Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Ekonomia społeczna jest pojęciem bardzo szerokim, przede wszystkim dlatego, iż jest systemem łączącym cele ekonomiczne oraz społeczne. Jest sferą aktywności obywatelskiej, która poprzez działalność ekonomiczną i działalność pożytku publicznego służy między innymi tworzeniu miejsc pracy, rozwojowi lokalnemu, wspieraniu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W przestrzeni ekonomii społecznej funkcjonują przedsiębiorstwa społeczne, centra integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, fundacje, stowarzyszenia, czy spółdzielnie pracy. Czym one się zajmują? Między innymi zatrudniają co najmniej 50% osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym albo 30% osób o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. W jaki sposób funkcjonują? Tego dowiedzą się ci, którzy wybiorą studia na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Kształcenie na kierunku Ekonomia społeczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy, na którą składają się zagadnienia z zakresu ekonomii i finansów, nauk o polityce i administracji oraz prawa. Studenci poznają narzędzia i instrumenty służące badaniu relacji gospodarczych z uwzględnieniem roli społecznej przedsiębiorczości, zasady tworzenia i rozwoju przedsiębiorczości społecznej, jak również techniki rozwiązywania problemów, czy techniki wystąpień publicznych.
Studia na kierunku Ekonomia społeczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oparte są na programie, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:
Studenci Ekonomii społecznej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie nabywają umiejętności w zakresie interpretacji zjawisk społecznych, opracowywania projektów i programów społecznych, interpretowania źródeł prawa. Ponadto, dokładnie poznają ekonomiczne, prawne oraz etyczne uwarunkowania rozwoju przedsiębiorczości społecznej, zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości, jak również legislacyjne ramy funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej.
Czym można zająć się po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Ekonomia społeczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach, stowarzyszeniach i fundacjach, organizacjach pozarządowych, organizacjach non- profit.
Ekonomia społeczna nie należy do najczęściej obieranych kierunków, dlatego nie tak łatwo odnaleźć ją w katalogach dydaktycznych. Odnajdą ją ci, którzy planują podjąć naukę w Krakowie, bowiem dostępna jest w ofercie Uniwersytetu Pedagogicznego. Jakie ma Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie opinie? Kasia, studentka Ekonomii społecznej mówi:
„Uniwersytet Pedagogiczny oferuje kierunki nowoczesne, kierunki, które cieszą się olbrzymią popularnością, ale także kierunki niszowe, mniej popularne, ale bardzo ważne. UP przyciąga różnorodnością; tym, że można studiować niemal każdą dziedzinę.”
Absolwent kierunku Ekonomia społeczna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Ekonomia społeczna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie