Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
26.11.2024
Biotechnologia, mówiąc najprościej, jest interdyscyplinarną dziedziną nauki, która wykorzystuje procesy biologiczne na skalę przemysłową. Mówiąc dokładniej zajmuje się zmianą materii żywej i nieożywionej poprzez wykorzystanie organizmów żywych, ich części, bądź pochodzących od nich produktów, a także modeli procesów biologicznych w celu tworzenia wiedzy, dóbr i usług. A czym jest Biotechnologia medyczna? Obejmuje ona połączenie medycyny molekularnej, współczesnych metod biologii eksperymentalnej i technologii. To nowoczesny kierunek kształcenia, który można studiować na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Studia na kierunku biotechnologia medyczna w UMED POZNAŃ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Studenci poznają chemiczne, biofizyczne i biologiczne podstawy funkcjonowania komórek i narządów człowieka, biologię komórki i biologię molekularną, inżynierię genetyczną, medycynę molekularną. Zaznajamiają się ze sposobami otrzymywania substancji aktywnych biologicznie, obsługą specjalistycznego sprzętu badawczego, a także zasadami pracy w pracowniach biologicznych.
Progi punktowe na kierunek biotechnologia medyczna - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Kandydaci na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek biotechnologia medyczna musieli uzyskać co najmniej 218 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Biotechnologia medyczna główne przedmioty:
Studenci Biotechnologii medycznej uczą się stosować narzędzia i techniki badawcze, korzystać z technik informacyjnych do pozyskiwania i przechowywania danych, prowadzić dokumentację, projektować i realizować projekty badawcze. Poznają metody hodowli komórek roślinnych i zwierzęcych oraz możliwości ich wykorzystania w procesach biotechnologicznych, systemy wektorowe bazujące na sekwencjach wirusowych, techniki molekularne, a także podstawowe normy prawne dotyczące biotechnologii.
Co po studiach? Absolwenci Biotechnologii medycznej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach biotechnologicznych, jednostkach naukowo- badawczych, przemyśle farmaceutycznym, ochronie środowiska, jednostkach medycznych, przemyśle chemicznym.
Dokąd udać się na studia? Wybór miasta oraz konkretnej uczelni uzależniony jest od tego, jaki kierunek chcemy studiować. Jeśli zastanawiamy się nad Biotechnologią medyczną, najlepiej jest szukać jej w uczelniach medycznych. Planując naukę w Poznaniu warto przyjrzeć się bliżej omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet Medyczny w Poznaniu opinie? Daria, studentka Biotechnologii medycznej mówi:
„Studia mają dać wykształcenie i przygotować do pracy. Ale studia mają być też przyjemne, satysfakcjonujące. Mają być najciekawszym okresem w życiu. Na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu jest wszystko. Zajęcia praktyczne, które przygotowują do zawodu, fantastyczna atmosfera, świetni wykładowcy. Warto tutaj studiować. Polecam zdecydowanie.”
Studia na kierunku biotechnologia medyczna prowadzone są przez Wydział Medyczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego zlokalizowany przy ul. Bukowskiej 70 w Poznaniu.
Kontakt:
tel. 61 854 71 31
Absolwent kierunku Biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, język angielski
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Obowiązuje egzamin testowy z zakresu studiów I stopnia biotechnologii. Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 100.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu