Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Pomoc psychologiczna i psychoprofilaktyka to studia kształcące psychologów, którzy odgrywają bardzo dużą rolę w społeczeństwie i wciąż ich znaczenie rośnie. W dzisiejszych czasach pełnych stresu towarzyszącego w szybkim trybie życia pomoc psychologa staje się bardzo istotna i nierzadko jest ona niezbędna, by poradzić sobie z różnorodnymi problemami i zmartwieniami.
Student zdobędzie wiedzę między innymi na temat metodologii oraz szerokiej teorii psychologii, a także pozna praktykę psychologiczną i rozwinie krytyczne oraz twórcze myślenie. Zapozna się także z zakresem psychologii społecznej, psychologii rozwoju człowieka oraz ogólnej obejmującej procesy poznawcze, motywacje, osobowość, różnice indywidualne i emocje.
Dzięki otrzymanemu w drodze studiów warsztatowi, absolwent jest gotów do planowania własnych badań oraz procesów diagnostycznych. Absolwent posiada kompetencje między innymi do planowania interwencji psychologicznej, niesienia pomocy innym, a także do rozpoznawania indywidualnych lub społecznych problemów.
Studia na pomocy psychologicznej i psychoprofilaktyce poświęcone są m.in.: rodzajom i specyfice interwencji psychologicznych, których celem jest zapobieganie różnorodnym trudnościom psychologicznym, z którymi mierzą się osoby znajdujące się w sytuacji kryzysowej. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poruszające problematykę dotyczącą m.in.: uzależnień, dysfunkcji rodziny, zdrowia psychicznego.
Studenci pomocy psychologicznej i psychoprofilaktyki szkolą się w zakresie np.: prowadzenia działań psychologicznych skierowanych do dzieci, młodzieży lub dorosłych, w tym rozwiązywania problemów społecznych związanych m.in. z: bezrobociem, przemocą domową, przemocą w internecie czy innymi patologiami społecznymi.
W programie studiów na pomoc psychologiczna i psychoprofilaktyka znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: rodzajów patologii społecznych oraz zagrożeń zdrowia psychicznego; technik stosowanych w terapiach wspierających walkę z sytuacjami kryzysowymi; zasad niesienia skutecznej pomocy psychologicznej.
Osoby, które ukończyły pomoc psychologiczną i psychoprofilaktykę mogą rozwijać się w zakresie działań związanych np. z: doradztwem zawodowym, redukcją stresu w organizacjach, edukacji zdrowotnej lub wsparciu rodziców w pełnieniu roli wychowawczej lub opiekuńczej wobec dzieci. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Absolwent pomocy psychologicznej i psychoprofilaktyki może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Pomoc psychologiczna i psychoprofilaktyka to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.
Studia na kierunku psychologia to studia o charakterze interdyscyplinarnym. Uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę w zakresie m.in. zarządzania, pedagogiki, socjologii, antropologii, marketingu czy filozofii. Absolwenci psychologii wyróżniają się wysoko rozwiniętymi zdolnościami komunikacyjnymi oraz analitycznymi. Psychologowie m.in. umiejętnie obserwują, oceniają oraz interpretują ludzkie zachowania, a także trafnie określają czynniki determinujące działanie człowieka w jego codziennym życiu.
Absolwenci psychologii zostają wyposażeni w uniwersalne zdolności, które pozwalają im m.in. na: skuteczne nawiązywanie nowych relacji, rozwiązywanie konfliktów o różnorodnym podłożu, stawianie diagnoz psychologicznych, leczenie terapeutyczne lub zarządzanie zespołami w przedsiębiorstwach i organizacjach. Zawodowych możliwości dla psychologów jest wiele, a ich kariera zależy jedynie od predyspozycji i zainteresowań absolwentów tego kierunku.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie