Mechanika i budowa maszyn WAT w Warszawie

Mechanika i budowa maszyn – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie to 20 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Mechanika i budowa maszyn, realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prowadzony jest na Wydziale Mechanicznym. Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy w zakresie budowy, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych maszyn w aspekcie ich niezawodności i bezpieczeństwa. To przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego czy jednostkach projektowych.

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Wojskowej Akademii Technicznej dzielą się na następujące specjalności: Maszyny inżynieryjno- budowlane i drogowe, Mechatronika i diagnostyka samochodowa, Pojazdy samochodowe i specjalne, Techniki komputerowe w inżynierii mechanicznej, Urządzenia i zastosowania produktów naftowych. Każda realizowana specjalność odpowiada za konkretne umiejętności i obszary wiedzy. Na przykład:

specjalność Techniki komputerowe w inżynierii mechanicznej dostarcza wiedzy, między innymi, w zakresie modelowania numerycznego i symulacji procesów statycznych i dynamicznych w konstrukcjach przy zastosowaniu wybranych systemów komputerowego wspomagania obliczeń inżynierskich, czy też technik eksperymentalnych pomiaru odkształceń, przemieszczeń i drgań;

specjalność Urządzenia i zastosowania produktów naftowych to wiedza z zakresu technologii przeróbki ropy naftowej, właściwości i metod kontroli, jakości paliw, olejów i smarów, organizacji i zarządzania ich transportem i dystrybucją.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwent Mechaniki i budowy maszyn może wykorzystać na stanowiskach związanych z eksploatacją maszyn w przedsiębiorstwach budowlanych, w przedsiębiorstwach zajmujących się sprzedażą i obsługą maszyn inżynieryjno- budowlanych, w zakładach produkcji i napraw pojazdów mechanicznych.

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie opinie? Marek, student II- stopnia Mechaniki i budowy maszyn mówi:

„Od zawsze interesowała mnie motoryzacja i całe godziny spędzałem przy samochodach, motocyklach i innych skuterach. Pewnego dnia pomyślałem, aby rozszerzyć swoją wiedzę i z tego, czym się interesuję i bardzo lubię, uczynić zawód i pomysł na życie. Tak zrobiłem. Polecam każdemu„

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Mechanikę i budowę maszyn w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • budowy maszyn inżynieryjno-budowlanych i drogowych,
  • znajomości nowoczesnych układów mechatronicznych stosowanych w samochodach oraz ich utrzymaniem w ciągłej sprawności,
  • projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych,
  • właściwości technicznych i użytkowych pojazdów mechanicznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Mechanika i budowa maszyn w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie:

Absolwent kierunku Mechanika i budowa maszyn w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach zajmujących się sprzedażą, wypożyczaniem i obsługą maszyn inżynieryjno- budowlanych i drogowych,
  • biurach projektowych,
  • organach administracji rządowej i samorządowej,
  • przedsiębiorstwach i stacjach serwisowych oraz warsztatach naprawczych,
  • firmach transportowych,
  • ośrodkach badawczo – rozwojowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami, które otwierają drzwi na studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie są: matematyka, fizyka z astronomią, język obcy nowożytny oraz język polski. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie 

Komentarze (2)

Arek odpowiedz

Ciekawe zajęcia, super ludzie, spoko wykładowcy. Warto tutaj startować.

Zadowolony K. odpowiedz

MiBM to był strzał w dziesiątkę, plus prestiż uczelni -> praca dla mnie jako absolwenta sama mnie znalazła :)