DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

Studia na kierunku data science and business analytics możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Data science and business analytics stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS studia - kierunek studiów 

Studia na kierunku data science and business analytics to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku data science and business analytics
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku data science and business analytics możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | data science and business analytics - uczelnie >

Opis kierunku

Data science and business analytics to studia, które w całości są prowadzone w języku angielskim – pozwalają wiec rozwinąć kompetencje lingwistyczne i znacząco wzbogacić swoje słownictwo branżowe. Studenci w trakcie nauki otrzymują rozbudowaną wiedzę i umiejętności z zakresu analizy danych, ekonometrii czy programowania! Tak rozbudowane kompetencje pokazują interdyscyplinarny charakter tego kierunku.

 

Praca po studiach

Stosowanie zaawansowanych narzędzi informatycznych, umiejętność wyspecjalizowanych analiz danych czy wykonywanie modeli ekonometrycznego sprawiają, że absolwenci data science and business analytics nie powinni obawiać się o swoją zawodową przyszłość. Będą na nich czekać między innymi firmy o różnorodnych profilach działalności ze szczególnym uwzględnieniem działów IT.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że data science and business analytics to studia magisterskie, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z obszaru pokrewnych dyscyplin naukowych. 

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku data science and business analytics? 
W trakcie tych niezwykle prestiżowych i nowatorskich studiów będziesz miał szansę rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauki, a także zdobyć nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe.
W ofercie nauczania zawarto wiele interesujących zajęć i warsztatów praktycznych z obszaru różnorodnych zagadnień i dyscyplin. Jako student, zagłębisz się w meandry nauk informatycznych i nauczysz się zasad poprawnego i skutecznego programowania
Ponadto, dogłębnie zaznajomisz się z naukami ścisłymi, takim jak ekonometria, analiza danych czy rachunkowość. Wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowoczesnej, specjalistycznej platformy internetowej, i tym samym do wszystkich dostępnych tam kursów i multimediów, dzięki którym ugruntujesz i wzbogacisz swoją wiedzę.
Oprócz wiedzy kierunkowej pogłębisz także swoje kompetencje miękkie, ze szczególnym uwzględnieniem zdolności komunikacyjnych czy negocjacyjnych, których opanowanie jest szczególnie istotne podczas pracy z ludźmi.
Co więcej, jako że studia są w całości prowadzone w języku angielskim, twoje umiejętności językowe ewaluują, co z pewnością zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.
 
Absolwent powinien posiadać:
 • umiejętność programowania 
 • znajomość języków programowania
 • wiedzę informatyczną
 • wiedzę ekonomiczną 
 • znajomość ekonometrii 
 • wiedzę z zakresu rachunkowości 
 • znajomość specjalistycznej terminologii 
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym

Jak wyglądają studia na kierunku data science and business analytics?

 

1. Typ i tryb studiów

Data science and business analytics to kierunek realizujący program z obszaru nauk ekonomicznych. Studenci, którzy chcieliby zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu tej dziedziny będą mogli zrealizować studia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

W przypadku pierwszej opcji, zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku data science and business analytics możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku data science and business analytics będzie oscylował wokół nauk ekonomicznych, informatycznych i ścisłych. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat ekonometrii, mikro- oraz makroekonomii.

W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących zajęć, takich jak:

 

 • algorithms for Data Science
 • webscraping and social media scraping
 • advanced visualisation in R
 • applied finance

 

Jako student dowiesz się więcej na temat funkcjonowania różnorodnych aspektów nowoczesnego biznesu i nauczysz się zarządzać finansami, informacjami oraz zasobami ludzkimi danego przedsiębiorstwa.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku data science and business analytics będziesz miał okazję wykształcić wiele cennych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się metod ilościowych wykorzystywanych w analizach dużych zbiorów danych.

Ponadto, poznasz meandry branży IT i nauczysz się programowania oraz korzystania z nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych.

Jako, że zajęcia będą prowadzone w całości w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.

Co więcej, wykształcisz także niezwykle istotne kompetencje miękkie i poznasz zasady odpowiedniej autoprezentacji oraz pogłębisz swoje zdolności komunikacyjne i negocjacyjne.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i otwierania się na liczne, zagraniczne rynki, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania biznesem i jego wszystkimi elementami składowymi, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Nic więc dziwnego, że nieprzerwanie od lat przybywa studiów, będących nijako odpowiedzią na tego typu potrzeby.
Jednym z bardziej interesujących i w pełni dopasowanych do współczesnych realiów jest, data science and business analytics.
Jego program skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach z zakresu nauk informatycznych i ścisłych, które chciałyby rozwijać swoje kompetencje i wykorzystać je podczas swojej przyszłej pracy zawodowej.
Jeżeli więc należysz do tego grona, a jednocześnie chcesz pogłębić swoje zdolności językowe to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek! 
 
5. Gdzie studiować data science and business analytics

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek data science and business analytics:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku data science and business analytics trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek data science and business analytics dostępny jest jedynie na drugim stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS:

Jaka praca po tym kierunku? 
Po zakończeniu tych niezwykle prestiżowych, nowatorskich i zarazem interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu nauk informatycznych, matematycznych i językowych.
Te wielopłaszczyznowe kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach.
Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w działach IT, szczególnie jako programista, analityk informatyczny.
Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami finansowymi, takimi jak banki, agencje ubezpieczeniowe, firmy zajmujące się doradztwem finansowym i kredytowym oraz wiele innych.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm doradczych, agencji marketingowych, a nawet mediów. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci też drzwi do międzynarodowej kariery.
 
Absolwent kierunku data science and business analytics znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • programista 
 • analityk informatyczny 
 • branżach IT 
 • agencjach ubezpieczeniowych
 • firmach doradczych
 • agencjach kredytowych
 • bankach
 • agencjach marketingowych
 • mediach
 • analityk biznesowy 
 • firmach i korporacjach międzynarodowych

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Data science and business analytics studia niestacjonarne

Data science and business analytics studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Data science and business analytics studia II stopnia

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku data science and business analytics

Miasta, które oferują studia na kierunku DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)