Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną - Kraków

Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną - Kraków

Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną - Kraków

Studia w Krakowie

pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną

Odkryj pedagogikę szkolną z terapią pedagogiczną w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

18.01.2024

Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną studia Kraków 2024 | woj. małopolskie

Studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w Krakowie?

Studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną mają charakter studiów drugiego stopnia. Oznacza to, że kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunkach pedagogicznych lub pokrewnych, w zależności od ustaleń danej uczelni wyższej.

Ze względu na liczne grono chętnych do realizowania tego kierunku, zadbaj o wysokie oceny na dyplomie, aby zwiększyć swoje rekrutacyjne szanse.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące procesu rekrutacji oraz być na bieżąco z wszelkimi ustaleniami, odwiedź stronę internetową wybranej uczelni wyższej.

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w Krakowie?

Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną jest kierunkiem adresowanym do przyszłych studentów, którzy wykazują zainteresowanie dziedzinami humanistycznymi i społecznymi, a ponadto chcą pogłębić wiedzę i umiejętności wyniesione z poprzedniego etapu edukacji na studiach wyższych.

Studenci zyskują odpowiednie przygotowanie z obszaru psychologii, socjologii, etyki oraz resocjalizacji, które z powodzeniem stosują podczas codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi i psychicznymi czy niedostosowaniem społecznym. Podczas nauki na studiach przyszli absolwenci dowiadują się ponadto, jak nieść pomoc rodzinie dziecka sprawiającego szeroko rozumiane problemy wychowawcze.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Pedagogikę szkolną z terapią pedagogiczną w Krakowie możesz podjąć jedynie w ramach studiów drugiego stopnia. Oznacza to, że jako kandydat musisz posiadać dyplom potwierdzający ukończenie poprzedniego etapu edukacji wyższej, najlepiej na kierunku o pokrewnym charakterze.

Studia stacjonarne cieszą się ogromnym zainteresowaniem przyszłych kandydatów na studia wyższe, ponieważ umożliwiają sukcesywne pogłębianie wiedzy i umiejętności podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia, z wyjątkiem tych wolnych od pracy. Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną jest kierunkiem możliwym do realizowania w trybie dziennym.

Aby zyskać pewność, czy dane postanowienia rekrutacyjne są aktualne, zapoznaj się ze stroną internetową wybranej przez ciebie uczelni wyższej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia pedagogiczne, do kanonu których zalicza się również pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną, skupia się na wyposażeniu studentów w dobrze ugruntowaną wiedzę teoretyczną dotyczącą procesu wychowania, zaburzeń rozwojowych u dzieci i ich konsekwencji dla dorosłego życia jednostki oraz naukowego spojrzenia na podobne kwestie ze strony takich dziedzin jak psychologia, socjologia czy etyka.

Zdobyta wiedza będzie doskonałą podstawą pod umiejętności praktyczne, dzięki którym absolwenci mogą myśleć o zatrudnieniu.

W trakcie studiów nauczysz się pracy z dziećmi, poznasz sposoby komunikacji z osobami w różnym wieku, zdobędziesz umiejętność prawidłowego reagowania na przejawy oporu, a ponadto zyskasz cenne kompetencje dotyczący opracowywania i stosowania działań terapeutycznych i profilaktycznych w placówkach oświatowych oraz specjalistycznych.

Ile trwają studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w Krakowie?

Studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną trwają 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w Krakowie?

Studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną są stworzone na miarę osób zainteresowanych pracą z dziećmi i młodzieżą przy okazji realizowania odpowiednich programów resocjalizacyjnych i wychowawczych, zmierzających do wspomagania rozwoju osób z zaburzeniami rozwojowymi lub problemami wynikającymi z niedostosowania społecznego.

Jako absolwent tego interesującego kierunku będziesz mógł zatrudnić się w placówkach resocjalizacyjnych, domach pomocy społecznej oraz świetlicach środowiskowych, gdzie zadbasz o organizowanie podopiecznym kreatywnych aktywności.

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne pozwolą ci na umiejętne diagnozowanie problemów rozwojowych u dzieci, praca w placówkach oświatowych umożliwi wdrażanie działań profilaktycznych, mających na celu wsparcie emocjonalne dzieci, a w ośrodkach terapeutycznych zajmiesz się prowadzeniem zajęć dostosowanych do możliwości motorycznych i intelektualnych jednostek.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną:

  • Poradnie psychologiczno-pedagogiczne,

  • Ośrodki terapeutyczne dla dzieci i młodzieży,

  • Domy pomocy społecznej,

  • Ośrodki resocjalizacyjne dla dzieci,

  • Zakłady poprawcze,

  • Placówki opiekuńcze,

  • Szkoły

  • Świetlice środowiskowe

Gdzie studiować na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w Krakowie?

Uczelnia, na której można studiować pedagogikę szkolną z terapią pedagogiczną:

  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w Krakowie?

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 



 

Komentarze (0)