Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Opracowanie zawiera zasady rekrutacji na studia w roku akademickim 2016/2017 na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W zestawieniu znajdziesz informacje na temat rekrutacji na poszczególne kierunki studiów, przeliczniki punktów, przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie kwalifikacji, limity miejsc oraz terminy rekrutacji 2016.
Uchwała Nr 56/2015 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie: warunków i trybu rekrutacji, form studiów w roku akademickim 2016/2017
Na podstawie art. 169 ust. 2 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym
(t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 572 z późn. zm.) oraz § 127 Statutu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (t. j. Uchwała Nr 30/2015 Senatu SUM z dnia 25.03.2015 r.)
§ 1
Ustala warunki i tryb rekrutacji oraz formy studiów na poszczególnych kierunkach w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w roku akademickim 2016/2017 stanowiące Załącznik Nr 1 i 2 do niniejszej Uchwały.
§ 2
Postępowanie rekrutacyjne na poszczególne kierunki studiów przeprowadzają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne na zasadach ustalonych w załącznikach do niniejszej Uchwały.
§ 3
Treść niniejszej Uchwały poleca zamieścić na stronie internetowej Uczelni oraz mw Biuletynie Informacyjnym SUM.
§ 4
Wykonanie Uchwały powierza Prorektorowi ds. Studiów i Studentów.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Załącznik Nr 1
Warunki i tryb rekrutacji oraz formy studiów
na poszczególnych kierunkach
w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach
w roku akademickim 2016/2017
I. Postanowienia ogólne
§ 1
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach przeprowadza rekrutację na pierwszy rok:
1) STUDIÓW STACJONARNYCH:
a) jednolitych magisterskich na kierunkach:
b) pierwszego stopnia (licencjackich) na kierunkach
c) drugiego stopnia (magisterskich uzupełniających) na kierunkach:
2) STUDIÓW NIESTACJONARNYCH:
a) jednolitych magisterskich na kierunkach:
b) pierwszego stopnia (licencjackich) na kierunkach:
c) drugiego stopnia (magisterskich uzupełniających) na kierunkach:
§ 2
§ 3
II. Zasady i tryb rekrutacji
§ 4
§ 5
1. Do postępowania kwalifikacyjnego na I rok studiów w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach może być dopuszczona osoba, która:
1) zarejestrowała się w terminie wyznaczonym przez Uczelnię w systemie internetowej rejestracji kandydatów,
2) dokonała wpłaty opłaty rekrutacyjnej w terminie wyznaczonym przez Uczelnię,
w wysokości ustalonej przez Rektora,
3) posiada świadectwo dojrzałości uzyskane w trybie tzw. „nowej matury”, albo świadectwo dojrzałości uzyskane w trybie tzw. „starej matury” lub dyplom matury międzynarodowej (IB), dyplom matury europejskiej (EB) albo świadectwo maturalne uzyskane za granicą, uprawniające do ubiegania się o przyjęcie do szkoły wyższej – w przypadku osoby, która ubiega się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie,
4) posiada tytuł licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny – w przypadku osoby, która ubiega się o przyjęcie na studia drugiego stopnia.
2. Do postępowania kwalifikacyjnego nie zostaną dopuszczone osoby, które zdawały maturę w systemie tzw. „nowej matury” i nie zdawały egzaminu maturalnego
ze wszystkich przedmiotów wymaganych w postępowaniu rekrutacyjnym na dany kierunek w zakresie podstawowym lub rozszerzonym lub zdawały je w zakresie podstawowym a warunki rekrutacji wymagają wyniku egzaminu maturalnego
w zakresie rozszerzonym.
3. Postanowienia ust. 2 stosuje się odpowiednio do osób, które zdawały maturę
w systemie tzw. „starej matury” i zdają lub zdawały w latach wcześniejszych egzaminy wstępne, na zasadach określonych w załączniku nr 2 do uchwały.
4. Warunkiem przyjęcia na studia w SUM kandydatów, którzy przystępowali do postępowania rekrutacyjnego w innej uczelni w kraju, jest spełnienie kryteriów rekrutacji obowiązujących w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.
§ 6
Ocena z dyplomu IB |
Punkty na poziomie |
|
podstawowym |
rozszerzonym |
|
7 |
100 |
100 |
6 |
90 |
90 |
5 |
80 |
75 |
4 |
70 |
60 |
3 |
60 |
45 |
2 |
50 |
30 |
1 |
40 |
15 |
6. Wynik egzaminu matury europejskiej (EB) będzie przeliczony na punkty według zasady: wynik x 10.
§ 7
§ 8
1. Kandydaci na studia mają możliwość brania udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na dowolną liczbę kierunków studiów jednocześnie.
2. Osoby studiujące na danym kierunku studiów stacjonarnych w SUM, nie mogą aplikować na ten sam kierunek studiów stacjonarnych.
3. Po zakończeniu procesu rejestracji elektronicznej, w przypadku uzyskania niewystarczającej liczby punktów do przyjęcia na dany kierunek, nie będzie możliwa zmiana kierunku studiów na inny kierunek w Uczelni nawet wówczas, gdy uzyskana przez kandydata liczba punktów byłaby większa od minimalnej liczby punktów wymaganych na innym kierunku.
§ 9
1. Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia na dany kierunek zobowiązane
są w terminach podanych przez Uczelnię do:
1) dokonania elektronicznej rejestracji przez stronę internetową Uczelni www.sum.edu.pl,
2) dokonania opłaty rekrutacyjnej.
2. Termin dokonania opłaty rekrutacyjnej uważa się za dotrzymany, w przypadku wpływu środków na rachunek bankowy Uczelni.
3. Wysokość opłaty rekrutacyjnej wnoszonej przez osobę ubiegającą się o przyjęcie na studia w roku akademickim 2016/2017 ustala Rektor Uczelni, uwzględniając kalkulację kosztów planowanych do poniesienia w zakresie niezbędnym
do przeprowadzenia czynności związanych z postępowaniem rekrutacyjnym. Wysokość ustalonej opłaty nie może przekraczać maksymalnej wysokości opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia w roku akademickim 2016/2017, określonej Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
4. W przypadku kandydowania na kilka kierunków, a także różne formy i poziomy kształcenia w ramach kierunków, kandydat wnosi stosowną wielokrotność opłaty rekrutacyjnej. Opłata nie podlega zwrotowi.
5. W ramach elektronicznej rejestracji kandydaci zobowiązani są do zalogowania się na swoje konto w elektronicznym systemie rekrutacji oraz wprowadzenia wymaganych systemem danych, w tym uzupełnienia wyników egzaminu maturalnego, egzaminu wstępnego lub innych punktów stanowiących podstawę przyjęcia na dany kierunek studiów, w terminie podanym przez Uczelnię.
6. Na podstawie podanych przez kandydatów wyników, o których mowa w ust. 5 zostaną sporządzone listy rankingowe.
7. Kandydaci, którzy nie wprowadzą wyników w wyznaczonym terminie lub dokonają błędnego ich wprowadzenia, nie będą uczestniczyli w dalszym toku postępowania rekrutacyjnego.
8. Wyniki postępowania rekrutacyjnego (pierwsze oraz ewentualne kolejne listy rankingowe) zostaną podane do wiadomości przez wywieszenie na tablicach ogłoszeń poszczególnych wydziałów oraz będą dostępne po zalogowaniu się przez kandydata na swoje konto w elektronicznym systemie rekrutacji.
9. Warunkiem przyjęcia na I rok studiów jest uzyskanie lokaty na liście rankingowej mieszczącej się w limicie przyjęć na dany kierunek i formę studiów oraz złożenie pisemnej deklaracji podjęcia studiów (tzw. wpisu na I rok) na danym kierunku w terminie wskazanym przez Wydziałową Komisję, wraz z niżej wymienionymi dokumentami:
10. Kandydaci na studia drugiego stopnia składają dodatkowo oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia.
11. Kandydaci na studia stacjonarne składają dodatkowo oświadczenie w sprawie spełnienia warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez opłat.
12. Kandydaci na studia, zobowiązani są do dostarczenia w terminie wskazanym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną, zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na wybranym kierunku, wydanego przez lekarza medycyny pracy.
13. Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście. Dopuszcza się złożenie dokumentów kandydata oraz pisemnej deklaracji podjęcia studiów (tzw. wpisu na I rok) przez osobę posiadającą pełnomocnictwo potwierdzone notarialnie do podejmowania czynności prawnych w imieniu kandydata.
14. Dokumenty przesłane drogą pocztową nie będą przyjmowane.
15. Niezłożenie deklaracji oraz dokumentów wymienionych w ust. 9 do 12 w terminie wyznaczonym przez Uczelnię jest równoznaczne z rezygnacją podjęcia studiów i powoduje skreślenie z listy rankingowej.
16. Ujawnienie rozbieżności pomiędzy treścią dokumentów, a danymi przekazanymi drogą elektroniczną spowoduje skreślenie kandydata z listy zakwalifikowanych na studia.
§ 10
Osoby, które w roku 2016 przystąpiły do matury międzynarodowej (IB) lub matury europejskiej (EB) składają w wyznaczonym przez Uczelnię terminie, wystawione przez dyrekcję szkoły zaświadczenie o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości matury międzynarodowej oraz oświadczenie, że przyjmują do wiadomości warunkowe dopuszczenie do postępowania rekrutacyjnego i w przypadku braku pozytywnego wyniku egzaminu dojrzałości lub nieprzedstawienia uczelni oryginału świadectwa dojrzałości niezwłocznie po jego otrzymaniu, najpóźniej do 2 września 2016 r. wynik kwalifikacji zostanie unieważniony a nazwisko kandydata zostanie skreślone z list kwalifikujących przyjęcie na studia.
§ 11
1. Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, przyjmowani będą w ramach limitu laureaci przedmiotowych Olimpiad Stopnia Centralnego i Olimpiad Międzynarodowych w zakresie: biologii, chemii, fizyki oraz matematyki odpowiednio na Wydziały Lekarskie, Oddział Lekarsko-Dentystyczny, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Wydział Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Zdrowia Publicznego.
2.Uprawnienie, o którym mowa w ust. 1 przysługuje osobom, które zostały laureatami w roku szkolnym, w którym prowadzona jest rekrutacja lub w roku szkolnym poprzedzającym rok rekrutacji.
3.Finalistom olimpiad, o których mowa w ust. 1 przyznaje się 100 punktów za przedmiot będący kryterium kwalifikacyjnym.
4.Uprawnienie, o którym mowa w ust. 3 przysługuje osobom, które zostały finalistami w roku szkolnym, w którym prowadzona jest rekrutacja lub w roku szkolnym poprzedzającym rok rekrutacji.
5. Laureaci i finaliści korzystają z uprawnień określonych w ust. 1 i ust. 3 na podstawie zaświadczenia wydanego przez Komitet Główny Olimpiady zgodnie z obowiązującymi przepisami.
6.Laureatom i finalistom olimpiad zawodowych, interdyscyplinarnych i tematycznych stopnia centralnego zostanie przyznana maksymalna liczba punktów przewidziana
w postępowaniu kwalifikacyjnym z przedmiotu, zgodnie z niżej wymienionymi zasadami:
7. Laureaci i finaliści korzystają z uprawnień określonych w ust. 6 na zasadach określonych w ust. 2 i 4, na podstawie zaświadczenia wydanego przez uprawniony organ.
8. W postępowaniu rekrutacyjnym na jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego stopnia kandydatowi, który otrzyma tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez:
a) Dziekana Wydziału Lekarskiego w Katowicach oraz Dziekana Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko – Dentystycznym w Zabrzu, do przeliczonej liczby punktów zgodnie z zasadami określonymi dla danego kierunku studiów w Załączniku Nr 2 do Uchwały, dodaje się liczbę maksymalnie 10 punktów, w przypadku kwalifikacji na kierunki: lekarski, lekarsko–dentystyczny, ratownictwo medyczne;
b) Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, do przeliczonej liczby punktów zgodnie z zasadami określonymi dla danego kierunku studiów w Załączniku Nr 2 do Uchwały, dodaje się liczbę maksymalnie 10 punktów,
w przypadku kwalifikacji na kierunki: farmacja, biotechnologia medyczna, kosmetologia;
c) Dziekana Wydziału Nauk Zdrowiu, do przeliczonej liczby punktów zgodnie
z zasadami określonymi dla danego kierunku studiów w Załączniku Nr 2 do Uchwały, dodaje się liczbę maksymalnie 10 punktów, w przypadku kwalifikacji na kierunki: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia;
d) Dziekana Wydziału Zdrowia Publicznego, do przeliczonej liczby punktów zgodniemz zasadami określonymi dla danego kierunku studiów w Załączniku Nr 2 do Uchwały, dodaje się liczbę maksymalnie 10 punktów, w przypadku kwalifikacji na kierunki: dietetyka, zdrowie publiczne.
9. Uprawnienie kandydata, o którym mowa w ust. 7 przysługuje w okresie dwóch lat od uzyskania świadectwa maturalnego.
10. Kwalifikacja kandydatów którym w ramach postępowania rekrutacyjnego uwzględnia się osiągnięcia, o których mowa w ust. 1, 5 i 7 następuje w ramach obowiązujących w Uczelni limitów przyjęć na studia.
11. Kandydaci na pierwszy rok studiów, o których mowa w ust. 1 i 5 i 7 niezależnie od uwzględnienia osiągnięć ustanowionych niniejszą uchwałą, muszą spełnić wszystkie inne warunki formalne określone w zasadach rekrutacji na studia w SUM.
§ 12
Wszystkie informacje związane z przebiegiem postępowania rekrutacyjnego (w tym terminy rekrutacji) będą umieszczane na stronie internetowej Uczelni (www.sum.edu.pl). Kandydaci zobowiązani są do zapoznawania się na bieżąco z informacjami podawanymi przez Uczelnię, pod rygorem negatywnych skutków dla kandydata.
§ 13
§ 14
Szczegółowe kryteria przyjęć i zakres egzaminów wstępnych na poszczególnych kierunkach zawiera Załącznik Nr 2 do uchwały.
Załącznik Nr 2
JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE
Kierunek Studiów |
Wydział |
Tryb Studiów |
Podstawa przyjęcia |
|
„nowa matura” |
„stara matura” |
|||
Lekarski |
Wydział Lekarski w Katowicach oraz Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów z ww. przedmiotów uzyskanych na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu, zdawanego w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego.
Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt. |
Lekarski |
Wydział Lekarski w Katowicach oraz Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu |
Studia niestacjonarne (wieczorowe) |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – spośród kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek lekarski na rok akademicki 2016/2017 w wyższych uczelniach medycznych w kraju, a nie zostali na nie przyjęci w wyniku postępowania kwalifikacyjnego O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów z ww. przedmiotów uzyskanych na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu, zdawanego w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot spośród kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek lekarski na rok akademicki 2016/2017
w SUM lub w wyższych uczelniach medycznych w kraju, z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie a nie zostali na nie przyjęci Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego. Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych na egzaminie Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
Lekarsko-dentystyczny |
Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu, zdawanego w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny egzaminu maturalnego. Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
Lekarsko-dentystyczny |
Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu |
Studia niestacjonarne (wieczorowe) |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – spośród kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek lekarsko-dentystyczny na rok akademicki 2016/2017 w wyższych uczelniach medycznych w kraju, a nie zostali na nie przyjęci w wyniku postępowania kwalifikacyjnego. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów z ww. przedmiotów uzyskanych na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu, zdawanego w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot spośród kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek lekarsko-dentystyczny na rok akademicki 2016/2017 w SUM lub w wyższych uczelniach medycznych w kraju, z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie a nie zostali na nie przyjęci w wyniku postępowania kwalifikacyjnego. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego.
Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
Farmacja |
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego.
Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
Farmacja |
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu |
Studia niestacjonarne (wieczorowe) |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – spośród kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek farmacja na rok akademicki 2016/2017 w wyższych uczelniach medycznych w kraju, i nie zostali na nie przyjęci w wyniku postępowania kwalifikacyjnego. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów z ww. przedmiotów uzyskanych na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot
spośród kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek farmacja na rok akademicki 2016/2017 w kraju, z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie i nie zostali na nie przyjęci w wyniku postępowania kwalifikacyjnego. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego. Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
Analityka medyczna |
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
|
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego.
Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA
Kierunek Studiów |
Wydział |
Tryb Studiów |
Podstawa przyjęcia |
|
„nowa matura” |
„stara matura” |
|||
Ratownictwo medyczne |
Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów do uzyskania z przedmiotu biologia wyniesie 150 pkt.
|
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie z biologii o poziomie wiedzy porównywalnym z „nową maturą” w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego.
kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nim udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na egzaminie. Maksymalna liczba punktów do uzyskania z przedmiotu biologia wyniesie 150 pkt.
|
Biotechnologia medyczna |
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym: - biologii – przedmiot obowiązkowy - chemii, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot. Oceny z tego egzaminu będą wystawiane na takich samych zasadach jak oceny z egzaminu maturalnego. Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
|
Kosmetologia |
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki –
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 300 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, o poziomie wiedzy porównywalnym z nową maturą w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy z dwóch przedmiotów: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki –
kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 300 pkt.
|
Kosmetologia |
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu |
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki – spośród kandydatów, którzy posiadają co najmniej roczny udokumentowany staż pracy w zawodzie technik usług kosmetycznych.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów z ww. przedmiotów uzyskanych na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 300 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie, o poziomie wiedzy porównywalnym z nową maturą w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy z dwóch przedmiotów: - biologii – przedmiot obowiązkowy
- chemii, fizyki z astronomią, matematyki –
spośród kandydatów, którzy posiadają
kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 300 pkt.
|
Pielęgniarstwo |
Wydział Nauk o Zdrowiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii w zakresie podstawowym lub zakresie rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie z biologii, o poziomie wiedzy porównywalnym z nową maturą w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy (do wyboru przez kandydata na studia).
kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt.
|
Położnictwo |
Wydział Nauk o Zdrowiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii w zakresie podstawowym lub zakresie rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie z biologii, o poziomie wiedzy porównywalnym z nową maturą w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy (do wyboru przez kandydata na studia).
kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na egzaminie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt. |
Fizjoterapia |
Wydział Nauk o Zdrowiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotu.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie z biologii o poziomie wiedzy porównywalnym z „nową maturą” w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy (do wyboru przez kandydata na studia).
kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z egzaminu.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania |
Fizjoterapia |
Wydział Nauk o Zdrowiu |
Studia niestacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotu.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie z biologii o poziomie wiedzy porównywalnym z „nową maturą” w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy (do wyboru przez kandydata na studia).
kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 Kandydat może nie przystępować do w/w egzaminu jeżeli brał w nich udział w latach 2007-2015 i posiada „Zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów podczas egzaminów wstępnych”, odbytych w SUM lub innej uczelni medycznej.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z egzaminu.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania |
Elektroradiologia |
Wydział Nauk |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki lub fizyki z astronomią (z dwóch wybranych przez kandydata przedmiotów)
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 300 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie ocen na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki lub fizyki z astronomią celujący – 120 pkt bardzo dobry –100 pkt dobry –80 pkt dostateczny –60 pkt dopuszczający –40 pkt O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 240 pkt. |
Dietetyka |
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki lub fizyki z astronomią (z jednego wybranego przez kandydata przedmiotu)
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt.
|
przyjęcia odbywać się będą na podstawie ocen na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki lub fizyki z astronomią celujący – 120 pkt bardzo dobry –100 pkt dobry –80 pkt dostateczny –60 pkt dopuszczający –40 pkt O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 120 pkt. |
Dietetyka |
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu |
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki lub fizyki z astronomią (z jednego wybranego przez kandydata przedmiotu)
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie ocen na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki lub fizyki z astronomią celujący –120 pkt bardzo dobry –100 pkt dobry – 80 pkt dostateczny – 60 pkt dopuszczający – 40 pkt
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 120 pkt. |
Zdrowie publiczne
|
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki, fizyki z astronomią lub wiedzy o społeczeństwie (z jednego wybranego przez kandydata przedmiotu) w zakresie podstawowym lub zakresie rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotu na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie ocen na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki, fizyki z astronomią lub wiedzy o społeczeństwie (z jednego wybranego przez kandydata przedmiotu), przeliczonych przez kandydata celujący – 120 pkt bardzo dobry –100 pkt dobry –80 pkt dostateczny –60 pkt dopuszczający –40 pkt O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 120 pkt. |
Zdrowie publiczne
|
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu |
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki, fizyki z astronomią lub wiedzy o społeczeństwie (z jednego wybranego przez kandydata przedmiotu) w zakresie podstawowym lub zakresie rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy.
kandydaci , którzy zdawali „nową maturę” w latach 2005-2016 przeliczają liczbę punktów uzyskanych punkty od 0-29: 1 punkt x 1 punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5 O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150 pkt. |
przyjęcia odbywać się będą na podstawie ocen na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki, fizyki z astronomią lub wiedzy o społeczeństwie (z jednego wybranego przez kandydata przedmiotu) przeliczonych przez kandydata celujący – 120 pkt bardzo dobry –100 pkt dobry –80 pkt dostateczny –60 pkt dopuszczający –40 pkt O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 120 pkt. |
STUDIA DRUGIEGO STOPNIA
Kierunek Studiów |
Wydział |
Tryb Studiów |
Podstawa przyjęcia |
Biotechnologia medyczna |
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej |
studia stacjonarne |
Przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku biotechnologia, biotechnologia medyczna lub biologia w specjalności biotechnologia. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie data złożenia podania w elektronicznym systemie rekrutacji i dokonania opłaty rekrutacyjnej.
|
Kosmetologia |
Wydział Farmaceutyczny |
studia stacjonarne |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie data złożenia podania w elektronicznym systemie rekrutacji i dokonania opłaty rekrutacyjnej. |
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie data złożenia podania
|
||
Coaching medyczny |
Wydział Nauk |
Studia stacjonarne |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz uzyskania odpowiedniej liczby punktów w konkursie średniej ocen wynikających z przebiegu studiów pierwszego stopnia i udokumentowanej działalności naukowej (opublikowane pełno tekstowe artykuły, aktywny udział w STN, zjazdach i konferencjach) oraz uczestnictwo w programach Erasmus/MOSTUM, udokumentowane stosownym zaświadczeniem wydanym przez Uczelnię. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym. |
Pielęgniarstwo |
Wydział Nauk o Zdrowiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo oraz uzyskania odpowiedniej liczby punktów w konkursie średniej ocen wynikających z przebiegu studiów pierwszego stopnia i udokumentowanej działalności naukowej (opublikowane pełno tekstowe artykuły, aktywny udział w STN, zjazdach i konferencjach) oraz uczestnictwo O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
|
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo oraz uzyskania odpowiedniej liczby punktów w konkursie średniej ocen wynikających z przebiegu studiów pierwszego stopnia i udokumentowanej działalności naukowej (opublikowane pełno tekstowe artykuły, aktywny udział w STN, zjazdach i konferencjach) oraz uczestnictwo O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
|
||
Położnictwo |
Wydział Nauk o Zdrowiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku położnictwo oraz uzyskania odpowiedniej liczby punktów w konkursie średniej ocen wynikających z przebiegu studiów pierwszego stopnia i udokumentowanej działalności naukowej (opublikowane pełno tekstowe artykuły, aktywny udział w STN, zjazdach i konferencjach) oraz uczestnictwo O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
|
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku położnictwo, uzyskania odpowiedniej liczby punktów w konkursie średniej ocen wynikających z przebiegu studiów pierwszego stopnia i udokumentowanej działalności naukowej (opublikowane pełno tekstowe artykuły, aktywny udział w STN, zjazdach i konferencjach) oraz uczestnictwo O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
|
||
Fizjoterapia |
Wydział Nauk o Zdrowiu |
Studia stacjonarne |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku fizjoterapia oraz uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu testowego w zakresie fizjoterapii i udokumentowanej działalności naukowej (opublikowane pełno tekstowe artykuły, aktywny udział w STN, zjazdach i konferencjach) oraz uczestnictwo w programach Erasmus/MOSTUM, udokumentowane stosownym zaświadczeniem wydanym przez Uczelnię. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
|
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku fizjoterapia oraz uzyskania odpowiedniej liczby punktów w konkursie średniej ocen wynikających z przebiegu studiów pierwszego stopnia i udokumentowanej działalności naukowej (opublikowane pełno tekstowe artykuły, aktywny udział w STN, zjazdach i konferencjach) oraz uczestnictwo w programach Erasmus/MOSTUM, udokumentowane stosownym zaświadczeniem wydanym przez Uczelnię. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
|
||
Dietetyka |
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu |
studia stacjonarne |
przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz średniej ocen uzyskanej z przebiegu studiów I stopnia na kierunku dietetyka lub kierunku zdrowie publiczne specjalność dietetyka, kierunku żywienie człowieka, kierunku żywienie człowieka i ocena żywności, kierunku technologia żywności i żywienia. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
|
Studia niestacjonarne(zaoczne) |
Przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz średniej ocen uzyskanej z przebiegu studiów I stopnia na kierunku dietetyka lub kierunku zdrowie publiczne specjalność dietetyka, kierunku żywienie człowieka, kierunku żywienie człowieka i ocena żywności, kierunku technologia żywności i żywienia.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych
|
||
Zdrowie publiczne |
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu |
Studia stacjonarne |
Przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz średniej ocen uzyskanej z przebiegu studiów pierwszego stopnia. Na studia w specjalności „ratownictwo specjalistyczne” przyjmowani będą wyłącznie kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku albo specjalności „ratownictwo medyczne”. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na specjalność „ratownictwo specjalistyczne” przystępują obowiązkowo do testu sprawnościowego. Test sprawnościowy obejmuje sprawdzian z umiejętności pływania, test wytrzymałości, szybkości i siły. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym. Dla kandydatów na studia w specjalności „ratownictwo specjalistyczne” tworzy się odrębną listę rankingową.
|
Studia niestacjonarne (zaoczne) |
Przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz średniej ocen uzyskanej z przebiegu studiów pierwszego stopnia.
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych
|
||
Neurobiologia |
Wydział Lekarski |
Studia stacjonarne |
Przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku: biologia, neurobiologia, biotechnologia, kognitywistyka, biofizyka, biochemia, fizyka medyczna, inżynieria biomedyczna, bioinformatyka, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne lub fizjoterapia oraz uzyskania odpowiedniej liczny punktów w konkursie średniej ocen wynikającej z przebiegu studiów pierwszego stopnia
O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych
|
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach