Administracja studia Lublin

Komentarze (0)

Administracja studia Lublin

Komentarze (0)
Administracja studia Lublin

Administracja studia Lublin

Uczelnie w Lublinie dążą do zapewnienia swoim studentom jak najwyższych komfortów studiowania. Z tego powodu kierunek administracja możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jest to dogodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które z jakichkolwiek powodów nie mogą sobie pozwolić na studiowanie w trybie dziennym. Tryb zaoczny pozwala im zgłębiać edukację w weekendy, jednak jest on płatny także na uczelniach publicznych. Jeśli natomiast ktoś jest zainteresowany regularną edukacją i systematyczną nauką, warto rozważyć studia stacjonarne.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Feliks Koneczny wyjaśniał, że „Przez porządek w administracji rozumie się porządek w papierach, choćby kraj cały pogrążony był w straszliwym nieporządku”. Studia prawnicze w dziedzinie administracji odnoszą się do organizowania działalności państwa, która odbywa się poprzez funkcjonowanie urzędów różnego typu. Jest to także zarządzanie jakimikolwiek sprawami zarówno cudzymi, jak i własnymi.

Kandydaci, którzy rozważają kierunek administracja w Lublinie, muszą cechować się obowiązkowością i odpowiedzialnością, ponieważ kwestie biurokratyczne rządzą dzisiejszym światem i jakakolwiek pomyłka może mieć tragiczne skutki. Są to studia z zakresu humanistyczno-prawniczych, dlatego te dyscypliny nauki nie mogą być Ci obce. Jeśli wykazujesz zainteresowania dziedzinami zarządzania, prawa i administracji, warto rozważyć studia administracyjne, które obecnie są kierunkiem na tyle uniwersalnym, że zapewniają karierę w bardzo wielu branżach w kraju i za granicą.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia prawnicze w Lublinie w zakresie administracji cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych kandydatów. Zapewniają one gruntowne wykształcenie z zakresu prawa i administracji. Właśnie z tego powodu wiele uczelni w Lublinie ma je w swojej ofercie. Kierunek administracja możesz studiować na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, na Katowickim Uniwersytecie Lubelskim, w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji.

 

4. Praca po studiach

Studia w Lublinie na kierunku administracja zapewniają wiedzę i umiejętności, które są niezwykle przydatne na różnych stanowiskach, dla których znajomość regulacji prawnych i ich praktyczne zastosowanie to podstawa. Absolwenci znajdują zatrudnienie w administracji samorządowej, instytucjach samorządowych, instytucjach oświatowych, organizacjach niekomercyjnych, administracji rządowej czy działach administracji instytucji komercyjnych.

Pełnią różnego rodzaju funkcje w urzędach miast, gmin, starostwach powiatowych, urzędzie marszałkowskim, w ministerstwach, urzędach wojewódzkich, fundacjach i stowarzyszeniach, a także w urzędach pracy i zakładach pomocy społecznej. Możliwości zatrudnienia jest naprawdę wiele, dlatego tak chętnie przyszli studenci decydują się na realizowanie kierunku studiów jakim jest administracja.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia nastawiony jest na gruntowną wiedzę z zakresu prawa (cywilnego, karnego, administracyjnego, handlowego, pracy i innych), administracji czy historii. 

 

W programie studiów na kierunku administracja znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • finanse publiczne,
  • moduł ustrojowo-legislacyjny,
  • zamówienia publiczne i karne aspekty w administracji,
  • przedsiębiorczość i statystyka z demografią
  • i wiele innych.

 

Studia administracyjne przewidują także szereg interesujących specjalności, wśród których znajdziesz na przykład: administrację bezpieczeństwa publicznego, administrację cyfrową, zarządzanie w administracji. Warto zaznaczyć, że nie każda uczelnia w Lublinie przewiduje na kierunku administracja specjalizacje. Wykaz poszczególnych specjalności warto śledzić na stronach internetowych, ponieważ ich utworzenie zależy od zainteresowania studentów.

Absolwenci zdobywają wiedzę z zakresu najnowszych trendów odnoszących się do zarządzania w administracji, zapoznają się z przepisami prawnymi, potrafią je interpretować i stosować w codziennej praktyce. Absolwenci diagnozują potrzeby społeczne, a także wykorzystują umiejętności praktyczne odnoszące się do codziennej pracy w administracji, również w zakresie informatycznym i językowym. Ważne zdolności, które absolwenci opanowują, odnoszą się do rozwiązywania problemów zawodowych, organizowania i kierowania zespołami, a także komunikowania się z otoczeniem. Wykształcenie w zakresie administracji zapewni przyszłym studentom pracę w różnych rodzajach administracji.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek administracja w Lublinie?

Studia na kierunku administracja w Lublinie to bardzo interesująca dziedzina nauki, ciesząca się niegasnącą popularnością. Najlepsze pozycje na rynku pracy zapewniają sobie jednak pasjonaci i osoby, które zdobywają najwyższe wyniki podczas całego procesu kształcenia. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:

  • Czy nauka przedmiotów humanistycznych, zwłaszcza związanych z prawem i administracją, nie sprawia Ci problemów?
  • Czy interesujesz się organizacją państwa i kwestiami związanymi z jego zarządzaniem?
  • Czy w zakresie Twoich zainteresowań znajduje się prawo i polityka?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce na kierunku administracja w Lublinie jest bardzo wielu chętnych. Właśnie dlatego musisz zadbać o jak najwyższe wyniki z egzaminów magisterskich. Wybrane przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich są: język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, fizyka i astronomia, fizyka, chemia, biologia, geografia, historia, język obcy nowożytny, język łaciński i kultura antyczna. Wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają i przygotuj się z nich jak najlepiej.

By zwiększyć swoje szanse, możesz rozważyć udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści cieszą się przywilejami i zdobywają najwyższe wyniki. Pod uwagę weź na przykład Olimpiadę Historyczną, Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej lub Olimpiadę Wiedzy o Państwie i Prawie.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja ta oczekuje z reguły podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, zaświadczeń o wysokich wynikach w olimpiadach i konkursach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.

zasady rekrutacji na studia

 

Jaka praca po kierunku administracja w Lublinie?

Studia ekonomiczne w Lublinie zapewniają edukację na wysokim poziomie z dziedzin prawnych i organizacyjnych podstaw funkcjonowania administracji publicznej w Polsce i za granicą, zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej. Studenci zdobywają wiedzę w zakresie zarządzania w administracji publicznej, prowadzenia działalności gospodarczej odnoszącej się do aspektów administracyjno-prawnych, organizacji ochrony środowiska, etyki i prawa urzędniczego, a także informatyzacji w administracji publicznej.

Absolwenci mogą spodziewać się zatrudnienie w administracji biurowej, administracji publicznej, instytucjach państwowych, bankowości, instytucjach administracji publicznej, ośrodkach pomocy społecznej, obsłudze klienta, organizacjach pozarządowych, służbie cywilnej, urzędach i izbie skarbowej, ubezpieczeniach, biznesie, urzędach pracy, wymiarze sprawiedliwości.

Absolwenci doskonale odnajdują się także w służbach administracyjnych podmiotów gospodarczych, placówkach kulturalnych i oświatowych, organach partii politycznych czy przedsiębiorstwach współpracujących z krajami członkowskimi Unii Europejskiej i ich organami.

Studia w Lublinie na kierunku administracja zapewniają wiedzę i umiejętności, które są niezwykle cenne w niemal każdej branży, firmie czy korporacji. W dzisiejszych czasach działania administracyjne są konieczne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych organów nie tylko państwa, ale i prywatnych i publicznych działalności gospodarczych. Wykształcenie, które zdobywają absolwenci, zapewnia im wachlarz możliwości, dlatego tak wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na edukację w tym zakresie. Jeśli i Ty myślisz o studiowaniu administracji, jak najszybciej rozpocznij przygotowania, by nie martwić się o stabilne miejsce na listach przyjętych.

WSZYSTKO O KIERUNKU ADMINISTRACJA - LUBLIN

Komentarze (0)