Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Obecnie rynek aparatur medycznych nieustannie się rozwija, a zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie. Chciałbyś współpracować z lekarzami w zakresie eksploatacji oraz obsługi aparatury medycznej? Myślisz o ciekawym kierunku z zakresie nauk medycznych? Jeżeli tak to Inżynieria biomedyczna to może być świetny kierunek dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria biomedyczna? Przede wszystkim skupisz się na pogłębienie wiedzy z zakresu elektroniki medycznej, optyki biomedycznej i biomechaniki inżynierskiej. Nauczysz się także korzystać z nowoczesnej aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych opierających się na metodach informatycznych, materiałowych oraz elektronicznych. Możesz być pewien, że ten kierunek zapewni Ci nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną z zakresu obsługi nowoczesnych urządzeń medycznych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jak absolwent kierunku Inżynieria biomedyczna? Po ukończeniu studiów będziesz mógł szukać pracy w szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa, a dodatkowo będziesz mógł podjąć pracę w jednostkach wytwórczych aparatury medycznej lub ośrodkach akredacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń medycznych. Jeżeli zatem interesujesz się nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w świecie współczesnej medycyny to Inżynieria medyczna jest na pewno kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię biomedyczną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, chemia, fizyka i astronomia, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Kierunek inżynieria biomedyczna prowadzony jest przez:

Wydział Inżynierii Mechanicznej PP

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię biomedyczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • inżynierii biomedycznej, w tym w obszarze informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej, inżynierii biomateriałów,
  • korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałowych,
  • wykonywania pomiarów podstawowych wielkości fizycznych, analizy zjawisk fizycznych i rozwiązywania zagadnień technicznych w oparciu o prawa fizyki,
  • współpracy z lekarzami medycyny w zakresie integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych i terapeutycznych; udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych oraz udziału w pracach naukowo-badawczych związanych z inżynierią biomedyczną,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria biomedyczna

Absolwent kierunku inżynieria biomedyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa,
  • pracownik w jednostkach wytwórczych aparatury medycznej,
  • pracownik ośrodków akredacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń medycznych,
  • pracownik jednostek projektowych aparatury medycznej,
  • pracownik administracji medycznej.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Komentarze (9)

Adam odpowiedz pokaż odpowiedzi (8)

Wypowie się ktoś mający kontakt z tym kierunkiem studiów na jego temat?

michał W odpowiedzi do: Adam odpowiedz

co potrzebujesz wiedzieć?

Adam W odpowiedzi do: michał odpowiedz

Ostatnio zacząłem rozważać podjęcie tego kierunku studiów jednak naczytalem się różnych opinii w internecie, iż nie ma po nim dobrych perspektyw pracy i że przyjdzie mi pracować w sklepie informatycznym. Zastanawiam się ile w tym jest prawdy i czy warto studiować inżynierię biomedyczną.

michał W odpowiedzi do: Adam odpowiedz

wiesz jak to z opiniami w internecie jest. To czy będziesz pracował w branży to zależy tylko od ciebie. Jeśli będziesz kiepskim studentem, dla którego studia to tylko imprezy to sukcesu nie wróżę. Ale jeśli realnie myślisz o pracy w przemyśle medycznym tworząc/projektując aparaturę medyczną to poza zaliczaniem kolejnych lat studiów polecam robić "coś więcej". Pamiętaj, że dla pracodawców poza wiedzą teoretyczną ważna jest też praktyka, którą możesz zdobyć poprzez działalność w kole naukowym, lub poprzez praktyki studenckie lub staże w firmach. Teraz większość firm oferuje kilku miesięczne płatne praktyki, raczej nie ma problemu żeby się na nie dostać. Moim zdaniem im wcześniej zaczniesz przekładać teorię w praktykę tym lepiej. Ja zacząłem działać w kole naukowym już na drugim roku, potem odbywałem praktyki w koncernach medycznych. Obecnie jestem na III roku politechniki łódzkiej i pracuję na pół etatu u wiodącego producenta sprzętu medycznego w Łodzi, o pracę po studiach się nie martwię. Inżynieria biomedyczna jest mega ciekawym kierunkiem, dużo zajęć praktycznych i realnych problemów do rozwiązania. Pamiętaj, że uczelnie produkują dużo absolwentów, ale tylko ci, którym się chciało podczas studiów osiągną sukces.

Adam W odpowiedzi do: michał odpowiedz

A co do poziomu trudności studiów? Ciężko się utrzymać ? Z czego zdawałeś rozszerzenie i ile procent miałem z niego jeśli można wiedzieć ?

michał W odpowiedzi do: Adam odpowiedz

czy ciężko? to wszystko zależy, na moim roku zbyt dużo odpadów nie było. Ja studiuję po angielsku, więc czasem trzeba trochę się skupić. Na rozszerzeniu matma 87%.

Adam W odpowiedzi do: michał odpowiedz

Wraz z kolegą rozważam PG tylko, że my jesteśmy na biochemie i nie mamy rozszerzonej matematyki. Jedyne z czym możemy przejść to właśnie chemia. A co do specjalizacji? Bo z tego co się orientowaliśmy po 3 latach wybiera się specjalizacje, chemia ,informatyka, fizyka, elektoronika w medycynie z tego co pamiętam. Mógłbyś coś o tym powiedzieć?

michał W odpowiedzi do: Adam odpowiedz

z wyborem specjalizacji to bym się jeszcze wstrzymał :) jeśli po studiach chcesz zostać w Gdańsku to zobacz w czym się specjalizują firmy w tej branży. Warto też z tymi firmami porozmawiać np na targach pracy, które organizują uczelnie, albo po prostu sprawdzić na stronach pracodawców kogo poszukują one w trójmieście.Pamiętaj też, że po 3 roku możesz nawet zmienić kierunek :)

Adam W odpowiedzi do: michał odpowiedz

A Ty jaką specjalizację wybrałeś i co planujesz w przyszlości ? I jeśli można spytać co Cię sprowadza na tą stronę ? Sorki za gradobicie pytań ,ale staram sie skorzystać z sytuacji :)