicznych platform latających,
 • projektowania, obsługiwania systemów nawigacji i sterowania dronów,
 • organizowania i zarządzania systemami obsługowymi bezzałogowych platform latających.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Inżynieria systemów bezzałogowych:

Absolwent kierunku Inżynieria systemów bezzałogowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach zajmujących się programowaniem maszyn i urządzeń,
 • firmach rozwijających systemy nawigacji, pozycjonowania robotów i elementów wykonawczych,
 • przedsiębiorstwach związanych z projektowaniem, budową robotów i dronów oraz specjalizowanych systemów autonomicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, fizyka i astronomia, język obcy, język polski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Komentarze (0)