Program zawiera zaawansowane treści przedmiotów podstawowych i zawodowych oraz kształcenie w zakresie drugiego języka obcekonstrugo. Wśród wykładanych przedmiotów są: teoria sprężystości i plastyczności, metody komputerowe, konstrukcje betonowe, konstrukcje metalowe, zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi. Pozostałe przedmioty zawierają treści związane ściśle z wybranym (jednym z trzech) zakresów.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Budownictwo jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych). Zakres kierunków, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek studiów ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata uzyskanych w wyniku ukończenia studiów oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
Studia I stopnia na kierunku budowncitwo trwają 7 semestrów.
Dają podstawową wiedzę z geodezji i kartografii. W programie studiów na tym kierunku przewidziano realizację przedmiotów kształcenia ogólnego i podstawowego o charakterze teoretycznym i metodologicznym, a także kształcenia kierunkowego - profilującego sylwetkę przyszłego geodety, rzeczoznawcy majątkowego oraz przygotowujących absolwenta do wykonywania specjalistycznych prac wymagających znajomości zakresu geodezji, gospodarki nieruchomościami i wyceny nieruchomości. Plany studiów przewidują realizację przedmiotów fakultatywnych zapewniając studentom swobodę w organizowaniu własnego programu kształcenia. W ramach studiów każdy student odbywa praktykę zawodową.
Studia II stopnia na kierunku geodezja i kartografia trwają 3 semestry.
Studia II stopnia (magisterskie) na kierunku geodezja i kartografia trwają 3 semestry i dają rozszerzoną wiedzę w wybranej dziedzinie wchodzącej w skład geodezji i kartografii. W programie studiów na tym kierunku przewidziano realizację przedmiotów kształcenia ogólnego i podstawowego o charakterze teoretycznym i metodologicznym; kształcenia kierunkowego - profilujących sylwetkę przyszłego geodety (geodynamika, zaawansowana teledetekcja satelitarna, satelitarne techniki pomiarowe, geodezja fizyczna i grawimetria geodezyjna, pomiary przemieszczeń).
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Geodezja i kartografia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych). Zakres kierunków, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek studiów ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata uzyskanych w wyniku ukończenia studiów oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Uczelnie Olsztyn - kierunek Inżynieria Informacji
Studia I stopnia na kierunku inżynieria informacji trwają 7 semestrów.
Studia na kierunku Inżynieria Informacji pozwalają na uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu pozyskiwania, gromadzenia, przetwarzania, modelowania, bezpieczeństwa, wykorzystania i udostępniania informacji. Studia pierwszego stopnia trwają 7 semestrów i kończą się pracą dyplomową oraz egzaminem dyplomowym. W ramach studiów każdy student odbywa praktyki zawodowe. Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy inżyniera. Kształcenie jest realizowane przez wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, charakteryzującą się doświadczeniem zawodowym.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia I stopnia |
Absolwent kierunku inżynieria środowiska w zakresie inżynieria komunalna posiada wiedzę z zakresu podstaw nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych oraz umiejętności korzystania z niej w pracy zawodowej i życiu. Dysponuje wiedzą z zakresu inżynierii środowiska wewnętrznego i zewnętrznego.
Potrafi rozwiązywać problemy o charakterze projektowym, inwestycyjnym i eksploatacyjnym dotyczące urządzeń, instalacji oraz obiektów służących do kształtowania i ochrony środowiska. Absolwent jest przygotowany do projektowania, wykonawstwa, eksploatacji i oceny działania urządzeń i obiektów technicznych tworzących systemy infrastruktury technicznej z zakresu: zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania ścieków, urządzeń do uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i unieszkodliwiania osadów ściekowych, unieszkodliwiania odpadów i oczyszczania miast, instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych, gazowych i c.o., wentylacji i klimatyzacji.
Absolwent zna także w sposób teoretyczny i praktyczny zagadnienia dotyczące ochrony wody, gleby, powietrza, odpadów ciekłych i stałych, ścieków, zanieczyszczeń powietrza, hałasu, podstawowych procesów zachodzących w środowisku oraz systemów zarządzania środowiskiem w procesie inwestycyjnym. Opanował umiejętność korzystania z technik komputerowych, w tym także do projektowania.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Kryterium rekrutacji jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
Studia I stopnia na kierunku turystykai rekreacja trwają 6 semestrów.
Multidyscyplinarny 3-letni kierunek studiów licencjackich.
Umożliwia zdobycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego, świadczenia usług w branży turystycznej, kreowania produktów turystycznych oraz organizowania i prowadzenia programów ruchowo-rekreacyjnych.
Absolwenci kierunku posiadają wiedzę o zagospodarowaniu turystyczno-rekreacyjnym środowiska przyrodniczego i kulturowego, jego użytkowaniu oraz ochronie
Znajomość podstaw ekonomii oraz zarządzania w turystyce i rekreacji przygotowuje absolwentów kierunku do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze przemysłu czasu wolnego, także w charakterze pilota wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodnika lub rezydenta.
Studia II stopnia na kierunku inżynieia turystyka i rekreacja trwają 4 semestry.
Interdyscyplinarny program 2-letnich studiów magisterskich gwarantuje uniwersalność i wszechstronność zdobywanej wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych.
Nasi absolwenci rozwijają i unowocześniają polską branżę turystyczną i rekreacyjną oraz potrafią skutecznie konkurować na europejskim i światowym rynku pracy.
Przygotowujemy absolwentów do podejmowania różnorodnych wyzwań na stanowiskach menadżerskich w sektorze przemysłu czasu wolnego.
Magister kierunku turystyka i rekreacja jest gotowy do podjęcia studiów doktorskich. Posiada umiejętność prowadzenia badań naukowych w obszarach zjawisk i procesów charakterystycznych dla przestrzeni turystycznej oraz aktywności rekreacyjnej.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Praca osób w dziekanacie to jedna wielka tragedia. Oni niszczą reputację uczelni!
Najlepszy wydział na uwm, serdecznie polecam :-)
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: