INTERNATIONAL ECONOMICS studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

International economics to niezwykle nowoczesne i interdyscyplinarne studia wyższe, które powstały jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata i obecnego, zarówno regionalnego, jak i zagranicznego rynku pracy. Specjaliści posiadający rozwiniętą i wszechstronną wiedzę z obszaru międzynarodowej ekonomi oraz pokrewnych dyscyplin są niezwykle docenianymi pracownikami, a przedsiębiorcy chętnie podejmują z nimi współpracę.

Program tych prestiżowych studiów umożliwia wszystkim studentom rozwój w tym obszarze i zdobycie gruntownego i zarazem przyszłościowego wykształcenia. Jednak, w dobie globalizacji i rozwiniętej współpracy międzynarodowej, niezwykle istotne stało się także rozwinięcie zdolności językowych, które są niezwykle cenne w przypadku chęci rozpoczęcia międzynarodowej kariery zawodowej. W związku z tym, coraz więcej kierunków decyduje się na prowadzenie zajęć wyłączenie w języku angielskim. Studia na kierunku international economics są tego idealnym przykładem. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która stawia sobie wysokie cele i zależy Ci na nieustannym rozwoju na kilku różnorodnych płaszczyznach, to studia na kierunku International business economics powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku International economics?

Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin i dyscyplin naukowych. Jako student, będziesz brać udział w licznych zajęciach i warsztatach praktycznych, dzięki którym zyskasz nowe, cenne wiadomości oraz kompetencje. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat ekonomii, ekonometrii czy zaawansowanej matematyki i jej zastosowania.

Program nauczania zakłada także zdobycie wszechstronnego wykształcenia z obszaru ekonomii międzynarodowej i powiązanych z nią, dodatkowych zagadnień. Ponadto, zaznajomisz się z problemami, jakie mogą pojawić się podczas prowadzenia własnego biznesu i nauczysz się jak skutecznie im przeciwdziałać. Co więcej, zagłębisz się w meandry współczesnych rynków światowych i dowiesz się w jaki sposób poddawać je ocenie i analizie. Wszyscy studenci zdobędą także niezwykle cenne kwalifikacje prowadzenia samodzielnych badań empirycznych i wykonywania specjalistycznych projektów naukowych.

Jako że studia są w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał szansę udoskonalić swoje zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną podczas nauki wiedzę teoretyczną wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku International economics będziesz miał wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianego biznesu oraz specyfiki ekonomii i gospodarki międzynarodowej. Zdobyte kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Jako absolwent z powodzeniem możesz pracować w oddziałach administracji państwowej.

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z branżą finansową, między innymi z bankami, agencjami ubezpieczeniowymi i innymi tego typu, jednostkami. Inną, równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w branży reklamowej i marketingu. Dodatkowo, będziesz miał wszelkie kompetencje potrzebne do założenia własnego biznesu. Ze względu na zaawansowany poziom języka angielskiego będziesz mógł pracować także na arenie międzynarodowej lub założyć własną działalność gospodarczą.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru nauk ścisłych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL ECONOMICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU INTERNATIONAL ECONOMICS:

 • Wiedza z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania
 • Specjalistyczny język angielski
 • Znajomość współczesnych rynków światowych
 • Umiejętność zarządzania własną działalnością gospodarczą
 • Umiejętność analitycznego myślenia
 • znajomość ekonomii międzynarodowej
 • wiedza matematyczna

Jak wyglądają studia na kierunku international economics?

 

1. Typ i tryb studiów

International economics to kierunek, który możesz zrealizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, będziesz uczęszczał na zajęcia w wybrane dni tygodnia w godzinach porannych. Natomiast zajęcia na studiach zaocznych odbywają się w godzinach popołudniowych.

Program kształcenia na powyższym kierunku oscyluje głównie wokół nauk ekonomicznych, dlatego też po ukończeniu studiów zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek international economics będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych czy gospodarczych. W czasie studiów zapoznasz się z zagadnieniem, jakim jest ekonomia międzynarodowa oraz dowiesz się więcej na temat światowej gospodarki i poszczególnych rynków finansowych. W siatce zajęć przewidziano wiele ciekawych przedmiotów, takich jak:

 • Mathematical Methods in Economic
 • International Trade Theory
 • International Trade Policy

Jako student będziesz mógł także korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów fakultatywnych dzięki, którym rozwiniesz swoją wiedzę i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku interneational economics, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się stosowania zaawansowanych metod matematycznych i ekonometrycznych. Co więcej, poznasz nowoczesne narzędzia i oprogramowania informatyczne, stosowane na co dzień w branży finansowej.

Studenci dodatkowo rozwiną kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, negocjacji czy prowadzenia rozmów biznesowych. Jako że językiem wykładowym jest angielski, pogłębisz swoje zdolności językowe poznasz specjalistyczną terminologię biznesową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL ECONOMICS STUDIA NIESTACJONARNE

INTERNATIONAL ECONOMICS STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek international economics można realizować tylko an drugim stopniu, co oznacza że studia będą trwały dwa lata i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL ECONOMICS STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS:

 • Sektor finansowy
 • Administracja państwowa
 • Agencje reklamowe
 • Międzynarodowe firmy i korporacje
 • Własna działalność gospodarcza
 • analityk finansowy
 • firmy doradcze

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL ECONOMICS

Komentarze (0)