MECHANICAL ENGINEERING studia-kierunek studiów

 

Zawsze byłeś osobą świetnie zorientowaną w najnowszych osiągnięciach techniki? Fascynuje Cię świat nowoczesnych maszyn i chciałbyś mieć możliwość dokładnego zapoznania się z ich budową oraz całym procesem projektowania oraz wprowadzania do dystrybucji? Jeżeli tak, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

Mechanical engineering to studia w całości prowadzone w języku angielskim skierowane do wszystkich tych, którzy chcą brać czynny udział w tworzeniu nowoczesnych urządzeń i maszyn, wykorzystywanych w wielu dziedzinach codziennego życia. Mechanika to kierunek techniczny cieszący się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć ciekawą i perspektywiczną prace oraz zyskać perspektywy na międzynarodową karierę. Przekonaj się, że studia moga być fascynującą przygodą dzięki, której będziesz mógł rozwijać swoje pasje oraz zyskać nowe, przydatne umiejętności.

 

Czego nauczysz się na kierunku mechanical engineering?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student będziesz uczestniczył w wielu ciekawych i niezwykle rozwijających zajęciach, dzięki którym zyskasz nowe umiejętności. W trakcie nauki poznasz techniki i metody projektowania nowoczesnych urządzeń mechaniczno-elektronicznych.

Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru nowoczesnych materiałów stosowanych przy produkcji maszyn oraz zapoznasz się z dokładna budową i konstrukcją różnego typu urządzeń. Co więcej, będziesz miał szansę zaznajomić się z nowoczesnymi programami informatycznymi, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Jako, że studia w całości prowadzone są w języku angielskim przez cały czas będziesz mógł rozwijać swoje kompetencje językowe, a także poznasz specjalistyczną terminologię stosowaną w tej branży.

Dodatkowo, wszyscy studenci zobowiązani są do zrealizowania jednego semestru nauki na partnerskiej uczelni zagranicznej, dzięki czemu zyskają niepowtarzalną możliwość poznania zagranicznych rynków pracy oraz ugruntowania swoich zdolności językowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku mechanical engineering będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu wielu dziedzin związanych z projektowaniem, budową i dystrybucją nowoczesnych urządzeń mechanicznych. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i przyszłościową pracę. Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku idealnie odnajdziesz się jako pracownik tych działów przemysłu, które zajmują się wytwarzaniem układów mechanicznych i mechatronicznych.

Ponadto, będziesz miał wszelkie niezbędne kompetencje do podjęcia pracy w prywatnych firmach usługowych lub wytwórczych lub też założenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego oraz specjalistycznej terminologii zyskasz szansę na międzynarodową karierę, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych oraz zdobywać dalsze wykształcenie.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku mechanical engineering powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: matematyka, język angielski, język obcy, fizyka lub chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MECHANICAL ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MECHANICAL ENGINEERING:

 • umiejętność projektowania urządzeń mechanicznych
 • znajomość budowy i konstrukcji maszyn
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MECHANICAL ENGINEERING:

 • przemysł motoryzacyjny
 • firmy zajmujące się serwisowaniem układów mechanicznych i mechatronicznych
 • kariera międzynarodowa
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANICAL ENGINEERING

Komentarze (0)