Fizjoterapia

Fizjoterapia

19.03.2024

Fizjoterapia – Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rekrutacja 2024/2025

Fizjoterapia towarzyszy człowiekowi od zarania ludzkości. Naturalnie, nie stosowano tej nazwy, nie używano terminologii, ale różnego rodzaju zabiegi mające na celu uśmierzenie bólu wykonywane były od zawsze. Fizjoterapia jaką znamy obecnie bierze swój początek w 1813 roku, kiedy to Per Henrik Ling utworzył Królewski Instytut Gimnastyki. Szwedzki propagator gimnastyki leczniczej udowodnił, że niektóre schorzenia można wyleczyć stosując prawidłowo wykonany masaż oraz wykonując określone ćwiczenia odpowiednio dobrane pod pacjenta i rodzaj choroby. Co oczywiste, potem nastąpił rozwój fizjoterapii, która przestała być postrzegana jako dodatek, ale jako istotny element medycyny, kluczowy w dochodzeniu pacjenta do zdrowia. Na czym polega współczesna fizjoterapia? Jakie umiejętności należy posiadać, aby pomagać innym? Tego dowiedzą się ci, którzy wybiorą studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Studia na kierunku fizjoterapia w UMED POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program kształcenia na kierunku Fizjoterapia skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę złożoną z kilku elementów, a tymi elementami są nauki medyczne, nauki o zdrowiu oraz nauki o kulturze fizycznej. Studenci zaznajamiają się między innymi z anatomią prawidłową, anatomią funkcjonalną, biologicznymi podstawami wysiłku fizycznego, diagnostyką postawy ciała, fizykoterapią. Uczestniczą w zajęciach poświęconych genetyce, kinezyterapii, nauczaniu ruchu, patofizjologii bólu, rozwojowi funkcjonalnemu człowieka.

Progi punktowe na kierunek fizjoterapia - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kandydaci na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek fizjoterapia musieli uzyskać co najmniej 57 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Absolwenci studiów na kierunku Fizjoterapia wyróżniają się obszerną wiedzą i licznymi umiejętnościami praktycznymi. Potrafią prawidłowo kształtować, podtrzymywać i przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym, usuwać dolegliwości towarzyszące chorobie, jak również zapobiegać jej postępowi i nieoczekiwanym nawrotom. Mogą pracować między innymi w szpitalach, przychodniach specjalistycznych, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, uzdrowiskach, klubach sportowych, czy gabinetach odnowy biologicznej.

 

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia główne przedmioty:

  • anatomia prawidłowa,
  • anatomia funkcjonalna,
  • biochemia,
  • biologia medyczna,
  • diagnostyka postawy ciała,
  • fizykoterapia,
  • genetyka,
  • kinezyterapia,
  • patofizjologia bólu,
  • rozwój funkcjonalny człowieka

 

Nabywane umiejętności

Studenci Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nabywają umiejętności między innymi w zakresie wykonywania ćwiczeń leczniczych, wykonywania zasadniczych zabiegów manualnych, wykonywania zabiegów fizykalnych, jak również wykonywania podstawowych form masażu leczniczego. Rozwijają umiejętności dobierania oraz wykonywania badań i testów niezbędnych dla doboru środków fizjoterapii, interpretacji podstawowych jednostek i zespołów chorobowych w stopniu umożliwiającym racjonalne stosowanie środków fizjoterapii i planowanie procesu rehabilitacji, a także prowadzenia dokumentacji klinicznej i wykorzystywania podstawowych metod psychologii klinicznej i psychoterapii.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i uzyskaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szpitalach, przychodniach specjalistycznych, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, placówkach oświatowych, zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej,  domach opieki społecznej.

 

Opinie

Kierunki studiów w Poznaniu to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Aby wybrać najlepiej wystarczy upewnić się, otrzymując odpowiedź na pytanie: jakie ma Uniwersytet Medyczny w Poznaniu opinie? Tomek, student Fizjoterapii mówi:

„Na studia medyczne należy być przygotowanym. Studia oznaczają dużo nauki, sporo poświęceń, a czasem nawet niedobór snu. Ale studia dają olbrzymią satysfakcję, są najfajniejszym okresem życia, a potem dzięki nim można pracować i pomagać pacjentom. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu był moim jedynym wyborem. Od zawsze wiedziałem, że chcę studiować właśnie tutaj. To po prostu świetna uczelnia.”

 

Gdzie studiować fizjoterapię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza

Studia na kierunku fizjoterapia prowadzone są przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego zlokalizowany przy ul. Bukowskiej 70 w Poznaniu.

Kontakt:

tel. 61-854-75-33

www.wnoz.ump.edu.pl

 

Fizjoterapia Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 127

 

Fizjoterapia Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu:

Absolwent kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • anatomii prawidłowej i funkcjonalnej,
  • interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
  • biomechanicznej analizy postawy ciała,
  • nauczania ruchu,
  • technik i metodyki terapii manualnej,
  • struktury i funkcjonowania układu nerwowo- mięśniowego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • szpitalach,
  • przychodniach specjalistycznych,
  • poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych,
  • placówkach oświatowych,
  • zakładach pracy chronionej,
  • warsztatach terapii zajęciowej,
  • uzdrowiskach,
  • gabinetach odnowy biologicznej,  
  • domach opieki społecznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Na kierunek fizjoterapia w rekrutacji 2023/2024 na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązują wyniki z egzaminów z biologii.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)