O uczelni

wsz gdańsk

O uczelni – Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to nowoczesna uczelnia kształcąca w dyscyplinach reprezentujących nauki medyczne oraz nauki o zdrowiu. Nowoczesność dotyczy przede wszystkim charakteru realizowanego kształcenia, co potwierdzają nie tylko absolwenci radzący sobie na rynku, ale również przyznane uczelni certyfikaty, nagrody i wyróżnienia, na czele ze znakiem jakości „Studia z przyszłością”, czy Pomorską Nagrodą Jakości. Ponadto, uczelnia jest członkiem wielu znaczących organizacji i stowarzyszeń, takich jak między innymi: SPA Industry Association, European Network of Physiotherapy in Higher Education, czy CEEMAN.

Misją uczelni jest przede wszystkim kształcenie studentów i przygotowywanie ich do wykonywania jasno określonych zawodów, ale działa ona także szerzej, organizując konferencje, seminaria, szkolenia, czy wydarzenia tematyczne.

 

STUDIA

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku realizuje kształcenie w ramach studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Oprócz tego, prowadzi studia podyplomowe, między innymi w zakresie dietetyki, kosmetologii bioestetycznej, opieki geriatrycznej, czy prawa medycznego. W swojej ofercie posiada również kierunki prowadzone w języku angielskim.

Zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu horyzontów służą nie tylko realizowane programy nauczania. Studenci otrzymują możliwość działalności w różnego rodzaju kołach naukowych, między innymi: FizjoTeam WSZ, czy DermoLab WSZ. Ich celem jest przede wszystkim zainteresowanie studentów problematyką związaną ze studiowanym kierunkiem lub ścieżką kształcenia, zastosowanie zdobytej w procesie uczenia się wiedzy w rozwijaniu zainteresowań naukowo- badawczych, a także rozwijanie umiejętności praktycznych.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku mieści się przy ulicy Pelplińskiej 7. Studenci mogą korzystać z biblioteki, posiadającej blisko pięć tysięcy woluminów książek polskojęzycznych i obcojęzycznych oraz niemal czterysta e- booków, pracowni komputerowych, sal wykładowych i ćwiczeniowych, audytorium na 365 miejsc, a także pracowni specjalistycznych: kinezyterapii i kinezjologii, kształtowania umiejętności ruchowych i biomechaniki, fizykoterapii, masażu i terapii manualnej.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Komentarze (0)