Architektura Politechnika Białostocka

Architektura – Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka to siedem wydziałów i łącznie 33 kierunki kształcenia, co STANOWI ją największą uczelnią techniczną w północno- wschodniej Polsce. Wśród wielu dziedzin kształcenia jest Architektura, prowadzona na studiach I i II stopnia.

 

Studia na kierunku Architektura na Politechnice Białostockiej realizowane są na Wydziale Architektury. Ich głównym zadaniem jest przekazywanie wiedzy w zakresie historii i teorii architektury, urbanistyki, konstrukcji, budownictwa, infrastruktury technicznej, fizyki budowli, przepisów budowlanych, ekonomiki projektowania, organizacji procesu inwestycyjnego, oraz zasad projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Twórcze kształtowanie środowiska przestrzennego zgodnie z potrzebami psychicznymi, biologicznymi i fizycznymi użytkowników tej przestrzeni. To najważniejsze zadanie, przed którym stoją absolwenci kierunku Architektura na Politechnice Białostockiej.

 

Architektura Politechnika Białostocka to trzy słowa, będące najlepszym projektem na wykształcenie i solidny fundament kariery zawodowej. Chciałbyś przekonać się jakie ma Architektura na Politechnice Białostockiej opinie? Ania, absolwenta tego kierunku mówi: „To studia niełatwe, wymagające, ale bardzo otwierające umysł i motywujące wyobraźnię do działania. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Architekturę na Politechnice Białostockiej: 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • tworzy projekty urbanistyczne,
  • opracowuje plany zagospodarowania przestrzennego,
  • tworzy projekty architektoniczne obiektów mieszkaniowych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Architektura:

  • biura projektowe,
  • biura architektoniczne,
  • instytucje wystawiennicze,
  • agencje reklamowe,
  • teatry.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze*:

Aby dostać się na Architekturę na Politechnice Białostockiej, należy zdawać na maturze matematykę. Natomiast, to nie koniec. Na studia architektoniczne obowiązują egzaminy wstępne, mające ukazać wrażliwość estetyczną kandydata oraz jego predyspozycje do rozwiązywania zadań projektowych. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia architektoniczne wybrać

Studia architektoniczne w Białymstoku

Jakie przedmioty zdawać na maturze

Studia na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Białostocka

Komentarze (0)