• ANALITYKA DANYCH Z WYKORZYSTANIEM JĘZYKA SQL (MS ACCESS I ORACLE) ORAZ NARZĘDZI BUSINESS INTELLIGENCE (POWER BI I TABLEAU) - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe „Analityka danych z wykorzystaniem języka SQL (MS Access i Oracle) oraz narzędzi Business Intelligence (Power BI i Tableau)" stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie przedsiębiorstw na wyspecjalizowanych analityków ekonomicznych.

  W ostatnich latach obserwowany jest nieustanny wzrost znaczenia analizy danych w otoczeniu biznesowym. W erze bardzo szybko przyrastającej ilości zbieranych danych, tradycyjne narzędzia i arkusze kalkulacyjne są niewystarczającymi narzędziami do formułowania wniosków i podejmowania odpowiednich akcji. Program studiów powstał w oparciu o dwa spostrzeżenia dotyczące trendów wprost z rynku pracy:

  1.  Język SQL jest najczęściej pojawiającym się wymogiem i pewnym minimum w kontekście ofert pracy na stanowisko analityka. Jednocześnie, poziom znajomości tego zagadnienia wśród osób rozpoczynających pracę w obszarze analityki pozostaje względnie niski.
  2. Business Intelligence jest nowym, szybko rozwijającym się obszarem, który będzie absorbował coraz większą liczbę wykwalifikowanych specjalistów.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • DATA SCIENCE W ZASTOSOWANIACH BIZNESOWYCH. WARSZTATY Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU R. - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Oferta studiów skierowana jest do pracowników instytucji analitycznych, statystycznych, finansowych, również do pracowników instytucji administracji publicznej oraz środowisk biznesowych, dla których niezbędna jest wiedza o przetwarzaniu danych i analizie dużych ilości danych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi analitycznych.

  Studia są kierowane do osób pracujących na co dzień z danymi. Wcześniejsza znajomość programu R nie jest wymagana.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • EKONOMICZNA ANALIZA DANYCH W PROGRAMIE MICROSOFT EXCEL I JĘZYKU PROGRAMOWANIA VBA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia są odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorstw na wyspecjalizowanych analityków ekonomicznych. Microsoft Excel jest najpowszechniej stosowanym na rynku programem do eksploracji i prezentacji danych. Został stworzony z myślą o zastosowaniach biurowych i ekonomicznych, dzięki czemu nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o zakres aplikacji analitycznych, statystycznych, czy finansowych. Problemem pozostaje niska efektywność rzeczywistych zastosowań, która wynika głównie z dwóch powodów:

  • niewystarczającej znajomości programu MS Excel (nieznajomości narzędzi ułatwiających pracę, bądź nierozumienia mechanizmu ich działania),
  • niewystarczającej wiedzy teoretycznej do w pełni świadomego używania zaawansowanych narzędzi i wykonywania zaawansowanych analiz ekonomicznych.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • INNOWACYJNA GOSPODARKA. ROLA POLITYKI EKONOMICZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Głównym celem studiów podyplomowych „Innowacyjna gospodarka. Rola polityki ekonomicznej" jest wzrost wiedzy adresatów studiów nt. roli państwa i polityk publicznych we wspieraniu innowacyjności gospodarki (cele, zadania, metody i ograniczenia) w toku rocznego projektu edukacyjnego.

  Celami szczegółowymi projektu są:

  • Wzrost wiedzy słuchaczy studiów w obszarze tematyki studiów w czasie trwania projektu: ekonomicznej teorii innowacji, roli państwa we wspieraniu innowacyjności gospodarki, wpływu różnych polityk publicznych na poziom innowacyjności gospodarki oraz metod ewaluacji polityk publicznych w czasie trwania projektu.
  • Wzrost wiedzy przedstawicieli grup docelowych projektu na temat uwarunkowań innowacyjności gospodarki wskutek odbioru opracowań zrealizowanych w ramach projektu.
  • Wzrost w wyniku uczestnictwa w projekcie wśród słuchaczy studiów chęci dalszego zgłębiania wiedzy na temat wspierania innowacyjności gospodarki w czasie trwania projektu

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Opinie (4)

Iga Ocena odpowiedz

Najwspanialsza uczelnia i cudowny, rodzinny wydział. Nauki ogrom, duże wymagania, ale jest warto! Ekonomia na najwyższym poziomie

Małgosia Ocena odpowiedz

Uniwersytet Warszawski to jedna z najlepszych uczelni w Polsce i studiowanie tutaj daję uczucie ogromnej satysfakcji. Dodatkowo, dyplom ukończenia wiele znaczy na rynku pracy.

Monika Ocena odpowiedz

Wybrałam studia na Uniwersytecie Warszawskim po długim namyśle, rozpatrywaniu opcji i przede wszystkim porównaniom. Okazało się, że na Ekonomii na UW jest najwięcej godzin z mikroekonomii, makroekonomii i analizy matematycznej, czyli podstaw warsztatu ekonomisty.

marcin t Ocena odpowiedz

super wydział, najlepsi ludzie ta nasza atmosfera!!!