• DIETETYKA Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Dietetyka
  Kierunek Dietetyka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Rosnąca świadomość społeczeństwa, potrzeba dbania o zdrowie i kondycję fizyczną, dają coraz większe szanse na zatrudnienie i rozwój specjalistów tej branży. W programie studiów uwzględniono wiedzę dotyczącą dietoprofilaktyki i dietoterapii, żywienia w sporcie, technologii ogólnej żywności, technologii przygotowywania potraw i posiłków, w tym wegetariańskich i dietetycznych. Absolwent, po ukończeniu studiów, otrzymuje tytuł zawodowy licencjata. Jest przygotowany do oceny stanu odżywienia, sposobu żywienia, a także zapotrzebowania na makro- i mikroskładniki odżywcze wśród sportowców (i nie tylko); planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją; profilaktyki i leczenia dietetycznego chorób żywieniowo-zależnych; a także prowadzenia edukacji żywieniowej. Absolwent kierunku Dietetyka może podjąć pracę w:
  • poradniach żywieniowych,
  • szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych,
  • klubach i stowarzyszeniach sportowych,
  • innych instytucjach związanych z doradztwem w zakresie żywienia ludzi, oraz upowszechnianiem wiedzy o żywieniu człowieka.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Dietetyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Matematyka
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, fizyka, chemia

  Dowiedz się więcej

   

 • FIZJOTERAPIA Stopień: II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Fizjoterapia
  Na kierunku Fizjoterapia studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych (m.in. biologii medycznej, biochemii, kinezjologii), społecznych (psychologii, pedagogiki, etyki) oraz umiejętności praktycznego zastosowania metod kinezyterapii, masażu, fizykoterapii i fizjoterapii klinicznej. Nauka na tym kierunku obejmuje również praktyczne zajęcia w szpitalach. Dzięki zdobywanym grantom i nowoczesnemu sprzętowi studenci poznają najnowsze techniki poprawy stanu zdrowia pacjentów.  Studia I stopnia trwają 3 lata w trybie stacjonarnym –po ich ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł zawodowy licencjata w zakresie fizjoterapii. Po uzyskaniu dyplomu absolwent może pracować w przychodniach, szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, odnowy biologicznej, sanatoriach i gabinetach SPA&Wellness. Może także prowadzić i rozwijać własną działalność gospodarczą.
  Wymagania rekrutacyjne

   

   

  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Fizjoterapia jest egzamin testowy.
   

   

  Dowiedz się więcej

 • FIZJOTERAPIA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Na kierunku Fizjoterapia studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu i o kulturze fizycznej (m.in. biologii medycznej, biochemii, kinezjologii), społecznych (psychologii, pedagogiki, etyki) oraz umiejętności praktycznego zastosowania metod kinezyterapii, masażu, fizykoterapii i fizjoterapii klinicznej.

  Jeśli:

  • czujesz potrzebę pomagania ludziom
  • łatwo nawiązujesz kontakty
  • jesteś osobą odpowiedzialną, wrażliwą
  • umiesz okazać życzliwość, cierpliwość i delikatność
  • jesteś odporny emocjonalnie


  To kierunek dla Ciebie!

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie
   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Fizjoterapia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka

  Przeprowadzany jest również egzamin z pływania.

 • SPORT Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Sport
  Studia na kierunku Sport to propozycja dla tych, którzy kochają sport i chcą z nim związać swoją drogę zawodową. Nauka na tym kierunku to wyzwanie dla ludzi młodych i pełnych energii, którzy kochają sport i docenią naukę, która uwzględnia indywidualne możliwości studenta, odpowiadając na jego oczekiwania zawodowe. Studia I stopnia trwają 3 lata i są prowadzone w trybie stacjonarnym. Nastawione są na zdobycie praktycznej wiedzy trenerskiej, a także z zakresu zarządzania kadrami, marketingu i psychologii w sporcie. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy licencjata w zakresie sportu, a także tytuł zawodowy trenera II klasy w dyscyplinie będącej przedmiotem specjalizacji w uczelni.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Sport brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie

  Przeprowadzany jest również konkurs świadectw z oceny uzyskanej z wychowania fizycznego oraz egzamin z pływania.

   

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Sport jest konkurs dyplomów.

   

   

  Dowiedz się więcej

 • TANIEC W KULTURZE FIZYCZNEJ Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Taniec w kulturze fizycznej
  ierunek stworzony jest z myślą, o osobach z doświadczeniem tanecznym, zawodowych tancerzy, szczególnie dla absolwentów Szkół Baletowych lub Sztuki Tańca oraz z dyplomem eksternistycznym ZASP–u, do osób prowadzących zajęcia z tańca i chcących rozwijać się w tym kierunku. Studia oferują trzy tysiące godzin zajęć, w tym taniec współczesny, taniec klasyczny, techniki modern, techniki streetowe, uzupełniające, parkour oraz improwizacje, kontakt-improwizacje, partnerowanie, akrobatykę, tańce charakterystyczne, gimnastykę, body conditioning. W programie precyzyjnie dobrane do profilu specjalności przedmioty teoretyczne, tj.: anatomia, fizjologia wysiłku, kinezjologia, biomechanika tańca, sensomotoryka ruchu, sterowanie ruchem, wiedza i teoria tańca. Po otrzymaniu tytułu licencjata ze specjalnością „Nauczyciel tańca” - absolwent przygotowany będzie do prowadzenia lekcji tańca w przedszkolach, szkołach podstawowych i zajęć tanecznych w ośrodkach kultury. Po otrzymaniu tytułu licencjata ze specjalnością „Tancerz – terapeuta” – przygotowany będzie do prowadzenia zajęć z „Tańcem o charakterze terapeutycznym” w ośrodkach kultury, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach pomocy społecznej, klubach seniora i innych, gdzie odbywają się zajęcia z tańcem w formie „Terapii zajęciowej”.
   
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Taniec w kulturze fizycznej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy nowożytny

  Przeprowadzany jest również egzamin z wybranych technik tanecznych.

  Dowiedz się więcej

 • WYCHOWANIE FIZYCZNE Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Wychowanie fizyczne
  Kierunek Wychowanie Fizyczne obejmuje wiedzę i umiejętności z obszaru nauk społecznych i nauk o kulturze fizycznej. To kierunek stworzony z myślą o osobach, które lubią wysiłek fizyczny, doskonalenie własnych sprawności oraz pracę z młodzieżą. Studia przygotowują do podejmowania działalności pedagogicznej, wychowawczej i menedżerskiej w zakresie wychowania fizycznego. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy licencjata i jest przygotowany do programowania, planowania oraz realizowania obowiązkowego wychowania fizycznego w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz do prowadzenia wycieczek szkolnych. Może także pracować jako instruktor w zakresie wybranej specjalności.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Wychowanie fizyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, wiedza o społczeństwie

  Przeprwadzany jest również konkurs świadectw z ocen z wychowania fizycznego oraz egzamin z pływania

   

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Wychowanie fizyczne jest ocena na dyplomie studiów pierwszego stopnia. 

   

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (4)

MD Ocena

Poziom zajęć bardzo niski. Kadra nudna i chamska, zero entuzjazmu. Budynki oddalone od siebie, że trzeba latać po mieście. W dodatku są stare, brzydkie i niewyremontowane. Wybór specjalizacji to fikcja. Dostępne są tylko te, które pasują uczelni.

Studentka || roku WF Ocena

Co za pierdoły ludzie opowiadacie.. bieganie po całym mieście? AWF w Poznaniu jest chyba najbardziej zwartym kampusem w mieście. Dla studenta Akademii Wychowania Fizycznego przejście 150 metrów na basen jest problemem? To coś chyba tu nie gra. Za trudna anatomia i podręczniki state? To są studia a nie przedszkole, dostajesz materiały, fundament a resztę trzeba grzebać we własnym zakresie, materiałów uczelnianych jest mnóstwo chociażby w czytelni! Ludzie to już nie szkoła, że podadzą Wam na tacy co jest do zrobienia, na STUDIACH 90% to samokształcenie, zadaniem kadr jest tylko kierunkowanie nas w danych dyscyplinach. Moim zdaniem uczelnia ma wysoki poziom a kadra w większości podchodzi do pracy profesjonalnie. Oni już na samym początku mówią, że kto wiąże przyszłość z kultura fizyczna będzie się starał doczytywal i się realizował, a kto przyszedł tu z braku laku będzie tylko narzekał i za przeproszeniem pieprzyl głupoty. Naprawdę jest to bardzo krzywdzące dla uczelni i dla nas studentów, którzy się starają i rozumieją że przyszedł czas na wzięcie życia we własne ręce. Gdyby ktoś się wahał to naprawdę polecam, uczelnia na 5+!

Student Ocena

Nie polecam nikomu, naprawdę! Poziom uczelni jest bardzo słaby, od studentów nie wymaga się nic. Uczelnia stara, jak na Akademie WYCHOWANIA FIZYCZNEGO jedno boisko to naprawdę ubogie zaplecze, na uczelni odbywają się tylko zajęcia teoretyczne, a na basen czy inne zajęcia sportowe trzeba biegać po całym mieście. Bo przecież awf dysponuje jedna sala. Parodia. Pomoce dydaktyczne są tak stare, że strach ich ruszyć. Jeżeli ktoś ma wybór, to naprawdę radzę wybrać inna uczelnie.

~L. Ocena

Studiuję 1 rok WF i mogę powiedzieć tyle, że nie polecam, chyba że ktoś na prawdę chce to robić to przeżyje. Mamy XXI wiek, a na stronie uczelni nie funkcjonuje jakiekolwiek forum, które informowałoby studentów o nieobecności wykładowcy. W efekcie robi się wycieczki na uczelnię i całuje się klamkę. Najciężej było na początku roku, gdy zajęcia są w różnych budynkach, a zero informacji gdzie te budynki się znajdują. Nie mogę przeżyć zajęć z anatomii, gdy nakazane nam jest uczyć się z podręczników projektowanych przez wykładowców AWFu, a ryciny(!) np. mięśni są niesamowicie ubogie, a następnie wymagane jest od nas aby te mięśnie pokazać na modelu, który swoją drogą ma chyba tyle lat co ta uczelnia ;) Słyszałam od starszych roczników, że najwięcej zajęć praktycznych ma się na 1 roku, a potem jest sama sucha teoria. Słyszałam również od studentów, że ich kierunek- Taniec w kulturze fizycznej ma 4 godziny zajęć praktycznych na sali w tygodniu! Natomiast fizjoterapia na 1 roku ma przedmioty typu pedagogika lub zarządzanie. Jeśli ktoś wybiera się na kierunek, który dostępny jest na innych uczelniach to polecam na nie iść, a AWF zostawić w spokoju. W dziekanacie również panuje chaos. Wiem, że naklejkę na legitymację na drugi semestr otrzymał student, który zaprzestał swoją naukę w połowie pierwszego semestru.