Architektura wnętrz studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Architektura wnętrz studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Architektura wnętrz studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

 

Studia w Warszawie na kierunku architektura wnętrz można podjąć na uczelniach prywatnych - niepublicznych: Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, Uczelni Techniczno-Handlowej im. Chodkowskiej w Warszawie, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Architektura wnętrz oferowana przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie jest realizowana w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie lub czteroletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 11800 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8500 zł)

Architektura wnętrz w Warszawie będzie świetną propozycją dla osób, które chcą w przyszłości zajmować się projektowaniem, a także mają niebanalne poczucie estetyki. Dlatego, jeśli lubisz tworzyć, a rysunek i inne formy plastyczne cię nie przerażają, podobnie jak przedmioty ścisłe, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Polsko – Japońskie Akademii Technik Komputerowych w Warszawie możemy znaleźć dwie specjalności, które umożliwiają studentom na realizowanie się w interesującej ich dziedzinie, są to:

 • projektowania wnętrz,
 • projektowania wystawiennictwa.

Wybierając kierunek studiów Architektura wnętrz, zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu rysunku, projektowania graficznego, a także nauk technicznych, co pozwoli ci na zostanie specjalistą w tej dziedzinie. W trakcie studiów poznasz zagadnienia, które pozwolą ci m.in. na tworzenie realistycznych projektów oraz ich wizualizacji w specjalistycznych programach naukowych. Dowiesz się również, jakie są najnowsze trendy na rynku oraz jak tworzyć przedmioty użytkowe tak, aby były dopasowane do większości wnętrz.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie to m.in. podstawy wytrzymałości materiałów, projekt wnętrz, konstrukcje budowlane, język obcy oraz projektowanie graficzne. Atutem tego kierunku jest możliwość dobrania dodatkowych zajęć z zakresu języka obcego, a także praktyki zawodowe, które student może zaliczyć w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie.

Po uzyskaniu tytułu licencjata i tym samym po staniu się absolwentem Architektury wnętrz, możesz zacząć poszukiwania zatrudnienia m.in. w biurach oraz zespołach architektonicznych lub w biurach projektowych. Niektórzy ze studentów decydują się na kontynuowanie nauki na studiach kolejnego stopnia.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Studia architektoniczne na kierunku Architektura wnętrz będące propozycją Uczelni Techniczno – Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie lub trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 9000 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 9000 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu tworzenia nowoczesnych wnętrz, projektowaniem, a także posiadasz niezwykłe poczucie estetyki i jesteś kreatywny, to kierunek studiów Architektura wnętrz może cię zainteresować. W ofercie Uczelni Techniczno – Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie możemy znaleźć dwie specjalności, które przygotują studentów do wykonywania przyszłego zawodu, są to:

 • home design,
 • wnętrza publiczne.

Decydując się na kierunek studiów Architektura wnętrz, zdobędziesz wiele umiejętności, które pozwolą ci na przygotowanie się do przyszłej pracy architekta wnętrz. W trakcie zajęć będziesz ćwiczyć swoje umiejętności plastyczne na plenerach oraz na ćwiczeniach praktycznych. Nauczysz się również obsługiwać programy wykorzystywane do projektowania i dowiesz się, jak tworzyć projekty za pomocą różnorodnych narzędzi.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć w programie studiów to m.in. pracownia historii sztuki, geometria wykreślna, język obcy, prawo budowlane, szkic architektoniczny oraz programowanie. Dodatkowo przewidziano także czas na przedmioty praktyczne, które pozwolą studentom na poznanie specjalnych programów i aplikacji wykorzystywanych do projektowania.

Jako absolwent Architektury wnętrz możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako projektant, architekt wnętrz lub możesz zostać przedsiębiorcą, jeśli zdecydujesz się na otworzenie własnej firmy, która może oferować usługi z zakresu projektowania architektonicznego.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Kierunek studiów Architektura wnętrz oferowany przez Wydział Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 10320 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 9120 zł)

Jeśli interesujesz się projektowaniem, rysowanie sprawia ci przyjemność, a nowe trendy nie są ci obce, to kierunek studiów Architektura wnętrz może cię zainteresować. W ofercie Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, takich jak:

 • projektowanie wnętrz,
 • projektowanie mebla,
 • projektowanie scenograficzne,
 • projektowanie wnętrz i przestrzeni otwartych.

Decydując się na kierunek studiów Architektura wnętrz, będziesz rozwijać się w zakresie nowoczesnych, ale także i tradycyjnych metod projektowania. W trakcie zajęć dowiesz się również jaką rolę odgrywa ekologia we wnętrzach i modernistycznych meblach, a także nauczysz się ją wykorzystywać. Dodatkowo poznasz podstawy prawa gospodarczego i budowlanego, którego podstawy powinien zdać każdy architekt wnętrz.

Program studiów na kierunku Architektura wnętrz opiera się na przedmiotach ogólnych, a także na przedmiotach specjalnościowych, które uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. wytrzymałość materiałów, rysunek, malarstwo, historię sztuki, ekologię, a także wybrany język obcy ze słownictwem specjalistycznym.

Po ukończeniu studiów na kierunku Architektura wnętrz możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach projektowych, firmach designerskich, urzędach, firmach deweloperskich, a także możesz otworzyć własną działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia architektoniczne w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - WARSZAWA

Komentarze (0)