INTERNATIONAL ECONOMICS

INTERNATIONAL ECONOMICS

Studia na kierunku international economics możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

International economics stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

International economics stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

International economics stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku international economics

INTERNATIONAL ECONOMICS studia-kierunek studiów

Studia na kierunku international economics to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku international economics
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku international economics możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | international economics - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia international economics charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku international economics: common/global labor market, e-economy, international, sustainable development.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru nauk ścisłych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

INTERNATIONAL ECONOMICS - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU INTERNATIONAL ECONOMICS:

Czego nauczysz się na kierunku International economics?

Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin i dyscyplin naukowych. Jako student, będziesz brać udział w licznych zajęciach i warsztatach praktycznych, dzięki którym zyskasz nowe, cenne wiadomości oraz kompetencje. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat ekonomii, ekonometrii czy zaawansowanej matematyki i jej zastosowania.

Program nauczania zakłada także zdobycie wszechstronnego wykształcenia z obszaru ekonomii międzynarodowej i powiązanych z nią, dodatkowych zagadnień. Ponadto, zaznajomisz się z problemami, jakie mogą pojawić się podczas prowadzenia własnego biznesu i nauczysz się jak skutecznie im przeciwdziałać.

Co więcej, zagłębisz się w meandry współczesnych rynków światowych i dowiesz się w jaki sposób poddawać je ocenie i analizie. Wszyscy studenci zdobędą także niezwykle cenne kwalifikacje prowadzenia samodzielnych badań empirycznych i wykonywania specjalistycznych projektów naukowych.

Jako że studia są w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał szansę udoskonalić swoje zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną podczas nauki wiedzę teoretyczną wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • Wiedza z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania
 • Specjalistyczny język angielski
 • Znajomość współczesnych rynków światowych
 • Umiejętność zarządzania własną działalnością gospodarczą
 • Umiejętność analitycznego myślenia
 • znajomość ekonomii międzynarodowej
 • wiedza matematyczna

Jak wyglądają studia na kierunku international economics?

 

1. Typ i tryb studiów

International economics to kierunek, który możesz zrealizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia stacjonarne, będziesz uczęszczał na zajęcia w wybrane dni tygodnia w godzinach porannych. Natomiast zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w godzinach popołudniowych lub w wybrane weekendy.

Program kształcenia na powyższym kierunku oscyluje głównie wokół nauk ekonomicznych, dlatego też po ukończeniu studiów zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

 

Studia na kierunku international economics możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek international economics będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych czy gospodarczych. W czasie studiów zapoznasz się z zagadnieniem, jakim jest ekonomia międzynarodowa oraz dowiesz się więcej na temat światowej gospodarki i poszczególnych rynków finansowych. W siatce zajęć przewidziano wiele ciekawych przedmiotów, takich jak:

 • Mathematical Methods in Economic
 • International Trade Theory
 • International Trade Policy

Jako student będziesz mógł także korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów fakultatywnych dzięki, którym rozwiniesz swoją wiedzę i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku interneational economics, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się stosowania zaawansowanych metod matematycznych i ekonometrycznych.

Co więcej, poznasz nowoczesne narzędzia i oprogramowania informatyczne, stosowane na co dzień w branży finansowejStudenci dodatkowo rozwiną kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, negocjacji czy prowadzenia rozmów biznesowych. Jako że językiem wykładowym jest angielski, pogłębisz swoje zdolności językowe poznasz specjalistyczną terminologię biznesową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

International economics to niezwykle nowoczesne i interdyscyplinarne studia wyższe, które powstały jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata i obecnego, zarówno regionalnego, jak i zagranicznego rynku pracy.

Specjaliści posiadający rozwiniętą i wszechstronną wiedzę z obszaru międzynarodowej ekonomi oraz pokrewnych dyscyplin są niezwykle docenianymi pracownikami, a przedsiębiorcy chętnie podejmują z nimi współpracę.

Program tych prestiżowych studiów umożliwia wszystkim studentom rozwój w tym obszarze i zdobycie gruntownego i zarazem przyszłościowego wykształcenia.

Jednak, w dobie globalizacji i rozwiniętej współpracy międzynarodowej, niezwykle istotne stało się także rozwinięcie zdolności językowych, które są niezwykle cenne w przypadku chęci rozpoczęcia międzynarodowej kariery zawodowej.

W związku z tym, coraz więcej kierunków decyduje się na prowadzenie zajęć wyłączenie w języku angielskim. Studia na kierunku international economics są tego idealnym przykładem.

Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która stawia sobie wysokie cele i zależy Ci na nieustannym rozwoju na kilku różnorodnych płaszczyznach, to studia na kierunku International business economics powinny być twoim wyborem.

 

5. Gdzie studiować international economics

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek international economics:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku international economics trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek international economics można realizować tylko an drugim stopniu, co oznacza że studia będą trwały dwa lata i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku International economics będziesz miał wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianego biznesu oraz specyfiki ekonomii i gospodarki międzynarodowej.

Zdobyte kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Jako absolwent z powodzeniem możesz pracować w oddziałach administracji państwowej.

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z branżą finansową, między innymi z bankami, agencjami ubezpieczeniowymi i innymi tego typu, jednostkami. Inną, równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w branży reklamowej i marketingu.

Dodatkowo, będziesz miał wszelkie kompetencje potrzebne do założenia własnego biznesu. Ze względu na zaawansowany poziom języka angielskiego będziesz mógł pracować także na arenie międzynarodowej lub założyć własną działalność gospodarczą.

 

Absolwent kierunku international economics znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscah jak:

 • Sektor finansowy
 • Administracja państwowa
 • Agencje reklamowe
 • Międzynarodowe firmy i korporacje
 • Własna działalność gospodarcza
 • analityk finansowy
 • firmy doradcze

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

International economics studia niestacjonarne

International economics studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

International economics studia II stopnia

International economics studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku international economics

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku INTERNATIONAL ECONOMICS

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi otwarte Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze (0)