Administracja - Lublin

Administracja - Lublin

Administracja - Lublin

Studia w Lublinie

na Kierunku Administracja

Odkryj kierunek Administracja w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Administracja studia Lublin | woj. lubelskie

Administracja jako kierunek studiów podobna jest do dużej układanki, gdyż składają się na nią liczne zagadnienia oraz umiejętności, które należy nabyć i rozwinąć by spełniać się w wykonywanych obowiązkach. Administracja to połączenie wielu dziedzin, wśród których znajdziemy prawo administracyjne, finanse publiczne, postępowanie egzekucyjne, techniki mediacji i negocjacji. Administracja to jeden z najpopularniejszych kierunków kształcenia, między innymi dlatego, że wszechstronność zdobytej wiedzy stawia absolwentów na dobrej pozycji na wymagającym rynku pracy.
Kierunek Administracja w Lublinie to nauka na studiach pierwszego i drugiego stopnia, z odmiennym podejściem do kształcenia, uzależnionym od konkretnej uczelni. Studia stawiają sobie za cel, przede wszystkim, przygotowanie do pracy urzędniczej w różnych rodzajach administracji publicznej oraz do stosowania prawa w instytucjach niepublicznych, jak również przygotowanie do pełnienia funkcji kierowniczych. Warto podkreślić, że kierunek kształcenia w lubelskim wydaniu powiązany jest z nauką kilku języków obcych, w tym oprócz sztandarowego angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
Kierunek Administracja w Lublinie to studia dla tych, którzy chcą mieć wybór. Studenci mogą wybrać naukę ze specjalnościami, bądź bez nich, zatem niemal od początku kształcenia mogą w pewnym stopniu zarządzać swoją przyszłą karierą zawodową.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK ADMINISTRACJA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Administracja w Lublinie?

Grupa przedmiotów, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji jest niemała. W kwalifikacjach na studia biorą udział: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, język polski, język obcy nowożytny, język łaciński i kultura antyczna, matematyczna, wiedza o społeczeństwie. Oczywiście, należy jeszcze dokładnie upewnić się w zasadach rekrutacji, gdyż bywają one różne w zależności od konkretnej uczelni. Wymagania na kierunek Administracja w Lublinie są szerokie, także dlatego aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: ustrój organów ochrony prawnej, konstytucyjny system organów państwowych, organizacja i zarządzanie w administracji, prawo międzynarodowe publiczne, prawo wykroczeń, prawo karne skarbowe, system ubezpieczeń społecznych.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Administracja w Lublinie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Administracja w Lublinie? Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej (zarówno rządowej jak i samorządowej), instytucjach niepublicznych, zajmujących się stosowaniem prawa, służbach administracyjnych podmiotów gospodarczych, instytucjach pozarządowych, czy placówkach kulturalnych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Administracja w Lublinie?

Przed dokonaniem wyboru należy dokładnie sprawdzić miejsce, w którym chcemy studiować. Warto wtedy zadawać jak najwięcej pytań, wśród których powinno znaleźć się następujące: jakie ma kierunek Administracja w Lublinie opinie? Judyta, studentka Administracji mówi:
„Wiedziałam, że chcę studiować Administrację, ale – jak się potem okazało – nie wiedziałam, że jest tak rozległą dziedziną. Oczywiście, to bardzo dobrze, gdyż poszerza absolwentom pole rynku pracy. Zdecydowanie mogę polecić studiowanie Administracji w Lublinie, bo tutaj każdy kto chce studiować ma wybór; czy chce iść w tym kierunku, czy w innym; wykonywać w przyszłości takie czy inne obowiązki. To daje olbrzymią swobodę i poczucie, że uczysz się rzeczy ważnych, potrzebnych, które stanowią fundament twojej przyszłej pracy.”
 

 


 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W LUBLINIE

Rozwiń

Komentarze (0)