Dietetyka - Wrocław
Dodaj do ulubionych

23.01.2023

Dietetyka studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku dietetyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu dietetykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Nauk o Zdrowiu UMW) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Studenci kierunku dietetyka we Wrocławiu rozwiną wszechstronną wiedzę biologiczną, chemiczną, medyczną oraz psychologiczną. Ponadto nauczą się diagnozowania chorób dieto zależnych oraz wdrażania odpowiedniej terapii, przy pomocy lekarzy różnych specjalizacji. Dowiedzą się także, w jaki sposób układać zbilansowane jadłospisy, dopasowane do potrzeb i preferencji pacjentów. W ramach kształcenia rozwiną zdolności z zakresu promocji zdrowego trybu życia i żywienia.
 
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku dietetyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, język polski. szczegółowe wymagania >
 
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku dietetyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Wykaz opłat za studia na kierunku dietetyce we Wrocławiu >
 
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w poradniach dietetycznych, klubach sportowych, ośrodkach spa i wellness, ośrodkach odnowy biologicznej, instytutach naukowo-badawczych, klinikach medycyny estetycznej, firmach cateringowych czy w zakładach żywienia zbiorowego.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie dietetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dietetyka i promocja zdrowia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka i promocja zdrowia

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku dietetyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • język polski

 

Osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu studiów na kierunku dietetyka, muszą bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. To jeden z tych kierunków studiów, znajdujący się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich, jednak szansę na dostanie się na dietetykę mają jedynie najlepsi.
Z racji tego, że są to studia medyczne, to już na poziomie rekrutacji musisz zaprezentować wiedzę z przedmiotów takich jak: biologia, chemia, czy j. polski. Egzaminy z tych przedmiotów nigdy nie należą do najłatwiejszych, a by znaleźć się na liście osób przyjętych, musisz zdawać je na poziomie rozszerzonym, zatem swoje przygotowania do matury rozpocznij już dziś!
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w mieście Wrocławiu

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować dietetykę we Wrocławiu

Dietetykę we Wrocławiu można studiować na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a na jednej niepublicznej: Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu oraz na dwóch jako specjalność: Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Gdzie studiować dietetykę bezpłatnie we Wrocławiu

Dietetykę we Wrocławiu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Podstawą rekrutacji na uczelnie publiczne jest konkurs świadectw. 

Gdzie studiować dietetykę niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku dietetyka we Wrocławiu można podjąć na Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na dietetyce we Wrocławiu

Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za semestr na kierunku dietetyka we Wrocławiu wynoszą około 3900 zł. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez wrocławskie uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

 

 

 

 

Dieta śródziemnomorska, ketogeniczna, wegańska czy kopenhaska – ile osób, tyle diet. Każdy, kto choć raz był na diecie wie, że wiążą się one z wyrzeczeniami, utratą ulubionych produktów i liczeniem kalorii. Tylko czy zawsze tak jest? Jak zrobić, żeby dieta przynosiła efekty, a do tego smakowała i była pełna wartości odżywczych? Co zrobić, by dieta stała się stylem życia?

Z pomocą przychodzą nam dietetycy! Grono wyspecjalizowanych trenerów, może pomóc swoim podopiecznym w sposób mądry i rozważny. Smaczny i przynoszący efekty. Co zrobić, by zostać dietetykiem? W dzisiejszych czasach jest wielu dietetyków-samozwańców – influencerów, prowadzących blogi, vlogi lub kanały na popularnych mediach społecznościowych. Niestety, nie każdy z nich ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, by w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, pomagać swoim klientom.

Co więcej, takie osoby mogą wyrządzić ludziom więcej szkody niż pożytku – nieodpowiednim bilansem diety mogą pogorszyć ich wygląd i samopoczucie. Jak nauczyć się być dobrym dietetykiem-specjalistą? Naprzeciw dzisiejszym potrzebom wychodzą wrocławskie uczelnie. Studiując dietetykę, młody człowiek może dowiedzieć się, jak w sposób odpowiedzialny, pomagać osobom z zaburzeniami odżywiania.

 

Program studiów i przedmioty

Wrocławskie uczelnie wyższe tak opracowały swoje programy, by każdy absolwent tego kierunku mógł zostać profesjonalnym specjalistą w dziedzinie odżywiania i dietetyki. Po studiach, absolwenci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy w tej dziedzinie. Szczególnie, że kierunek ten jest coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na dobrych dietetyków wciąż rośnie.

Przedmioty, których uczyć się będzie każdy student dietetyki są tak ułożone, by nabywana wiedza nie przerastała potencjalnego absolwenta, a raczej wynikała z poznanych już wykładów.

Poniżej znajduje się przykładowa lista przedmiotów:

 • Anatomia człowieka
 • Fizjologia człowieka
 • Podstawy żywienia człowieka
 • Historia medycyny
 • Podstawy psychologii
 • Mikrobiologia ogólna i żywności
 • Edukacja żywieniowa
 • Etyka
 • Etnodietetyka
 • Rola rodziny w żywieniu

 

Jaki widać, kierunek ten jest mocno związany ze studiami medycznymi, dlatego ważne jest, by przyszły kandydat na studenta lubił biologię oraz chemię. To na pewno pomoże w osiągnięciu celu – czyli ukończeniu studiów.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Wciąż rosnąca świadomość społeczna na temat zdrowego stylu życia, determinuje wśród młodych adeptów dietetyki pewne predyspozycje. Widoczny w ostatnich latach odwrót od żywności typu „fast food” ukazuje, że coraz częściej ludzie wybierają to co zdrowe i naturalne.

Przyszły student tego kierunku nie może być obojętny na wszechobecne trendy. Trzeba mieć świadomość, czym jest zbilansowana dieta oraz jakie zagrożenia może wywołać jej brak. Dobrze jest, by kandydat na te studia lubił gotować – poprzez własne doświadczenia kuchenne można poczuć, jak bardzo wpływają na człowieka różne diety – nie zawsze „skrojone na miarę” potrzeb pacjenta. Ważne, by przyszły dietetyk był empatyczny i otwarty – niektóre choroby i zaburzenia odżywiania są trudne w odbiorze dla większości społeczeństwa.

Nie od dziś wszak wiadomo, że otyłość jest chorobą cywilizacyjną, a anoreksja często łączy się z zaburzeniami psychicznymi. Lekarz tej profesji powinien więc być otwarty, musi lubić ludzi oraz potrafić ich słuchać. Co oprócz tego? Zainteresowania związane z biologią i chemią są bardzo wskazane.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

Student dietetyki dowie się jaka jest budowa anatomiczna człowieka, jakie procesy zachodzą w organizmie oraz na jakie płaszczyzny oddziałuje dobrze zbilansowana dieta. Ponadto, pozna jak działa metabolizm, i z czego dokładnie się składa. Student będzie wiedział, jakie mogą być choroby związane z zaburzeniami odżywiania, oraz co może być tego podłożem.

W trakcie zdobywania wiedzy, młody człowiek dowie się jak w sposób rzetelny ocenić stan odżywienia organizmu człowieka, stosując odpowiednie testy i metody działania. Zbada także, jak na zaburzenia wynikające z nieodpowiedniego odżywiania wpływa otoczenie człowieka oraz miejsce, w którym się znajduje (w wymiarze fizycznym i psychicznym). Na zajęciach z dietetyki, student pozna też zasady udzielania medycznej pomocy przedlekarskiej.

 

Umiejętności

Czego można się nauczyć? Po pierwsze: jak zidentyfikować problem. Stosując wiedzę z zakresu dietetyki, student nauczy się stosować poznane dotąd narzędzia, w celu zlokalizowania problemu i udzielenia niezbędnej pomocy. Ponadto, studia te umożliwią mu poznanie komunikacji, ważnej dla określania potrzeb zdrowotnych pacjentów, oraz ich oczekiwań w stosunku do służby zdrowia.

Absolwent tego kierunku będzie wiedział, czym są zachowania antyzdrowotne, oraz zareaguje na nie, w imię dobra pacjenta. Dowie się, jakie podjąć działania w zakresie profilaktyki i opieki zdrowotnej, rozpozna także stany zagrożenia życia. Studia, przyniosą mu umiejętność oceny stanu odżywiania pacjenta, identyfikacji błędów i zaniedbań w zakresie zdrowego stylu życia. Student dietetyki nauczy się komunikować z pacjentem.

 

Kompetencje społeczne

Absolwent dietetyki, po zakończeniu studiów będzie rozumiał potrzebę doskonalenia i uczenia się przez całe życie, oraz będzie miał potrzebę rozwoju osobistego oraz naukowego. Wie, czym jest praca w grupie. Ma świadomość własnych mocnych stron oraz ograniczeń.

Student, będzie promował zdrowy styl życia oraz go propagował. Dowie się, czym jest praca w zespole oraz co zrobić, by w sposób najlepszy kierować zespołem specjalistów. By pomóc swoim podopiecznym, zdobędzie niezbędną wiedzę, by potrafić rozwiązywać problemy dotyczące odżywiania.

Ile trwają studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

W Polsce obecnie najbardziej popularną formą podziału kształcenia jest rozróżnienie na studia pierwszego oraz drugiego stopnia. Zalicza się do nich także dietetyka. Studenci swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczynają od trzyletniego cyklu nauki. W jego trakcie poznają oni wszystkie podstawowe zagadnienia, które związane są z wykonywaniem zawodu dietetyka. Zakończenie nauki na tym stopniu wiąże się z obroną pracy dyplomowej, a studenci otrzymują dyplom licencjata.

Rozpoczęcie studiów drugiego stopnia jest gwarantem pełnego wykształcenia, które daje wszystkie niezbędne uprawnienia, umożliwiające pracę w zawodzie. Podczas kolejnych dwóch lat nauki studenci znacznie poszerzają swoją wiedzę. Oprócz tego przygotowują się oni do jednego z ważniejszych egzaminów w życiu – do obrony pracy magisterskiej, nad którą pracują podczas całego toku kształcenia na tym stopniu. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, mogą oni z powodzeniem rozwijać swoją karierę zawodową.

Dietetyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Jako dietetyk, można znaleźć pracę w wielu zakładach i ośrodkach zdrowia. Otwarte na współpracę są także siłownie i sale fitness, w których to nie tylko można walczyć o idealną sylwetkę poprzez ćwiczenia, ale także poprzez wiedzę o sobie i swoim żywieniu.

Szanujące się kluby fitness, wśród swojej załogi mają trenerów personalnych i właśnie dietetyków. Holistyczne podejście do zdrowia człowieka wyznacza dzisiejsze trendy w odniesieniu do troski i opieki nad pacjentem – leczyć należy nie tylko ciało, ale także umysł. Zarobki na stanowisku dietetyka wahają się, w zależności od placówki i miasta, w którym absolwent tego kierunku chciałby ubiegać się o pracę – średnio jest to około 3000 zł brutto.

Możliwości zatrudnienia po kierunku dietetyka

Dietetyk może znaleźć zatrudnienie w wielu placówkach – szpitalach i klinikach, instytucjach ochrony zdrowia czy w zakładach żywienia zbiorowego. Dobry specjalista znajdzie także pracę w przedszkolach i szkołach, a także w ośrodkach sportowych i klubach fitness. Coraz częściej dietetycy zatrudniani są w firmach cateringowych, tworząc zbilansowane posiłki, a nawet całe menu dla swoich klientów.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku dietetyka:

 • Dietetyk
 • Asystent dietetyka
 • Trener

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Dietetyka?

Dietetyka cieszy się niezwykłą popularnością, a zapotrzebowanie na dietetyków wciąż rośnie. Jednymi z najczęściej wybieranych zawodów przez absolwentów Dietetyki są m.in. dietetyk, specjalista ds. ochrony zdrowia, konsultant dietetyczny oraz trener. Jakie obowiązki do nich należą i ile miesięcznie zarabiają?

 

Dietetyk

Odpowiada za planowanie i przeprowadzanie programów zdrowego żywienia dla osób zdrowych, chorych, a także sportowców. Zajmuje się konsultacjami, udzielaniem porad i wskazówek w zakresie żywienia, badaniem produktów żywnościowych, opracowywaniem menu i przepisów posiłków dostosowywanych indywidualnie do danych osób. Organizuje także szkolenia i warsztaty. Mediana zarobków dietetyka to 3210 zł brutto miesięcznie.

 

Konsultant dietetyczny

Zajmuje się przygotowywaniem odpowiedniej diety dla swojego klienta lub pacjenta, która jest przystosowana do jego indywidualnych potrzeb. Mediana zarobków to 3380 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw ochrony zdrowia

Odpowiada za poprawę diety swoich pacjentów lub klientów i pomaga im zwiększyć kontrolę nad ich zdrowiem. Mediana zarobków specjalisty do spraw ochrony zdrowia wynosi 2600 zł brutto miesięcznie.

 

Trener

Do jego obowiązków należy kontrola i ocena postępów zawodnika oraz opracowywanie metod treningowych. Mediana zarobków trenera wynosi około 4070 zł brutto miesięcznie.

*Źródło wynagrodzenia.pl (marzec 2022)

 

Musisz pamiętać, że podane kwoty mogą się znacznie różnić pomiędzy sobą, na co wpływa wiele czynników. Zróżnicowanie w stawkach uzależnione jest od wykształcenia, ukończonych dodatkowych kursów i szkoleń, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków obcych, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenia na danym stanowisku mogą się różnić pomiędzy danymi województwami lub miastami.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu, jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz jako specjalność w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Medyczny mi. Piastów Śląskich we Wrocławiu oferuje 80 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej.

 

Dietetyka studia we Wrocławiu - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

O zakwalifikowaniu kandydatów na wybrane studia decyduje postępowanie kwalifikacyjne, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa. Uczelnie przyjmują kandydatów, którzy zdobyli odpowiednią liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym.

Limity miejsc na kierunku dietetyka we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu: 80

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Bezpłatne studia można podjąć tylko w trybie stacjonarnym w uczelni publicznej. Niestacjonarna nauka oraz nauka w prywatnych szkołach wyższych jest z kolei płatna.

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Listy rankingowe na poszczególne kierunki studiów oraz wyniki postępowania kwalifikacyjnego publikowane są przez uczelnie w indywidualnie ustalonym terminie – informacje na temat wyników rekrutacji umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – 15.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci na studia, którzy pomyślnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne, mogą dostarczyć dokumenty rekrutacyjne osobiście, bezpośrednio do siedziby uczelni. Niektóre szkoły wyższe dopuszczają także formę pośrednią – dokumenty można czasem przekazać za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Osoby, które zdobyły odpowiednią liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym, powinny dopełnić wszelkich formalności, by móc rozpocząć studia. Dokumenty rekrutacyjne można dostarczać do wybranej uczelni w określonym przez daną szkołę wyższą terminie. Należy pamiętać o tym, żeby zestaw dokumentów był kompletny! Spóźnienie lub dostarczenie niepełnej dokumentacji może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – od 18.07.2022 do 20.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Dolnośląska Szkoła Wyższa niestacjonarne, stacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu niestacjonarne, stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek dietetyka we Wrocławiu?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek dietetyka we Wrocławiu?

Przed rekrutacją, przyszły student dietetyki powinien sprawdzić, jakie przedmioty ze świadectwa maturalnego będą liczyć się na wybranej przez niego uczelni. Wrocławskie szkoły wyższe mają raczej podobne wymagania – pod uwagę są brane głownie dwa przedmioty – chemia i biologia (jak na większości studiów medycznych). Równie ważne są kolejne dwa – matematyka i fizyka.

Jeśli jest się laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej, można trafić na listę studentów poza kolejnością. Wszystko zależy od ambicji kandydata. Dobrze jest także sprawdzić, jakie są terminy składania dokumentów na danej uczelni. Należy dostarczyć je, we wskazanym przez uczelnię czasie – w przeciwnym razie można zostać skreślonym z listy studentów. Trzeba też uiścić opłatę rekrutacyjną.

 

Proces rekrutacji

Proces rekrutacji na większości uczelni wyższych wygląda podobnie – najpierw należy wypełnić formularz kandydata na stronie internetowej. Następnie, uiścić opłatę rekrutacyjną. Po wstępnym przyjęciu na studia, trzeba dostarczyć resztę dokumentów, w podanym przez szkołę wyższą terminie. Uwaga – niedostarczenie ich w czasie wskazanym przez placówkę, skutkuje skreśleniem z listy studentów.

 

Wymagane dokumenty

W większości wrocławskich szkołach wyższych, obowiązuje podobny zestaw dokumentów do dostarczenia, a są to:

 • oryginał świadectwa maturalnego,
 • podpisane podanie o przyjęcie na studia,
 • formularz osobowy,
 • 2 aktualne fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych.

 

Należy jednak, przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie sprawdzić, jakie dokumenty są wymagane.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

DIETETYKA - ważne informacje

dietetyka studia

dietetyka studia online

studia medyczne we Wrocławiu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku dietetyka muszą się wiązać przede wszystkim z pasją. To ona zapewnia poczucie satysfakcji.

Michalina, studentka dietetyki we Wrocławiu, mówi:

Od zawsze uwielbiałam gotować i zaskakiwać rodzinę oraz przyjaciół słodkimi wypiekami, które oprócz tego, że pyszne są przede wszystkim zdrowe i wartościowe. Pomyślałam, że mogłabym swoją pasję przekuć w zawód. Studia na kierunku dietetyka były świetnym wyborem, spełniają wszystkie moje oczekiwania!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Wrocław studia i stopnia

Dietetyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Wrocław studia stacjonarne

Dietetyka Wrocław studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski