PREWENCJA PATOLOGII I ZAGROŻEŃ SPOŁECZNYCH

PREWENCJA PATOLOGII I ZAGROŻEŃ SPOŁECZNYCH

Prewencja patologii i zagrożeń społecznych studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Prewencja patologii i zagrożeń społecznych to propozycja kształcenia, która szczególny nacisk kładzie na poznanie społecznych uwarunkowań przestępczości, wybranych aspektów prawa karnego i wykroczeń, prawnych i organizacyjnych podstaw rozpoznawania i przeciwdziałania zagrożeniom i uzależnieniom, a także przyczyn dysfunkcjonalności rodziny.

Realizowane w toku studiów zajęcia poświęcone są między innymi: psychologii sądowo- kryminalnej, problemom marginalizacji społecznej, twórczej prewencji i readaptacji, prewencji społecznej, mediacjom i negocjacjom społecznym. Oprócz tego, studenci zaznajamiają się z zasadami projektowania form poradnictwa zawodowego w procesie readaptacji społecznej, opracowywaniem programów profilaktyczno- prewencyjnych, profilem psychologicznym sprawców przestępstw, terapią uzależnień.

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci ścieżki kształcenia o nazwie Prewencja patologii i zagrożeń społecznych wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi, dzięki którym mogą pracować w: schroniskach dla nieletnich, policyjnych izbach dziecka, świetlicach środowiskowych, placówkach interwencyjnych, pogotowiach opiekuńczych, ośrodkach kuratorskich, jednostkach prewencyjnych policji, ośrodkach interwencji kryzysowej, zakładach karnych, aresztach śledczych, stowarzyszeniach i fundacjach, instytucjach administracji publicznej zajmujących się tworzeniem i realizacją programów profilaktycznych i prewencyjnych.

 

Uczelnie, gdzie PREWENCJA PATOLOGII I ZAGROŻEŃ SPOŁECZNYCH jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)