DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS studia - kierunek studiów 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i otwierania się na liczne, zagraniczne rynki, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania biznesem i jego wszystkimi elementami składowymi, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że nieprzerwanie od lat przybywa studiów, będących nijako odpowiedzią na tego typu potrzeby.
Jednym z bardziej interesujących i w pełni dopasowanych do współczesnych realiów jest, data science and business analytics. Jego program skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach z zakresu nauk informatycznych i ścisłych, które chciałyby rozwijać swoje kompetencje i wykorzystać je podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. Jeżeli więc należysz do tego grona, a jednocześnie chcesz pogłębić swoje zdolności językowe to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek! 
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku data science and business analytics? 
 
W trakcie tych niezwykle prestiżowych i nowatorskich studiów będziesz miał szansę rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauki, a także zdobyć nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. W ofercie nauczania zawarto wiele interesujących zajęć i warsztatów praktycznych z obszaru różnorodnych zagadnień i dyscyplin.
Jako student, zagłębisz się w meandry nauk informatycznych i nauczysz się zasad poprawnego i skutecznego programowania. Ponadto, dogłębnie zaznajomisz się z naukami ścisłymi, takim jak ekonometria, analiza danych czy rachunkowość. Wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowoczesnej, specjalistycznej platformy internetowej, i tym samym do wszystkich dostępnych tam kursów i multimediów, dzięki którym ugruntujesz i wzbogacisz swoją wiedzę.
Oprócz wiedzy kierunkowej pogłębisz także swoje kompetencje miękkie, ze szczególnym uwzględnieniem zdolności komunikacyjnych czy negocjacyjnych, których opanowanie jest szczególnie istotne podczas pracy z ludźmi. Co więcej, jako że studia są w całości prowadzone w języku angielskim, twoje umiejętności językowe ewaluują, co z pewnością zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.
 
Jaka praca po tym kierunku? 
 
Po zakończeniu tych niezwykle prestiżowych, nowatorskich i zarazem interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu nauk informatycznych, matematycznych i językowych. Te wielopłaszczyznowe kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach.
Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w działach IT, szczególnie jako programista, analityk informatyczny. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami finansowymi, takimi jak banki, agencje ubezpieczeniowe, firmy zajmujące się doradztwem finansowym i kredytowym oraz wiele innych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm doradczych, agencji marketingowych, a nawet mediów. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci też drzwi do międzynarodowej kariery.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że data science and business analytics to studia magisterskie, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z obszaru pokrewnych dyscyplin naukowych. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS:

 •  umiejętność programowania 
 • znajomość języków programowania
 •  wiedza informatyczna 
 • wiedza ekonomiczna 
 • znajomość ekonometrii 
 • wiedza z zakresu rachunkowości 
 • znajomość specjalistycznej terminologii 
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym

Jak wyglądają studia na kierunku data science and business analytics?

 

1. Typ i tryb studiów

Data science and business analytics to kierunek realizujący program z obszaru nauk ekonomicznych. Studenci, którzy chcieliby zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu tej dziedziny będą mogli zrealizować studia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

W przypadku pierwszej opcji, zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku data science and business analytics będzie oscylował wokół nauk ekonomicznych, informatycznych i ścisłych. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat ekonometrii, mikro- oraz makroekonomii. W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących zajęć, takich jak:

 • algorithms for Data Science
 • webscraping and social media scraping
 • advanced visualisation in R
 • applied finance

Jako student dowiesz się więcej na temat funkcjonowania różnorodnych aspektów nowoczesnego biznesu i nauczysz się zarządzać finansami, informacjami oraz zasobami ludzkimi danego przedsiębiorstwa.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku data science and business analytics będziesz miał okazję wykształcić wiele cennych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się metod ilościowych wykorzystywanych w analizach dużych zbiorów danych. Ponadto, poznasz meandry branży IT i nauczysz się programowania oraz korzystania z nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych.

Jako, że zajęcia będą prowadzone w całości w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej. Co więcej, wykształcisz także niezwykle istotne kompetencje miękkie i poznasz zasady odpowiedniej autoprezentacji oraz pogłębisz swoje zdolności komunikacyjne i negocjacyjne.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek data science and business analytics dostępny jest jedynie na drugim stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS:

 • programista 
 • analityk informatyczny 
 • branża IT 
 • agencje ubezpieczeniowe 
 • firmy doradcze
 •  agencje kredytowe 
 • banki 
 • agencje marketingowe 
 • media 
 • analityk biznesowy 
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

Komentarze (0)