Filologia włoska - przedmioty maturalne

Filologia włoska - przedmioty maturalne

Filologia włoska - jakie przedmioty zdawać na maturze

Podczas rekrutacji na kierunek filologia włoska na większości uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, drugi język obcy nowożytny, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna, język niemiecki, język obcy nowożytny, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek filologia włoska na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Więcej filtrów
Forma studiów
Uczelnia Przedmioty wymagane Przedmioty dodatkowe Kryteria dodatkowe
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
język polski oraz język obcy nowożytny lub język włoski.

język polski oraz język obcy nowożytny lub język włoski
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
2 przedmioty do wyboru z: język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski.

2 przedmioty do wyboru z: język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
język polski, język obcy nowożytny.

język polski, język obcy nowożytny
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
język obcy nowożytny, język polski.

Przedmioty dodatkowe:
2 przedmioty do wyboru z: drugi język obcy nowożytny, filozofia, geografia, historia, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

język obcy nowożytny, język polski
2 przedmioty do wyboru z: drugi język obcy nowożytny, filozofia, geografia, historia, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie Dowiedz się więcej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
język obcy nowożytny, język polski.

język obcy nowożytny, język polski
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
język obcy nowożytny, język polski, dowolny przedmiot.

język obcy nowożytny, język polski, dowolny przedmiot
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski Przedmioty maturalne:

Wymagane przedmioty:
język polski, matematyka, język obcy nowożytny.

język polski, matematyka, język obcy nowożytny
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Komentarze (4)

Paulina odpowiedz

Italianistyka na UP w Krakowie to bardzo dobry wybór! Prowadzący są młodzi i pełni pasji, zajęcia bardzo praktyczne i przydatne w późniejszym życiu zawodowym. W porównaniu z moim drugim kierunkiem studiów to bardzo dobre studia - miałam poczucie, że robię coś, co na pewno mi się w życiu przyda a do tego chodziłam na zajęcia z przyjemnością. Naprawdę polecam!

Ola odpowiedz

Filologia włoska na UP - godne polecenia studia, młoda kadra, ciekawe przedmioty rozwijające wiedzę i umiejętności.

Żak odpowiedz

Świetne studia podyplomowe italianistyczne na Uniw. Gdańskim, wysoki poziom, ciekawe zajęcia. Włoski, włoski, włoski! Jestem już na trzecim semestrze i jestem bardzo zadowolony. Co prawda co drugi weekend zajęty, ale zdecydowanie warto.

roczna-studentka-uam odpowiedz

UAMowska italianistyka niewielu zadowoli! A wybór drugiego jezyka oggromny - francuski albo francuski. W dodatku jakims tajemniczym niekompetentnym sposobem dziela studentów na grupy poczatkujace i zaawansowane a potem wszystko mieszaja z myślą o wykladowcach i systemie, a nie studentach. I wtedy ktos, kto ledwo zna podstawy, ma za zadanie pisac te same prace co Włoch czy Włoszka. Brawo! Wszyscy tam bylismy zniecheceni i wkurzeni narzuconym francuskim.