ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING – studia realizowane w Centrum Kształcenia Międzynarodowego w ramach Wydziału Mechanicznego. Program obejmuje: mechanikę, wytrzymałość materiałów, materiały inżynierskie, automatykę, i robotykę, przygotowanie praktyczne i teoretyczne do projektowania i eksploatacji urządzeń mechanicznych, podstawy konstrukcji maszyn, wykorzystanie oprogramowania wspomagającego prace inżynierskie, zaawansowane technologie wytwarzania, podstawy przedsiębiorczości i zarządzania, wybrane zagadnienia informatyczne, ekonomiczne, prawne oraz związane z ochroną środowiska.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Studia na kierunku automatyka i robotyka to gruntownie przebudowane w 2019 roku nowoczesne, interdyscyplinarne kształcenie oparte trzech działach wiedzy:
Studia, realizowane na dwóch wydziałach: Mechanicznym oraz Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, wprowadzają studentów w tajniki budowy i funkcjonowania robotów. Przygotowują do wprowadzania automatyzacji i robotyzacji, traktowanych jako wyraz innowacyjności i rozwoju, we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza do praktyki przemysłowej.
Studia drugiego stopnia pozwalają na pogłębianie wiedzy dotyczącej m.in. procesów fizycznych i chemicznych wykorzystywanych w szybkim prototypowaniu oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej zintegrowanych metod komputerowego wspomagania CAx. Studenci uczą się programowania robotów, sterowania, modelowania, identyfikacji i diagnostyki systemów. Poznają zagadnienia związane z najnowszymi trendami rozwojowymi i najistotniejszymi nowymi osiągnięciami z automatyzacji wytwarzania i sterowania. Uczą się o cyklu życia systemów wytwórczych, w szczególności robotów i OSN.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Energetyka jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
MECHANICAL ENGINEERING – studia realizowane w Centrum Kształcenia Międzynarodowego w ramach Wydziału Mechanicznego. Program obejmuje: mechanikę, automatykę, teorie sterowania i zastosowań elektroniki, a także przygotowanie praktyczne i teoretyczne do projektowania i eksploatacji nowoczesnych urządzeń mechatroniki. Studenci poznają podstawy konstrukcji, metody projektowania urządzeń mechaniczno-elektronicznych, inżynierię biomedyczną, automatyzację procesów pomiarowych, zaawansowane technologie i nowe materiały. Nabywają umiejętności między innymi posługiwanie się profesjonalnym oprogramowaniem komputerowym, poznają wybrane zagadnienia informatyczne, ekonomiczne, prawne oraz związane z ochroną środowiska.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W trakcie studiów, student uzyskuje wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych, do których należą również przedmioty o profilu mechanicznym, takie jak: mechanika techniczna, techniki wytwarzania, teoria mechanizmów, wytrzymałość materiałów, podstawy konstrukcji. Program studiów zawiera także przedmioty przekazujące wiedzę podstawową, niezbędną dla każdego inżyniera: z zakresu grafiki inżynierskiej, informatyki, technologii informatycznych, jak i metrologii, elektrotechniki, automatyki i elektroniki.
W kolejnych latach studiów, program poszerzany jest o wiedzę z zakresu przedmiotów kierunkowych: infrastruktury transportu, inżynierii ruchu, inżynierii środków transportowych w ruchu drogowym i szynowym, systemów i procesów transportowych oraz sterowania w transporcie.
Student zapoznaje się również z zagadnieniami logistyki, organizacji i zarządzania, rachunku kosztów, ekonomii i prawa transportowego. Do przedmiotów kierunkowych należą również przedmioty o profilu mechanicznym, jak silniki spalinowe, napęd hydrokinetyczny i hydrostatyczny oraz o profilu elektrycznym: podstawy napędu, energoelektroniki i trakcji elektrycznej.
Umiejętności praktyczne są zdobywane w laboratoriach Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Zdobyte umiejętności są doskonalone podczas praktyk odbywanych w firmach związanych ze współczesnym transportem.
ZWIŃ
Wybierając kierunek studiów kierowałem się bardzo prostym, ale chyba najważniejszym kryterium ? czy umiejętności zdobyte na studiach zagwarantują mi dobrą pracę. Energetyka to taki kierunek, w którym prawdziwi specjalności nie muszą martwić się o zatrudnienie. Ale żeby zostać prawdziwym specjalistą, należy kształcić się na dobrej uczelni. Właśnie dlatego studiuję na Politechnice Łódzkiej
Studiuję kierunek Techniki dentystyczne i wiem, że wiedza zdobyta zarówno na Politechnice Łódzkiej jak i Uniwersytecie Medycznym świetnie przygotuje mnie do wykonywanego w przyszłości zawodu. Nie boję się o pracę, wysokie wymagania na rynku, czy konkurencję. Zdobywane wykształcenie daje mi pewność siebie
Do studiowania na Politechnice Łódzkiej przekonała mnie jej bogata historia, olbrzymi wkład w rozwój nauki i prestiż. Bardzo fajnie jest być częścią tak znanej i ważnej uczelni
Mechanika i budowa maszyn to bardzo niejednolita dziedzina. Na studiach uczysz się wielu rzeczy, bo one wszystkie mają wpływ na to, czym będziesz zajmować się w przyszłości. Czy studia są trudne? Może nie ma bardzo dużo egzaminów, ale za to są bardzo konkretne i trzeba solidnie się do nich przygotować. Ale cóż, to studia dla najwytrwalszych.
Automatyka i robotyka to bardzo rozwijające studia. Co ważne, wszystko czego się nauczyłeś na studiach możesz wykorzystać w pracy w różnych branżach i sektorach. Automatyka i robotyka na Politechnice Łódzkiej to świetny wybór i mocny fundament przyszłej kariery. Wiem, co mówię, bo na studia przyjechałem aż z Przemyśla
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: