Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
20.12.2024
Studia na kierunku ekonomia w Lubelskiej Akademii WSEI to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku ekonomia w AKADEMIA WSEI | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia I stopnia
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia II stopnia
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Ekonomia główne przedmioty:
Lubelska Akademia WSEI to 24 kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Ekonomia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia na kierunku Ekonomia jest uzyskanie wiedzy potrzebnej do zrozumienia złożonych procesów zachodzących w gospodarce, a także nabycie umiejętności ich kształtowania. Ekonomia w Lubelskiej Akademii WSEI to odpowiedź na szereg pytań. Studenci poznają jak działa rynek, jak zarządzać popytem, podażą czy inflacją. Uczą się posługiwać narzędziami analiz i prognoz ekonomicznych.
Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: ekonomia międzynarodowa, rachunkowość finansowa, finanse publiczne i rynki finansowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, wirtualne przedsiębiorstwo, prognozowanie i symulacje biznesowe, techniki promocji.
Realizowane specjalności mają za zadanie określić przyszłą ścieżkę kariery zawodowej. Na przykład,
Absolwenci Analiz ekonomicznych i rachunkowości posiadają umiejętności pozwalające im na samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych we własnej firmie oraz na zlecenie innych przedsiębiorstw, opracowywanie sprawozdań finansowych i dokonywania ich analizy, czy też na finansową analizę procesu inwestycyjnego.
Zdobytą wiedzę oraz rozwinięte umiejętności, absolwenci Ekonomii mogą wykorzystać w administracji biurowej, administracji publicznej, biurach rachunkowych, izbach skarbowych.
Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Lubelska Akademia WSEI opinie? Karolina, studentka II- stopnia Ekonomii mówi:
„Ekonomia to jedna z najważniejszych dziedzin, która wpływa niemal na każdy aspekt życia. Dlatego jest taka ciekawa. Wybrałam Ekonomię w Lubelskiej Akademii WSEI bo tutaj znalazłam idealną dla siebie specjalność, czyli „e- biznes”. Uczę się zawierania wirtualnych transakcji oraz prowadzenia firmy w Internecie. A właśnie tym chciałabym zająć się po ukończeniu nauki.”
Ekonomia Lubelska Akademia WSEI ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)
studia stacjonarne: od 3800 zł
studia niestacjonarne: od 3800 zł
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje
EKONOMIA - ważne informacje
Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Ekonomia w Lubelskiej Akademii WSEI może znaleźć zatrudnienie:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Lubelska Akademia WSEI
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia ekonomiczne wybrać
Studia na kierunku ekonomia - wszystko co musisz wiedzieć
Lubelska Akademia WSEI kierunki
Jeśli ekonomia to na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie otwierają się nowoczesne kierunki ekonomiczne np. "Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce" na UEK. Sprawdź na kierunekpig.uek.krakow.pl lub: https://www.facebook.com/PiGUEK