Inżynieria systemów bezzałogowych - Warszawa

Inżynieria systemów bezzałogowych - Warszawa

Inżynieria systemów bezzałogowych - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria systemów bezzałogowych

Odkryj kierunek inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria systemów bezzałogowych studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia trwa zazwyczaj 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Inżynieria systemów bezzałogowych to nowoczesne studia, które pozwolą zdobyć interdyscyplinarną wiedzę inżynieryjną i techniczną. Studenci otrzymują wszechstronne kwalifikacje z pogranicza dziedzin takich jak matematyka, fizyka czy informatyka. Pozyskane informacje pozwolą im w efektywnej nauce projektowania robotów i systemów autonomicznych pojazdów. Część studentów pozna bowiem tajniki inżynierii bezzałogowych platform latających.

Absolwenci inżynierii systemów bezzałogowych nie powinni obawiać się o swoje perspektywy zatrudnienia. Czekać na nich będą przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem maszyn i urządzeń oraz firmy rozwijające systemy nawigacji.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria systemów bezzałogowych - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek inżynieria systemów bezzałogowych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Inżynieria systemów bezzałogowych stopień: (I), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria systemów bezzałogowych?

Kto znajdzie się na listach osób przyjętych kierunku takiego jak inżynieria systemów bezzałogowych? Przede wszystkim ci kandydaci, którzy uzyskają odpowiednie wyniki podczas egzaminów maturalnych. Na początku warto sprawdzić więc, jakie przedmioty zdawać na maturze! Łatwo można domyślić się, że największe znaczenie będą mieć te, które odnoszą się do zagadnień ścisłych. Przyszli studenci inżynierii systemów bezzałogowych powinni poświęcić czas na naukę matematyki, fizyki czy informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA SYSTEMÓW BEZZAŁOGOWYCH WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA SYSTEMÓW BEZZAŁOGOWYCH WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych?

Dziś jesteśmy świadkami nieustannego rozwoju technologii, który wpływa na nasze codzienne życie. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie sądził, że drony staną się standardowym sprzętem wykorzystywanym w fotografii – obecnie stało się to normą, która nikogo nie zadziwia. Te nieustanne zmiany technologiczne sprawiają jednak, że wciąż potrzebni są specjaliści z doskonałym wykształceniem inżynieryjnym, którzy będą wiedzieli, jakie rozwiązania pomogą tym cywilizacyjnym skokom.

Dlatego też uczelnie w Warszawie przygotowały propozycję kształcenia taką jak inżynieria systemów bezzałogowych. To propozycja kształcenia stworzona z myślą o studentach, którzy chcieliby zająć się tym wąskim i jakże potrzebnym obszarem inżynierii! W siatce programowej tego kierunku znalazło się wiele specjalistycznych przedmiotów, które jednak odnosić się będą do trzech potężnych nauk ścisłych – matematyki, fizyki i oczywiście informatyki.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (inżynierskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne.

Inżynieria systemów bezzałogowych to jeden z kierunków, na którym studenci mogą kształcić się ramach studiów I stopnia. Czeka na nich wiele różnorodnych zajęć praktycznych oraz przygotowania do obrony pierwszej ważnej pracy dyplomowej, w tym przypadku – inżynierskiej. Zdobycie tytułu inżyniera pozwoli na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych oraz umożliwi kształcenie na studiach II stopnia, ale… na kierunkach pokrewnych!

Dziś nie wszystkie kierunki oferują naukę na studiach zaocznych. Idealnym tego przykładem jest właśnie inżynieria systemów bezzałogowych. Warszawa i uczelnia, która przygotowała taką propozycję kierunkową, daje szasnę nauki wyłącznie na studiach stacjonarnych. Studenci będą więc zdobywać wiedzę regularnie i nie będą musieli uiszczać dodatkowych opłat za czesne!

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku takiego jak inżynieria systemów bezzałogowych otrzymają rozległą wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Wiedza ta stanowić będzie jednak podstawę dla rozwoju unikalnych kwalifikacji zawodowych. Musi stać oczywiście za nimi doskonała znajomość matematyki, fizyki oraz informatyki, które stanowić będą trzon kształcenia.

Jakie umiejętności otrzymają studenci? Przede wszystkim będą one dotyczyć kwestii związanych z programowaniem systemów sterowania robotów, autonomicznych pojazdów czy platform latających. Studenci nauczą się również programowania i projektowania interfejsów HMI czy dowiedzą się, jak modelować i prowadzić różnorodne symulacje komputerowe.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżynieria.

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak inżynieria systemów bezzałogowych oferują swoim studentom wąskie i konkretne wykształcenie. Jest to jednak atut, który uczyni absolwentów specjalistami w tej jednej dziedzinie. Inżynierowie, po ukończeniu kształcenia, dysponować będą takimi kwalifikacjami, które pozwolą na rozwój zawodowy zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kształcenia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych:

 • przedsiębiorstwa związane z programowaniem maszyn i urządzeń;
 • firmy rozwijające systemy nawigacji czy pozycjonowaniem robotów;
 • instytucje badawczo-naukowe;
 • różnorodne odmiany przemysłu, np. motoryzacyjny, lotniczy itd.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

Komentarze (0)