Inżynieria systemów bezzałogowych - Warszawa

Inżynieria systemów bezzałogowych - Warszawa

Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Inżynieria systemów bezzałogowych stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych

15.01.2024

Inżynieria systemów bezzałogowych studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia trwa zazwyczaj 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Inżynieria systemów bezzałogowych - Warszawa
Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Inżynieria systemów bezzałogowych Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT).
 

Opis kierunku

Inżynieria systemów bezzałogowych to nowoczesne studia, które pozwolą zdobyć interdyscyplinarną wiedzę inżynieryjną i techniczną. Studenci otrzymują wszechstronne kwalifikacje z pogranicza dziedzin takich jak matematyka, fizyka czy informatyka. Pozyskane informacje pozwolą im w efektywnej nauce projektowania robotów i systemów autonomicznych pojazdów. Część studentów pozna bowiem tajniki inżynierii bezzałogowych platform latających. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak np. grafika inżynierska, metrologia, laboratorium wytrzymałości i nauki o materiałach, maszyny i napędy elektryczne czy układy cyfrowe i mikroprocesorowe.

 

Praca po studiach

Absolwenci inżynierii systemów bezzałogowych nie powinni obawiać się o swoje perspektywy zatrudnienia. Czekać na nich będą przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem maszyn i urządzeń. Dobrze odnajdą się również w firmach rozwijających systemy nawigacji. Ponadto, mogą liczyć na pracę w sektorze przemysłu związanego z robotyką, w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem i budową dronów i robotów.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria systemów bezzałogowych?

Kto znajdzie się na listach osób przyjętych kierunku takiego jak inżynieria systemów bezzałogowych? Przede wszystkim ci kandydaci, którzy uzyskają odpowiednie wyniki podczas egzaminów maturalnych. Na początku warto sprawdzić więc, jakie przedmioty zdawać na maturze! Łatwo można domyślić się, że największe znaczenie będą mieć te, które odnoszą się do zagadnień ścisłych. Przyszli studenci inżynierii systemów bezzałogowych powinni poświęcić czas na naukę matematyki, fizyki czy informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych?

Dziś jesteśmy świadkami nieustannego rozwoju technologii, który wpływa na nasze codzienne życie. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie sądził, że drony staną się standardowym sprzętem wykorzystywanym w fotografii – obecnie stało się to normą, która nikogo nie zadziwia. Te nieustanne zmiany technologiczne sprawiają jednak, że wciąż potrzebni są specjaliści z doskonałym wykształceniem inżynieryjnym, którzy będą wiedzieli, jakie rozwiązania pomogą tym cywilizacyjnym skokom.

Dlatego też uczelnie w Warszawie przygotowały propozycję kształcenia taką jak inżynieria systemów bezzałogowych. To propozycja kształcenia stworzona z myślą o studentach, którzy chcieliby zająć się tym wąskim i jakże potrzebnym obszarem inżynierii! W siatce programowej tego kierunku znalazło się wiele specjalistycznych przedmiotów, które jednak odnosić się będą do trzech potężnych nauk ścisłych – matematyki, fizyki i oczywiście informatyki.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (inżynierskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Inżynieria systemów bezzałogowych to jeden z kierunków, na którym studenci mogą kształcić się ramach studiów I stopnia. Czeka na nich wiele różnorodnych zajęć praktycznych oraz przygotowania do obrony pierwszej ważnej pracy dyplomowej, w tym przypadku – inżynierskiej. Zdobycie tytułu inżyniera pozwoli na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych oraz umożliwi kształcenie na studiach II stopnia, ale… na kierunkach pokrewnych!

Dziś nie wszystkie kierunki oferują naukę na studiach zaocznych. Idealnym tego przykładem jest właśnie inżynieria systemów bezzałogowych. Warszawa i uczelnia, która przygotowała taką propozycję kierunkową, daje szasnę nauki wyłącznie na studiach stacjonarnych. Studenci będą więc zdobywać wiedzę regularnie i nie będą musieli uiszczać dodatkowych opłat za czesne!

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku takiego jak inżynieria systemów bezzałogowych otrzymają rozległą wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Wiedza ta stanowić będzie jednak podstawę dla rozwoju unikalnych kwalifikacji zawodowych. Musi stać oczywiście za nimi doskonała znajomość matematyki, fizyki oraz informatyki, które stanowić będą trzon kształcenia.

Jakie umiejętności otrzymają studenci? Przede wszystkim będą one dotyczyć kwestii związanych z programowaniem systemów sterowania robotów, autonomicznych pojazdów czy platform latających. Studenci nauczą się również programowania i projektowania interfejsów HMI czy dowiedzą się, jak modelować i prowadzić różnorodne symulacje komputerowe.

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria systemów bezzałogowych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżynieria.

Inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak inżynieria systemów bezzałogowych oferują swoim studentom wąskie i konkretne wykształcenie. Jest to jednak atut, który uczyni absolwentów specjalistami w tej jednej dziedzinie. Inżynierowie, po ukończeniu kształcenia, dysponować będą takimi kwalifikacjami, które pozwolą na rozwój zawodowy zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kształcenia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych:

  • przedsiębiorstwa związane z programowaniem maszyn i urządzeń;
  • firmy rozwijające systemy nawigacji czy pozycjonowaniem robotów;
  • instytucje badawczo-naukowe;
  • różnorodne odmiany przemysłu, np. motoryzacyjny, lotniczy itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria systemów bezzałogowych Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria systemów bezzałogowych Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie

Inżynieria systemów bezzałogowych w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia