Inżynieria Internetu rzeczy
14.03.2023
Pojęcie „Internetu rzeczy” zostało użyte po raz pierwszy w 1999 roku przez brytyjskiego przedsiębiorcę Kevina Ashtona, jednak sama koncepcja jest nieco starsza, bowiem zaczęto nad nią pracować w latach osiemdziesiątych XX wieku. Mówiąc najprościej, Internet rzeczy jest systemem urządzeń elektronicznych, które mogą komunikować się i wymieniać dane za pomocą sieci i bez ingerencji człowieka. O jakich urządzeniach mówimy? Mogą to być telewizory, roboty sprzątające, lodówki, zegarki, czy samochody posiadające specjalne funkcje, ale Internet rzeczy poszerza obszar zainteresowań, kierując się w stronę urządzeń medycznych, a nawet całych miast. Internet rzeczy, określany skrótem IoT, to zagadnienie, o którym mówi się coraz głośniej i częściej. Dlatego też coraz więcej uczelni oferuje kształcenie w jego zakresie. Na przykład? Politechnika Warszawska.
Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy w PW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy na temat projektowania urządzeń dedykowanych do zastosowań Internetu rzeczy. Studenci poznają sposoby odbierania danych z sieci czujników i urządzeń Internetu rzeczy, a następnie ich przetwarzania, uczą się jak projektować układ lub aplikację do rozwiązania określonego problemu według metody Design Thinking, a także jak wybrać właściwe narzędzia do efektywnego zaprojektowania i wykonania urządzenia oraz stworzenia oprogramowania. Ponadto, zaznajamiają się z działaniem sieci pakietowych oraz regułami konfiguracji urządzeń sieciowych, zasadami opracowywania koncepcji i projektowania inteligentnego urządzenia IoT, jak również zasadami tworzenia oprogramowania mikrokontrolera na potrzeby konkretnych urządzeń.
Studia na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej oparte są na programie, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:
Studenci Inżynierii Internetu rzeczy nabywają umiejętności między innymi w zakresie opracowywania koncepcji i projektowania inteligentnego urządzenia IoT, doboru podzespołów i budowania prototypu, projektowania i programowania aplikacji rozproszonych, korzystania z zaawansowanych technik sieciowych, programowania systemów mikroprocesorowych, projektowania i uruchamiania systemów wbudowanych, wykorzystywania specjalistycznej aparatury pomiarowej, montażu, uruchamiania i weryfikacji zgodności parametrów urządzenia z założeniami projektu.
Sprawdź
Politechnika Warszawska kierunki studiów
Politechnika Warszawska rekrutacja
Rekrtuacja na studia w Warszawie
Jak przedstawiają się perspektywy zawodowe? Absolwenci studiów na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w laboratoriach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, ośrodkach badawczych, firmach konsultingowych.
Studia w Warszawie to pojęcie szerokie, złożone z niezliczonej ilości elementów. Edukacyjna oferta stołecznego miasta jest bardzo bogata i każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia odnajdzie w nim coś dla siebie. Planując studiować Inżynierię Internetu rzeczy warto zapoznać się z tym, co oferuje omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Adam, student Inżynierii Internetu rzeczy mówi:
„Inżynieria Internetu rzeczy to kierunek nowoczesny i tylko na Politechnice Warszawskiej ma rzeczywiście wymiar praktyczny, bo składa się z zajęć projektowych. „
Studia na kierunku inżynieria internetu prowadzone są przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zlokalizowany przy ul. Nowowiejskiej 15/19 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 234 7497
Absolwent kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria internetu rzeczy brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Warszawska